Ријана (Rihanna)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Дали ова и ова се отпеани од истата особа?

  А-а.
   
 2. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  да |(
   
  На Kaylie, kim.k, renata77 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Girl-50

  Girl-50 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  843
  Често ја слушам има многу убави песни, а и таа е убава :) најомилени песни од неа: Diamonds, Cheers (Drink to that), What's my name, Only girl, We found love :D
   
 4. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Порано ја слушав,ама сега веќе не иако понекогаш знам да ја пуштам Diamonds,но толку....Некако почна да ме нервира.Инаку мислам дека убаво пее.
   
 5. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  Во последно време многу често ја слушам.Омилени песни ми се: Love the way you lie, California king bed, Diamonds, What's my name, Where have you been..
   
 6. ivana0

  ivana0 Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  0
  najmnogu gi slusam
  we found love i
  where have you been
  :)
   
 7. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  9.748
  Пол:
  Женски
  Омилена ми е, ги сакам сите нејзини песни. :))
   
 8. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Порано многу ја слушав. Има некои убави песни. Сега новата песна Diamonds не ми се допаѓа.
  Сега (оваа година) веќе не слушам многу таква музика.
   
 9. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Ах леле, каде отиде слатката Ријана со убави песнички која сите ја засакавме од самиот почеток :(
  Остана само дромфуља со одвратни песништа, неможам да прекинам да и се чудам и на новава песна:
  http://www.youtube.com/watch?v=ehcVomMexkY#t=106

  Не ја слушам веќе одреден период ми е многу антипатична, а многу ја сакав на времето.
  И чисто за споредба, песни што навистина вредеа:

  http://www.youtube.com/watch?v=hD5MRBzY1uM

  http://www.youtube.com/watch?v=oEauWw9ZGrA

  http://www.youtube.com/watch?v=rp4UwPZfRis

  И многу други на почетокот од нејзината кариера...
   
 10. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Леле.... :( Новата песна е....катастрофа. А спотот... :x :x :x :x
   
 11. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.161
  Пол:
  Женски
  Се натпреваруваат со Мајли која е поголема к**ва.
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.407
  Допаѓања:
  1.656
  Diamonds не и е нова песна, има година одкако ја изваде.
  Ако мислиш на Pour it up, не и е нешто баш.. ама спотот е :x

  http://www.youtube.com/watch?v=ehcVomMexkY
   
 13. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.884
  Oх Боже, и за вас е к**** само оти е провокативна? Е се што не ќе слушнам..
   
  На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Новата песна ми е онака ништо посебно.Ама,спотот воопшто не ми се допаѓа.Али сеа нешо сите ја бранат.А,да беше Мајли мислам дека ќе наидеше на многу навредувања и негативни критики.Нејзините стари песни ми се баш песни.Искрено се разочарувам од неа.
   
 15. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.379
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.679
  Допаѓања:
  14.382
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=ehcVomMexkY

  I like it :nod:
  и ве молам не ја споредувајте со Mајли :D оваа е убава и има тело и се, за разлика од Mајли што изгледаше како кокошка во она што го носеше, на VMA беше мислам.. :?:
   
 17. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  Ријана...Најмногуууу си ја сакам, немам збор што ќе ја опиши љубовта кон неа :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: сите песни и се ПРЕКРАСНИ :* :inlove:
   
 18. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Има(ше) убави песни,ми се свиѓа како пее.Ама однесувањето не и е во ред,ич.Како тренд да стана меѓу ѕвездите вака да се однесуваат.
   
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.379
 20. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
  Многу е сменета.Ми беше послатка порано,не се понашаше како некоја ненормална.И старите песни многу ги сакам,но оваа новата сеа "pour it up" воопшто не ми се допаѓа.