1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ријана (Rihanna)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од magic, 8 декември 2009.

  1. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Сум приметила дека во последно време сите го критикуваат нејзиниот стил на облекување, фризура, музика. Е мене баш повеќе ми се свиѓа каква што е од албумот Good girl gone bad, па се до сега. Мислам дека конечно созреа како артист, и е далеку поспецифична од она што беше на почетокот: бледа копија на Бијонсе, долга кафеава коса, поп певливи песнички, веќе видени спотови и настапи. Вака ми е баш посимпатична и поуникатна. Се сеќавам дека порано, јас како верен обожавател на Бијонсе, буквално ја презирав Ријана и ја мразев што се вика, ама сега ми е топ, баш ја засакав :)
     
    На eki4k2 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    На faye, sweetheart10, Smilly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    ^ Е дефинитивно со S&M , докажува Good girl gone bad! Интересна музика ми има песничево, ама спотот некако хмм :geek: (Почнува малце да преминува граници, не ми се свиѓаат камшици, латекс, фолии и слични глупости ала Гага :worried: )
     
    На DeDee, TheKiketoo и wolf4e им се допаѓа ова.
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не ме напаѓајте ама јас со секоја наредна песна и секој нареден спот и се во него се помалку ја сакам ...
     
    На TheKiketoo и Wild.Child им се допаѓа ова.
  5. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    http://www.idividi.com.mk/zabava/Showbi ... index.html
    Не знае на кој да му се пушта :) најубавиот маж на светот хммм :D
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
  7. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Aко ме веруваш истово го помислив и јас :lol: :lol: AMA
    мислам по тоа анакондата имал :rofl:
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Chris Brown hits her, Eminem lies to her, Drake can't remember her name = The life of Rihanna
    OH NA NA THATS A SHAME :lol:
     
    На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    На почетокот многу ја сакав, Unfaithful хит ми беше.И после имаше убави песни како: Te amo,Umbrella,Please don't stop the music и сл.Сега ми е ок ама многу почна да се глупира со срања „А ла Гага“.И Love the way you lie хит ми беше летово,баш е убава.
     
  10. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    мојата омилена пеачка.. ја обожавам :inlove: :inlove: слушнав само дека не пеела добро во живо...
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Не ме засега што другите мислат за нејзе,дали е сатанист или не важно јас ја обожавам.
    Прекрасна е , прекрасно пее . <33
     
  12. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=qWpvOqiH7BU

    Песната ја обожавам, но вечно ќе ја слушам демо верзијата.Гласот на Ријана ми е кратко кажано одвратен , болка е да ја слушаш во живо.Не би и дала микрофон во рака ни во ефтино кабаре а не пак на светска сцена ама тоа е.За стилот нема да коментирам, нека се пронајди себеси веќе еднаш , се е освен симпатична.Нема вкус.Одбегнувам нејзини фотографии откако го погледнав спотот на What's my name.
     
  13. sweetheart10

    sweetheart10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    159
    Морам да се согласам со ова, значи воопшто не личи на неа.Порано многу ја сакав, кога беше нормална |(
    А сега е само уште еден циркузант во ќоше со Гагава :tmi:
     
  14. kejsi

    kejsi Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    36
    Абре симпатична e и на моменти ептен ми е сексиљава,дури ми се допаѓа како пее на плеј бек,ама во живо...како што пееше на греми мислам дека беше -ноу веиииии - па крекаше ,не пееше. :!:
     
  15. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cабота едвај чекам,билетот ми е роденденски подарок :rock: :rock: обавезно ке поставам слики ;)
     
  16. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Што фино девојче си беше пред да ја сќотеќи тој нејзиниот...Сега секоја песна и личи на претходната, колку е она палава и лоша и је*озовна. Веќе видено! |(
     
  17. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Aј да споделам нешто од концертот :rofl: имаше многу луге,не можевме да најдеме паркинг,сите патишта беа преполни,едвај поминавме :tmi: Kонцертот почнуваше во 7.и така ние си седнавме,и излегоја дечките од East movement познати по песната G6,потоа не забавуваше calvin hariis и по 2 саати излезе Pајана ,беше со долга цревена коса,и имам впечаток дека е не е толку висока,како што мислев,кога ги пееше s&m,rude boy,only girl се чуствуваше дека не можеше да ги испее,не можеше да земе здив :^) добро ги испеа-unfaithfull,hate that i love u so,take a bow додека ја пееше hate that i love u so,на екранот се гледаше дека и потекоја солзи :?: сценскиот настап беше одличен,исто така и со публиката :) пееше 2 саати мислам :^) еве слики,се извинувам за квалитетот :worried:
     
    На la-chicka и mims-89 им се допаѓа ова.
  18. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Hадополнување :)
     
    На la-chicka и mims-89 им се допаѓа ова.
  19. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Пејачката во интервју за Вог кажала дека најмногу од сите ја разочарал нејзиниот татко, кој сам им се обратил на новинарите кога таа била нападната од Крис Браун.

    Атрактивната, талентирана и сексипилна Ријана е на насловната на најновиот број на Вог. И покрај славата и парите, пејачката од Барбадос, признала дека не е се мед и млеко во нејзиниот живот, особено кога е семејството во прашање.

    "Чудно е да пораснеш со некој и еден ден тој да ви сврти грб и да направи нешто за кое не сум помислувала ни во најлудите сонови. Никогаш не верував дека ќе ме издаде некој од моето семејство. Ни мојот татко! Но, кога јас се криев од медиумите по нападот на Крис, тој ме продаде на новинарите за еден чек. Сам им се обрати и им кажа еден куп лаги. Ни еднаш по инцидентот не се јави да ме праша како сум и дали сум жива" - кажала Ријана.
    **********************Eх што ти прави славата :tmi: http://www.youtube.com/watch?v=e1zRNdJr5sc
     
  20. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Pијана и Kолин Колин Фарел овие денови снима нов филм, за кој се смета дека ќе постигне голем успех. Новина е и тоа што постојат нови трачеви поврзани со неговиот љубовен живот.

    Глумецот оваа недела бил виден на вечера со Ријана. Бидејќи одредено време постоеја трачеви дека тие се поинтензивно се гледаат, сепак медиумите сеуште немале докази тоа да го потврат. Откако вечерале зедно во ресторанот, тие го напуштиле местото одвоено.

    Извори блиски на парот кажале дека тие во последно време почесто се допишувале. Наводно Колин се обидувал да ја шармира пејачката, која постојано му испраќала пораки. Романсата наводно започнала откако двајцата биле гости во некое шоу, па по завршувањето си размениле броеви
    *****************************Kај го нашла овај бе :puke: :puke: најодвратен ми е :x :puke: