babylove овошни кашички

Рита Ора (Rita Ora)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Rock-a-Fella, 9 мај 2012.

 1. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Рита Ора е британска пеачка, текстописец и актерка која има договор со Roc Nation и веќе со неколку песни можам да кажам дека Американската публика прилично добро ја прифати. Прави и акустик верзии на песни, така што можете сами да го процените нејзиниот талент. Уживајте. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=UgaWB6Vx6kI

  http://www.youtube.com/watch?v=UMR8eYIAuDM

  http://www.youtube.com/watch?v=N7OPZOBJZyI

  http://www.youtube.com/watch?v=L1l9WST5lXM&ob=av2e

  http://www.youtube.com/watch?v=09GkV7hBELo
   
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Аааууу Hot right now ja си ја слушав ол деј-ол најт! :D Вистински хит ми беше, уште од моментот кога ја слушнав на радио, си викам аа ја мора да ја најдам песнава на нет. Ја најдов, ја ставив на телефон и си џускавме со другарките у школо :rofl: А и песнава има некое не толку важно значење за мене - Првата песна на која играв првиот пат кога бев во дискотека :rock: Рита е стварно срцка, а и оваа новата R.I.P. и е стварно catchy :inlove:
   
 3. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски
 4. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Не ми се допаѓа ама ич!
  Има прекрасен глас, не глас туку ГЛАСИШТЕ и го троши на одвратен тип на музика ..
  Испаѓа дека не си го цени талентот и едноставно го расфрла.
  Жал ми е што се повеќе и повеќе таленти се губат во неквалитетната музика што се создава деновиве со цел да стекнат поголема популарност.

  Го има изгледот на Ета Џејмс - зарем не можела со толку моќен глас да прави музика како таа на Ета, а не само стилот да и биде инспирација?
  Ужас.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tropix4e

  tropix4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  139
  Целосно се согласувам. И ја признавам само Hot right now која што морам да признаам и јас ко Еленче си ја слушав по цел ден :$ :lol: Има глас каков што многу посакуваат да имаат и има шанса што многу други ја немаат...навистина не ми јасно зошто го троши гласот на тој начин.
   
 6. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
  Има фини песничиња и навистина е талентирана. Се зачудив пред некој ден кога ја видов на Балканика, и гледам албанско знаме покрај насловот на песната. :^) Девојкава да ти била родена во Приштина.
   
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Да да, има потекло од таму.
  Нејзините се имаат преселено во Британија, така нешто. :)

  Девојката е многу талентирана.
  Hot right now некако рандом ја дознав многу рано и уште тогаш ја изгуглав да видам што друго има да понуди.
  Мене ми се допаѓа музиката што ја прави, мислам дека и прилега. Единствено не ми се допаѓа дуетон со црнецот, Тајни Темпа мислам. :)

  Особено ја сакам оваа
  http://www.youtube.com/watch?v=7uyWn0ZEfjc
   
 8. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Многу убаво пее девојкава а песните и ги слушам Hot right now i R.I.P иначе многу ми заличува на Ријана. :)
   
 9. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 10. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. macedonia.timeless

  macedonia.timeless Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  137
  Албанците ама се фалат со неа...
  да не ви кажувам кога ке се отвори муабет за музика ведаш велат знаеш ли рита ора е албанка та добро деее кога ве има на секаде не е ништо чудно. Аман веке
  иначе добра е ама не сум фен голем, ми здосадија :@
   
 12. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.599

  Па што ако?! Зашто да не се гордеат? Како ние се гордееме на наши ѕвезди од надвор што се? Не мешај баби и жаби жити се, ако не ти се свиѓа твое мислење..
  инаку, на 28ми ке одам ка ја гледам,ке има концерт во Тирана за денот на албанското знаме :)
  IM VERY EXCITED ке гледам на закачам некое видео или слики :)
   
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. macedonia.timeless

  macedonia.timeless Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  137

  Реков дека е добра и ја сакав ама верувај стврно се досадни..
  по цел ден неможам да ги слушам... и таа ми омрзна заради нив.. иначе сметам дека е убава и многу талентирана ...
  ....whatever
   
 14. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.599
  баш whatever
   
 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.092
  Допаѓања:
  161.040
  Пол:
  Женски
  На Optimistic му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Јас за девојка не знаев до пред едно време ама ја слушнав на MTV мислам дека беа People Choice Awards ако не грешам и онака многу добар впечаток ми остави и слушнав многу често да ја слушам.
  http://www.youtube.com/watch?v=dOOxlVUC08Q омилената :*
   
 17. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  3.416
  Пол:
  Женски
  Има добар глас, талент, ама премногу ми е Rihanna wannabe! И стил на музика и на облекување се е слично.
   
  На Little-Rihanna му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ivana0

  ivana0 Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  0
  ima ubav glas ja obozavam omileni pesna odnea mi e RIP :)
   
 19. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.953
  Допаѓања:
  40.182
  Пол:
  Женски
 20. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.082
  Допаѓања:
  7.892
  Пол:
  Женски
  Нема да коментирам од RihannaNavy перспектива туку ке коментирам како обичен фан.Rita Ora e too much Rihanna,а јас нешто што највеќе несакам се копии а посебно несакам кога пејачите се копираат едни меѓу други,не пак да го копираат мојот идол.Рита Ора има талент И би можела да се прослави и без да ја имитира Ријана.Новодојдените ѕвезди (ќе ја ставам во оваа група бидејќи навистина е една од поновите) точно дека треба да учат од поискусните ѕвезди но не и да копираат стајлинг,спотови на песни,самите песни.Позздрав.
   
  На Maria.Vampire му/ѝ се допаѓа ова.