1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ријана (Rihanna)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од magic, 8 декември 2009.

  1. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    Rihanna ми е омилена од странскиве пејачки. за песните не ни коментирам пошто се подразбира, е сега за стилот :) . мене повеќето нејзини комбинации ми се допаѓаат. сега не викам дека би ги носела, бидејќи сепак тоа е сценска облека, меѓутоа секако е препознатлива.
    и сега баш побарав колку е висока, била 1.73 :o . мене мн пониска ми личи.
    како и да е, јас си ја сакам :inlove:

    [​IMG]
     
  2. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    морам да искоментирам и јас го делев твоето мислење до пред неполн месец и мислев дека ке пее ужасно на концерт но просто се изненадив ,братучетками е на работа во америка и беше на еден нејзин концерт и од она што ми го беше пратила стварно останав без зборови не е дека нема глас има и тоа супер го истерала концертот -ме изненади.....па всушност ни бијонсе немаше да ја земе за свој придружен вокал да немаше глас - па од таму и започна кариерата,... и сега ми го докажа тоа
     
  3. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    па нормално со тек на време секој се подобрува.. а да не го спомнеме фактот што таа работи со професионалци!! Така и капацитетот и распонот на гласот се зголемува мене не ми е лоша како порано.. сега можам да кажам дека и пее!!
     
  4. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Мене Дринк ту дет многу ми се допаѓа, но таа со Ники, иако сум нејзин фан, пак велам (ама за спотот)-Уат д... :^) а и песната не е кој знае што...
     
  5. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Ријана ми е омилена пеачка...ми се допаѓаат сите нејзини песни...а омилени ми се :

    1.Russian roulette
    2.Man down
    3.Unfaithful
    4.Good girl gone bad
    5.Breakin' dishes

    Инаку мн сакам и јас да си истетовирам оваква тетоважа :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • 02.jpg
      02.jpg
      Големина на фајлот:
      28,1 KB
      Прегледи:
      145
  6. MilickaDo

    MilickaDo Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Ја обожавааам. Можеби секој има право на свое мислење, но мене ми е омилена!!!!!!!!! И ги слушам скоро сите песни и мн. ми се допаѓаат. иако последниве можеби не, ама РиРи е супер
     
  7. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    И мене ми една од поомилените. Секоја песна што ја извади и стана огромен хит. Порано кога излезе ми беше поприбрана, се расипа малку во последно време, ама ајде:) За стилот.. па не знам. Не е баш по мој вкус.
    Како и да е, песните ми се допаѓаат, затоа и ја слушам.

    http://www.youtube.com/watch?v=nhBorPm6JjQ&ob=av3e
     
  8. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    има многу убави песни те амо е една од најубавите :) :)
     
  9. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Може ли да кажам дека ја слушам?!??!?!?! Па да еееејјјјј и јас сум ја слушала бее,не навистина девојчевоима супер еснички оваа новата ми се допаѓа навистина лајк
     
  10. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Омилена пејачка или една од омилените :) .Има специфичен и убав глас и е од ретките денес кои имаат песни кои значат нешто.Ми се свиѓа тоа што има такви мрачни песни од типот на Мен Даун и Рашн рулет кои многу ги оценуваат како сурови и песни во кои има насилство но тие всушност ја прикажуваат реалноста.Исто има и прекрасни балади :inlove: .
    Типката си има одличен и специфичен стил и дефинитивно секоја трансформација и стои добро.Само малку се разочарав од С енд М иако песната и е добра спотот беше ужас си реков ајде и оваа почна со ала Гага глупостите и циркузите но добро е се врати во нормала со последните спотови и песни.
    И да мислам дека ја бива и за глумење барем од спотовите што гледам.А омилени песни :wasntme: па сите но ако треба да одвоам тогаш Man Down,California King Bed,Unfaithful,Cry и Love the way you lie.
     
  11. zizela111

    zizela111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    68
    неможам да ја гледам...физички не ја можам оваа, мелез еввв убаво ја истепа Браун.

    иначе има добри песни
     
  12. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Се што е префорсирано не чини, бар за мене.
    Порано дали дека помала па нешто поубави песни ко да ми вадеше, во последно време некако не ја варам баш многу. :?:
    Ми се допаѓа нешто од нејзе, запознаена сум со репертоарот да речеме, и единствена песна што ме ежи додека ја слушам, и што ја обожавам е:

    http://www.youtube.com/watch?v=ZQ2nCGawrSY&ob=av2e
     
  13. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Порано ми беше омилена, сега не до толку. :?:
    Знам дека ја отстранив од омилени кога го погледнав спотот за песната Te amo. |( Не и требаше толку бламирање, но ајде нема врска.

    Омилени песни од неа ми се:

    http://www.youtube.com/watch?v=E1mU6h4Xdxc&ob=av2e

    http://www.youtube.com/watch?v=ZQ2nCGawrSY&ob=av2e

    http://www.youtube.com/watch?v=rp4UwPZf ... ure=relmfu

    http://www.youtube.com/watch?v=J3UjJ4wK ... ure=relmfu

    http://www.youtube.com/watch?v=yd8jh9QYfEs&ob=av2n

    Малку поголем е списокот, но тоа е :D
     
  14. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Новата песна мноооогу ми се допаѓа. :inlove:
    И песната, текстот и така и така, спотот особено ми е многу убав.
    Долго време ќе ми биде најомилена од Рихана. :)
    http://www.youtube.com/watch?v=tg00YEETFzg
     
    На CIA му/ѝ се допаѓа ова.
  15. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029

    Не ми е јасно како можеш да речеш убаво ја истепа Крис Браун ?????? :fubar: :fubar: ...тебе да ти се случи нешто такво да те претепа тој што го сакаш па ќе видиш после колку е само убаво :fubar: :fubar:
     
  16. StarBwoyy

    StarBwoyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    98
    http://www.youtube.com/watch?v=tg00YEET ... r_embedded

    Никогаш нема да ја разберам оваа девојкава,што е проблемот сеа со новиов спот? :)

    Сите бевме бомбардирани една година со Крис браун инцидентот а спотов и песната се за него!

    Пред да бидам нападнат од некој кој не е упатен ке кажам дека ВООПШто не и било потребно ова,зашто стари рани би се отварале кога на Крис кариерата му зависеше од целиот тој инцидент за кој тој НЕ БЕШЕ единствениот крив!

    а спотот.кој го слуша Крис Браун знае дека дечкото од спотов личи на Крис Браун,Има ист стил како Крис браун,Колата која ја вози е иста како што вози Крис,Делот со караниците е ист момент на тоа што се случи поодамна,сликите кои Крис ги постира на Твитер се во ист стил како спотов што е направен...

    Епа Ријана душо,пак го претеруваш,остај го детето на раат :)
     
  17. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Чист маркетинг, ко што беше и самата тепачка и целата прашина отпосле, така и спотов, и така и смирувањето нивно за икс време. ;)
     
  18. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Девојкава ,беше добра :D ЕПтен ми забега со спотовите на песните Cheers (Drink to that) и We found love :| Незнам зошо ама ко дрогирана ми личи бе ! Катасрофа е ! Значи многу ја слушав ,секој нов спот или песна ми стануваа омилени а сега ми се гади оод неа :puke:
     
  19. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Јас препознав дека е за Крис, бидејќи така нему му беше едно време фарбана косата.
    Чисто информативно. :wasntme:

    [​IMG]
     
    На crazylady и StarBwoyy им се допаѓа ова.
  20. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431