1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ријана (Rihanna)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од magic, 8 декември 2009.

  1. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    баш ми се убај песните нејзини а омилени ми се:
    со eminem-love the way you lie, cry, take a bow, run this town,don't stop the music, te amo и сл
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Пејачкава не ја слушам. Антипатична ми е.
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Исто. Ми квичи многу и не ми е поднослива за уво.
     
  4. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Се согласувам со двата поста над мене.
     
  5. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Кога се појави во почетокот нели како секој нов сите за неа зборуваа. Демек многу мила многу убаво пее и др глупости. Некако не сакав воопшто да се замарам со неа. Не ја слушав ни ништо ама кога ја има секаде мора да се научиш нешто за неа сепак. Многу се променила од почетокот. Имаше можеби нешто мило во неа но сега се загубила, се кренала во облаци и оваа не ми личи на ништо сега. Никогаш не сум ги слушала нејзините песни. Само една сега ми беше убава и тоа е единствената од неа што ми се допаднала - Russian Roulette
     
  6. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Кога се појави на почеток Ријана ми беше мила и симпатична, но се запусти девојчето откако стана позната, некако се извештачи како и сите американски ѕвезди. Типично за американските пејачки - да се променат откако ќе станат славни, најдобар пример за тоа - Ријана и Бритни Спирс.
    Омилена песна ... шо знам ... оваа последната со Еминем, Love the way you lie.
     
  7. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Песните и ги сакам, стварно има добри песни, ама тоа е така затоа што позади неа стојат јаки луѓе и затоа што речиси сите хитови и ги има направено Ne-yo. Инаку она ни малку не ми се допаѓа, не знам некако не ми е пријатна за гледање. Многу ми е нападна и разголена цело време, а тоа не ми се допаѓа. Сега ми текнува на едно интервју на Mary J Blige кога изјави дека денешните пејачки не се пробиваат со гласот, туку со телото за жал. Инаку на тв гледав еден концерт од Јапонија и ни малку не ми се допадна настапот на Ријана затоа што речиси цели песни ги пееја пратечките вокали. |(
    Значи песните и ги слушам, ама неа не ја обожавам. Да не беше Jay Z ( кој знае што прави со него :^) ) ...
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Морам да кажам дека многу ми е грда со црвенава коса . На почетокот на кариерата ми беше убава , сеа не :^)
     
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Поголем оток од онаа песнана со Еминем нема. Отсекогаш сум мразела ствари прифатени од поголем број на луѓе. Без разлика дали се работи за музика, филм или било што друго. Исто и за Твајлајт имав речено дека е за никаде ама поголем број на луѓе сметаат дека е ок. Ете баш затоа не ја сакам. Го мразам сето тоа што сите го сакаат.
     
  10. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Дефинитивно голема утка и е црвената коса :!: девојката си има свој стил кој успешно го носи и све тоа ама црвената коса сварно не и требала...Иначе и ги поштувам песните повеќето и се прекрасни , како и стилот но ипак многу ми стана антипатична во последно време :n:
     
  11. Belen

    Belen Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    Стварно и јас многу повеќе ја сакав и ценев девојкава пред да се претвори во ова што е денес. Вистина е дека има хитови, кои признавам дека ги сакам и слушам, но за да ми биде идол, треба многу повеќе. Како прво, ќе го ставам под прашалник нејзиниот талент, дали воопшто е вистински? Имам гледано концерти, и во живо звучи за никаде. Второ, со стилот разбирам дека сака да привлече внимание, меѓутоа, мислам дека претерува. Многу.
     
  12. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    И јас го делам мислењето со Belen. Порано беше една слатка девојка, а сега ми е како развратница и стварно не и прилега... едноставно нема фаца :lol:
     
  13. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    песните на ријана ми се ок , ги слушам .... а како личност ич не ми е симпатична , не ја сакам воопшто
    затоа само ја слушам , не ја гледам :D
     
  14. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Го делам истото мислење. На концерти пратечките вокали повеќе се слушаат од неа, а она само завива со гласот |( Тоа што има хитови не се должи на нејзиниот талент, туку на тимот што стои позади неа и луѓето што и ги прават песните. А мене највеќе не ми се допаѓа затоа што се направи како некоја развратница со тие алишта што повеќе откриваат отколку што покриваат.
     
  15. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    На почетокот ми беше мила и многу ја сакав, сега е преизввештачена и променета. Не ја пронаоѓам "вистинската" Ријана во стилот што денес го има.

    1. Russian Roulette
    2. Take a Bow
    3. Umbrella
    4. Te Amo
    5. Run This Town
     
  16. Belen

    Belen Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    Just gonna stand there
    And watch me burn
    But that's alright
    Because I like
    The way it hurts

    Just gonna stand there
    And hear me cry
    But that's alright

    Because I love
    The way you lie

    Да постоеше песнава кога ја истепа Крис Браун, ќе речев дека со неа го испровоцирала! :!: :)
     
  17. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.323
    ја сакам и и ги сакам песните...сите.како личност ми е препотентна и лигава ама си има стил и прави хитови
     
  18. Kaliopi

    Kaliopi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    5
    ја обожавам! искрено порано не толку многу како денес... но не знам од кога точно (ваљда откако ја натепаа :lol: ) ми стана ептен онака врв.. да не речам омилена :)
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Инаку за него е пишувана песнава. :) Плачела додека го пишувала секој стих.
     
  20. Belen

    Belen Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    Хмм... :?: Првпат слушам, јас мислев дека Еминем ја има напишано песната... :^)