1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ријана (Rihanna)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Одлична пејачка - просто ја обожавам. Имате ли некоја омилена песна од неа?? Јас имам неколку :roll:
  1. Cry
  2. Hate that I love you
  3. Crazy little thing called love
  4. Russian roulette
  5. Unfaithful
  Пишете и некоја што не е толку позната, а ви се допаднала.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски
  Rihanna-Te amo mislam deka i taa e edna od nejzinite ubavi pesni :)
   
  На alice.92 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Rihanna успеа (нормално, не сама) сите песни да ги направи хит. Убава девојка, убав солиден глас, убави спотови, убави текстови и музика.. Најубавата ми е Rehab Прекраснаааааааа е :P

  http://www.youtube.com/watch?v=WfPqwoIBuXI

  Eве слушнете ја ;)
   
  На Anja98 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.406
  Пол:
  Женски
  leleeeee pesnata stvarno e prekrasna, a tek spotot...a za dzastin da ne otvoram usta :) vo ovoj spot mi e najseksi. Uhhhhh :D
   
 5. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  JA OBOZAVAM RIHANNA I SITE NEJZINI PESNI GI SAKAM,A NAJMNOGU TE AMO! VRV E PESNATA :)
   
 6. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  1,2 и 5 дефинитивно, ги обожавм песните, аи она е супер. Има си свој посебен стил и се држи до него, оригинална е. Само со подолг коса повеќе ми се сфиѓа.
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Pon De Replay омилена
   
 8. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  морам да признаам декадевојката е стварно добра :)
  има убави песни, скоро сите и се хитови, знае да пее, убаво изгледа има свој стил, оргинална е и пре се она што го работи е квалитетно 8)
  со нејзиното појавување многу добро се освежи музичката сцена
  мој фаворити се Umbrella, Russian Roulette, Cry, Rehab.....има уште ама на овие ми текна во моментот и ги обожавам :D
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Овие новиве и се убави .. баш деновиве ги слушам ..Rude boy , Hard , Photographs , Hole in my head :)
   
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Hard - страшно ме нервират во тој спот. И мн ја имитират на Гага во стилот на облека, потези и сл :roll:
   
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  „ Unfaithful “ - бидејки се поистоветувам со мене, и опишува важен дел од мојот живот.
   
 12. UnA...-7

  UnA...-7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  17
  Od postarite-Cry i Take a bow od novite-Rude boy,Photographs,The last song
   
 13. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Порано повеќе ја сакав, сега ми се испурјачи многу, шо би рекла баба ми :lol:
  ама за песните нема збор, добри и се, еве некој од моите омилени, мада повеќе се
  1, те амо, летово ми го обележа оваа песна
  2. Unfaithful
  3. Russian Roulette
  4. Cry
  5. Pon he Replay
  6. Hard
  7. Hate that I love you
   
 14. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  јас не ја обожавам оваа девојка стилот и е добар и има некое добро песниче ама сепак аврил лавин би ја ставила пред неа
   
 15. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  Нај Песна од Рајана ми е Rehab кога ми е тешко таа ја слушам понекогаш се пронаоѓам во неа :)
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  девојката има стварно добри песнички и тел ми е полн со неа :D
  1.unfaithful (ме потсеќа на еден тажен дел од мојот живот) ;(
  2.te amo
  3.russian roulet
  4.G4L
  5.cry
  6.take a bow
  7. rude boy ( во последно време ја слушам онака, ми поткрева адреналин пред излегување) ;)
   
  На Little-Rihanna му/ѝ се допаѓа ова.
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  еееееј ке ја заборавев и Umbrella :o заштитен знак ми е песната :D сите ги потсеќа на мене :$ :D
   
 18. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  21
  10000 miles e mnoogu top pesna
   
 19. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
 20. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Порано малку и ја знаев песната Run this town, така рефренот (баш тежок :D ) али не ја слушам.