1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ритуал на Femina.mk

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 30 јануари 2013.

  1. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    одма мода и стил :)
     
  2. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Веднаш Предлог филм и негова рецензија :D и после си ги отварам моите мислења од претходен ден да видам дали имам одговор ;)
     
  3. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    -Прво ако има ЛП
    -Го пребарувам корисничкото име и ѕвездичките
    -Потоа во Види ги сопствените теми
    -Па разгледувам теми во Нови мислења
     
  4. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    -отварам ЛП ако имам некоја порака...
    -Пребарувам gentle.girl
    -Ако сум пишала некој сон отварам да го видам одговорот, тоа ми е едно од најважните
    потоа разгледувам низ темите и си коментирам :D
     
  5. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ако некој помислил на мене преку ЛП, тогаш го изигрувам ритуалниот танц, си се шлапам по задникот со 20 камшици за да ми тргне на арно денот на Фемина, седнувам на колена со запалени шкорчиња во зависнот од часот кога го правам ритуалот и се молам да ми дојде инспирација за лепи текстови. :D

    Читам свега и свачега, и детски бисерчиња, и Сноу до каде е со свадбата, не читам Другата наука - не ме интересира, темите околу Бременост и бебе ги игнорирам.

    Сегде може да ме најдете, најчесто СДК во Кафе муабети и Фудбалски натпревари и темите околу спорт, до Серии и емисии. Тука најмногу се движам, ако ме видите - мафнете ми. :hai:
     
  6. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Вака.Пред да кликнам најави се,ја кажувам Оче Наш 3 пати,за секој случај да не ми се погоди некој трол,па да му ја кажам цела за да ми се откачи (во примерот со попот) .После ставам икона на маусот и кликам најави,ако имам лп пополека,пазејки да не е тролче отварам,и одговарам на истата.Отварам СДК и читам и читам,и после одам на четот,да ѕирнам дали има некоја интересна особа,го молам Господ да ме посоветува дали да пишам,пишувам,чекам да дојде горде,ако нема абер од нејзе,ја кажувам Оче Наш овојпат два пати и кликам свечено на копчето одјави.Се одјавувам и завршува мојот ритуал на фемина.

    И да,секако се шалам,зш Фемина валда не е црква и да не го мешаме господ и молитвиве :D

    Се најавувам,ако имам лп отварам и одговарам на истата,читам во СДК,отварам чет,си одам,читам по темиве што ме интересираат,и се одјавувам.Толку :D
     
    На francais му/ѝ се допаѓа ова.
  7. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Искрено, во последно време ептен ретко се логирам, со ник и пасворд. Вака нелогирана, препрочитувам ако има нешто интересно низ темите.
    Најпрво одам во Сдк, читам некои мислења кои ми западнале за око. После си одам рендом, во темите за спорт нормално обавезно си читам, детс мај ериа :) . Музика, филм, серии исто меѓу најчитаните. А потоа темите за диети, се друго што ми е корисно за изглед итн. Ја посетувам и моден блог редовно, во последно време. Друго, слабо читам.

    Кога се логирам гледам што има ново во Модни критики, ставам лајк на тоа што ми се свиѓа. И така :).
     
  8. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Па јас не се логирам постојано сум си логирана, значи само ја отварам странава, потоа одам во теми или во активни теми,ако ми се досадни темите таму одам онака во насмевка или кафе муабет од мода ако забележам нешто интересно се вклучувам во дискусија и така :) аа да и читам што се случило со Елиза и Хурем :rofl: :rofl:
     
  9. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.193
    Допаѓања:
    235.210
    Најпрво се логирам и читам ЛП.
    Ако сум на диета ги читам диеталните теми прво. Потоа читам за Серии и Филмови.
    Потоа одам во СДК за да прочитам какво е времето надвор, оти ме мрзи да станам од кревет :D .
    Читам и пишувам во спортските теми, и за крај ја оставам Модни критки.
    Родендените ги заборавам, а СП ретко читам оти слабо ме поздравуваат :) , а и плус ставаат само торти и чоколада, а јас сум стрвла и одма ми се пријадува :mm: .
    Ако не ме мрзи ќе пишам нешто, ако не ќе си ги турам лајкчињата и ќе си продолжам со играњето игри на фб.

    Сега читам и ме збунивте, може и името да си го пребарувате, дали сте сте спомнати на цел форум :^) ?
    Не знаев дека постои и оваа опција, за срмота :D .
     
  10. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    ^ Може :) Си го пишуваш името горе во пребарај и секој што те има спомнато или цитирано те дава. Само ние гревчиња што сме со повеќе симболи или со по три букви не можеме да се пребаруваме :D

    Инаку немам некој посебен ритуал, кога како ми дојде. Битно во букмаркс ми стои линк до Нови мислења, и тоа е прво што отварам.
     
  11. lolitoo

    lolitoo Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    327
    Пол:
    Женски
    *ЛП
    *Активни теми и коментирања.
     
  12. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.645
    Пол:
    Женски
    Епа.а...прво го резгледувам ХОМ :) (HOME)
     
  13. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    прво ЛП, после сонови и потоа зависи колку време имам :D
     
  14. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    1.Гледам дали имам ЛП и ако имам враќам на истата
    2.Гледам активни теми
    3.Си отварам СДК си читам
    4.Си играм форумски игри
    5.И си читкам друго што ќе ми дојде интересно :D
     
  15. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    *Лп ако имам
    *На чет гледам што како
    *Одам до профилот на Lella да видам дали е онлајн,ако не е и праќам лп да ми пише,а ако е онлајн и не ми пишала одам да искарам :D
    *Читам низ темиве
    И така...
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    прво лп ако имам читам и враќам на нив
    потоа активни теми
    па читкарам што има ново на почетна,малце мода,диети,здравје....
     
  17. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Нјаважно ЛП :D:D
     
  18. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Правам 100 пати рефреш и чекам 5 мин пред 12 за хороскопот утрешен, исто како Нова година да пречекувам. хахаххаха :rofl:
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па прво темата лице, после кафе муабети и нотификации гледам :rofl:
     
  20. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Ритуал? Па може да се каже и дека ми стана „ритуал“ отварањето на темата „Ние околу и преку 40...“ Секој слободен момент се вклучувам на Фемина и одма во омилената тема... Па, морам да бидам во тек со шипките, мајсторлаците, министерствата :rofl:...
    Кога имам повеќе време за Фемина обавезно отворам Литература и уметност, Храна и рецепти, Забава, СДК, Дом... Понекогаш ми се случува да отворам теми со 0 (нула) одговори и да напишам нешто баш во тие теми... Сметам дека секоја тема заслужува барем еден одговор!!!