1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рингишпил (Јелена Бачиќ Алимпиќ)

Дискусија во 'Книги' започната од La.Reina.Del.Sur, 26 јули 2011.

  1. P.SIloveyou

    P.SIloveyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Книгата е убава да ама премногу е емотивна.Јас низ страниците ронев солзи ама премногу завладеа смртта.Сите ликови умреа остана Ана сама на крај и таа на смртна постела.Убава е книгата има убави настани но преемотивна е
     
  2. Jason123

    Jason123 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    3.168

    Ех, што ми кажа.. Сега не ми е интересно да ја читам.. :worried:
     
  3. P.SIloveyou

    P.SIloveyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Епа за тоа постојат спојлериве,заборавив извини.Но штом си ја почнала читај ја јас дадов само свое мислење.Инаку за Ана дека е на смртна постела се знае од првата страница.
     
  4. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Скоро при крај сум со книгава и се согласувам дека се дигна премногу прашина околу истата. Убаво испишана емотивна приказна која на моменти знае да те трогне но 456 страници чинам се премногу за работите да завршуваат на сличен начин. Интересна е се до моментот на смртта на големата и непреболена љубов на Ана другото све останато е само сувишно наддавање на детали и описи без некакви случувања освен да, смрт и смрт.
     
  5. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    „Рингишпил“ ја читав оддамна... Се изнаплакав!!! Сеуште ја паметам содржината која е доста предвидлива. Цело време додека читав имав чувство дека ми е „веќе прочитано“...
    Но, сепак „Рингишпил“ ми остави силен впечаток и по мое мислење е најубавата книга на Јелена Бачич Алимпич.
     
  6. latenightinparis

    latenightinparis Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2017
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Книгава ја прочитав пред неколку години. Ме трогна иаку не сум најемотивната личност но, сметам дека е драматична и затоа и не ме воодушеви многу.
     
  7. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ја читав по препорака на тетка ми. Убава е ама преценета малку. Тетка ми премногу ја фалеше, а не беше нешто посебно.
     
  8. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    После толку долго време од нејзиното читање и тооолку прочитани книги, кога ќе ме прашаат која ти е омилена, се уште одговарам Рингишпил.
    Книга преполна со емоции, тема блиска до читателот. Стилот и начинот на кој е напишана е фантастичен, што на пример покасно во другите нејзини книги го немам сретнато.
     
  9. Lollipop_123

    Lollipop_123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    1.714
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со твоево мислење. Сите книги нејзини ми се прочитани, но ниедна не ми остави толкав впечаток колку Рингишпил.
     
    На joyful му/ѝ се допаѓа ова.