1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роберт Патинсон (Robert Pattinson)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од n.a.t.t.y, 9 август 2011.

 1. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Се мислев дали да ја отворам темава зошто не верувам дека ќе наиде на интерес, ама ајде, нека ја биде :D
  Сигурно сите сте слушнале за Роберт Патинсон, актерот кој го глумеше Едвард во Twilight, едно време беше доста актуелен. Она што повеќето не го знаат дека Роберт настрана од актерската кариера непрофесионално се занимава со музика, која мене лично многу ми се допаѓа и да можам би го советувала посериозно да се заангажира околу неа.
  Сам си ја пишува и свири музиката, што особено ми се допаѓа зошто е многу едноставна а длабока.

  Топло препорчувам ако не сте го слушнале да го направите тоа, барем мене многу смирувачки ми делува неговата музика. :)
  http://www.youtube.com/watch?v=R89K1zydhPI
  http://www.youtube.com/watch?v=cdIcP12K ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=9AAKCZiI ... re=related

  Занемарете ги Твајлајт сликите во видеата, не знам зошто воопшто се таму како да не постои Роберт туку само Едвард. |(
   
  На Tinker-Bell му/ѝ се допаѓа ова.
 2. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  Роберт Патинсон

  јас знаев дека свири на клавир но не и дека има песни свои.. и то и тоа ми го кажа другарка ми додека го гледавме филмот и нели тој свири на клавир во првиот дел и јас демек нешто реков во смисол Аууу па овај и клавир свирел мислеќе на Едвард не на Роберт и другарка ми таква па да де си сивири тој и во приватен живот...и ги слушнав сега добри се :)
   
 3. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Роберт Патинсон

  Позитивно мислење од мене за темава :up: :)
  Го обожавам. Значи каква емоција има во гласот...
  Let me sign е нешто прекрасно и невидено смирувачко. Песнава те тера да ја слушаш одново и одново и одново...
  И да ја надополнам листата :)

  http://www.youtube.com/watch?v=WiWgCso5 ... re=related
   
 4. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Роберт Патинсон

  Ја имам слушано Never thing и тоа отекував со песната. Ја имав и на мобилен дури. Ама тоа беше пред година дена, кога си ги љубев вампирите и затоа...
  А иначе океј е. Ама проблемот е тоа што веќе доволно пејачи се само океј ;)
  Е сега ако си има желба, натаму, здравје може да се усоврши. Ми се допаѓа тоа што има кротки, смирени песнички. Не би поднела уште некој што ќе прави песна со Питбул. Добро е барем тоа, што се разбира :)
   
 5. monalisa

  monalisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  12
  Роберт Патинсон...што да кажам...
  Го ОБОЖАВАМ. Многу е сладок, прибран. Сонувам за таков дечко.
  Се што е потребно, тој го има. Песните му се супер, а посебно let me sign.
  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :wasntme:
   
 6. loveme-4ever

  loveme-4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Роб е и убав и талентиран го подржувам во секое поле
  Најомилена песна ми е Let me sign :l:
   
 7. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Леле појма немав дека човеков пеел... Убави ми се песните,ми се допаднаа сега ги слушав :) па може да успее и на ова поле ако повеќе се заангажира...

  А вистина се смириле со Кристен? :^)
   
 8. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  :o овој имал песни?! аууу ја ова првпат гледам :tmi:
   
 9. aida.vanity

  aida.vanity Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  хахахаххахах сериозно сега дознавате запесниве?? :o ехееееееееее уштее кога излезе првиот дел на твајлајт одма го разоткрија човекот,го соголијаа :) иначе глас невиден..талент..
   
 10. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  типЧево е :rofl: да побудалис :D :D
  стварно е супер,супер изгледа а еве го сега и со песни..
  хм ;) навистина е добар...
  само едно,нека оди напред но со вистинското и ке биде топ ;)
   
 11. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.699
  Допаѓања:
  4.119
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам за негови песни. :o
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... AAKCZiIoB4
  Сега си ја пуштив и многу ми се допадна, ме допре, како да е полна со болка и се излева од неговиот глас. И не очекував ваков глас.
  Thumbѕ up за Патинсон!
   
 12. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Уау, првпат слушам дека човеков се занимавал и со пеење.
  Инаку, има добар вокал, мора да се признае, само мора уште да се усоврши.
   
 13. slatki4kapp

  slatki4kapp Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Значи го обожавамммммммм.
  Уффффффф само колку е прекрасен.
  Посебно го обожавм неговиот стил на облекување.
   
 14. slatki4kapp

  slatki4kapp Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Значи го обожавамммммммм.
  Уффффффф само колку е прекрасен.
  Посебно го обожавм неговиот стил на облекување.
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.962
  Допаѓања:
  75.643
  Пол:
  Женски
  Кога ја видов темава си реков дека е грешка, што бара глумецов во категорија музика. :D После видов дека имал некои композиции. Не ми се допаѓаат. :| Премногу се бавни, досадни, нема ритам кој ги прави интересни, а и гласов не ми е баш убав.