Ријана (Rihanna)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Ријанааа најмногу си ја сакам и сите нејзини песни и ги слушам еве ги најдобрите 5:

  http://www.youtube.com/watch?v=tg00YEETFzg&ob=av2e

  http://www.youtube.com/watch?v=sEhy-RXkNo0&ob=av2e

  http://www.youtube.com/watch?v=nhBorPm6JjQ&ob=av2e

  http://www.youtube.com/watch?v=ZR0v0i63PQ4

  http://www.youtube.com/watch?v=rp4UwPZfRis&ob=av2e

  и наскоро ке има и нов албум кој се вика Talk That Talk со Џеј Зи е песната и е многу убава :D
   
 2. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  А не е веќе излезен албумот?
  .... Ако не се лажам на 21 ноември требаше да излези, освен ако го презакажаа или нешто, не знам - не пратам, ама сигурна сум дека беше најавено дека ќе излези на 21 (запаметив затоа што на таа дата на ITunes излегуваше и radioactive :$ )

  Едит
  Сега проверив и на википедиа излезен е
   
 3. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Девојката има стил и прави хитчиња. Ми се допаѓаат скоро сите нејзини песни.
   
 4. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  9.930
  Пол:
  Женски
 5. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.881
  Oваа новава песна You are the one мислам така се викаше,воопшто не ми се допага,а и we found love :yawn:
   
 6. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Од коа ја истепа Крис Браун изгледа и се имаат споено жичките. Освен California Kind Bed нема ниедна добра песна направено.
   
 7. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Барем таа да ги правеше, ако не за вокални способности, за композиторски ќе ја пофалевме.
  Еве конкретно California Kind Bed напишана од Priscilla Renea, а трагичното тука е што девојката има предобар глас, а песни како California Kind Bed и Who says и ги пустат "таленти" како ријана и селина.

  .
  http://www.youtube.com/watch?v=0Aimy7g_ ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=ZxjCaJ7A ... re=related
  *за жал го најдов само ова видео од California Kind Bed, со телефон снимено, ама сепак се забележува дека изведбата е каде каде подобра од било која на ријана
   
  На Breezy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.459
  Допаѓања:
  7.881
  http://vecer.com.mk/?ItemID=67D51B5E5D0 ... 8610C54BA0

  Ријана повраќала среде концерт


  На Ријана, која во последно време има сериозни здравствени проблеми кои настанале поради исцрпеност и алкохол, никако не и паѓа на памет да ги послуша советите на лекарите и пријателите и малку да се одмори. Последната незгода и се случила токму деновиве на концертот во Португалија. Додека ја пеела песната "What's my name", пејачката истрчала од сцената, а таму останале само придружните вокали и танчарките, кои, пак, се потрудиле да ја одржат атмосферата. По настапот Ријана сама на Твитер им објаснила на пријателите и фановите, зошто ја напуштила бината.

  "Истрачав од бината, за да повратам. На половина песна почувствував тегоби, но за кратко време се средив и се вратив како нова за да ја изведам "Rude Boy", напишала пејачката. Пред извесно време и колешките Бијонсе и Кети Пери изразија загриженост за Рири. Наводно ја советувале да направи пауза од концертите и да се одмори. Но и порачале и да намали со алкохот, бидејќи, според нив, тој имал најголемо влијание врз нејзиното здравје.
  Ај уште малце фали и Ејми да почнеш да ја наследуваш.
  Ај застани дур е време, да не отидеш и ти ... :!:
   
 9. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  9.416
  Пол:
  Женски
  Ријано, црна (црвена де) Ријано што стори од песнава? Ми ја уништи. Во право е еден мој другар дека рокерите не го шминкаат гласот како ваквите како неа. Си изгуби тотално во песнава. КАТАСТРОФА.
  И после она била јака пејачка... Пих.. Вака како неа јас звучам на оваа песна

  http://www.youtube.com/watch?v=wwTVqUUwNe4
   
 10. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.613
  Meне ми се допаѓа нејзиниот глас и нејзините песни. Има навистина добри песни и постигна голем успех. Убава е, има добар стил, знае како да се постави на сцена и како да ја крене публиката на нозе, тоа е се што е потребно за да биде славна. Не коментирам за нејзиниот карактер и каква е таа затоа што ни знам каква е ни ништо. Точно дека порано беше послатка, но сега постигна поголем успех. Искрено подобра е и од Гага и од некои други.
  Еве ги најубавите нејзини песни, според мене. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=tg00YEETFzg

  http://www.youtube.com/watch?v=nhBorPm6 ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=J3UjJ4wK ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=ZQ2nCGaw ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=Z8FarCnm1mE&ob=av2e
   
 11. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.445
  Допаѓања:
  7.320
  На Cence му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.485
  Спотот нов за You Da One ми е безвезе, направен во 1 ден, во студио. И се испофаќа таму долу :^) пицајзли да не има? Воопшто не е секси што на секои 10 секунди го прави истото... да не нема што друго да измисли? бреј.
   
 14. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.023
  http://zazabava.com/rijana-i-kris-povtorno

  Диќ :^)

  Мислам,очигледно беше (барем според мене) дека Ријана го нема заборавено,ама за Крис не ми изгледаше баш така...али ајде,нека си ја пробаат среќата повторно,секој заслужува втора шанса.Иако мене овој ми е премногу насилен,ама ако сеуште се сакаат и после толку време...
   
 15. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  538
  Ја обожавам :inlove: Преубава е :clap:
   
 16. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  9.129
  Пол:
  Женски
  Ја обожавав порано, сеа помалку .
  Ептен претерува со некои работи,а стилот :puke: ?
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 17. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Нема врска ова, обично озборување, на твитовите нема никој означено, а Крис си има прилично долга врска со Karrueche Tran .. еве ги заедно и за нова година .. [​IMG]
  ништо чудно ријана да му се обраќаше на некое шише со вотка (#1LOVE)
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.jpg
   Untitled.jpg
   Големина на фајлот:
   29,6 KB
   Прегледи:
   169
  • kjl.jpg
   kjl.jpg
   Големина на фајлот:
   19,7 KB
   Прегледи:
   169
 18. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  да бев маж ќе ја земев за жена, и да ме вара би и простил. :D

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  инаку јако црвена боја на коса мој фаворит.
   
  На Cence и crazylady им се допаѓа ова.
 19. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.445
  Допаѓања:
  7.320
  Овде ми е најубава :)
   

  Прикачени фајлови:

 20. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381