1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роберт Патинсон (Robert Pattinson)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Miss.Ricci, 12 септември 2011.

  1. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Не се согласувам со тебе. Споменав и јас погоре дека Витерспун изјавила такво нешто, но како прво ни јас ни ти а не верувам дека некој тука знае дали таа го изјавила тоа за да крене ука бука, да крене прашина или сето тоа се шпекулации. Значи таа НАВОДНО изјавила такво нешто.
    Дека не го бива за глума, не се согласувам бидејќи покрај неговите години, знае многу добро да си се внесе во својата улога, знае да пренесе емоции и има уште многу да учи, сепак е млад нели и ова се неговите 5 минути слава за кои верувам дека добро ги искористува.
    Гледај го во Remember me и Water for elephants и врати се да продолжиме со дискусијава. :)
    Аман не го судете човеков по Твајлајт, за многу луѓе Твајлајт беше тотална грешка а сепак и тој и Кристен улогите си ги одиграа совршено. Не само според мене ами и според многу критичари. :)
     
    На monalisa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Јас од Твајлајт го има гледано само првиот дел и затоа не можам да судам според него.
    Пишувам според впечатокот што ми од Remember me и Simple Ashes. Имав чувство дека цело време не ја смени фацата. Во вториот филм го глуми Дали и изгледаше многу вештачки и исфорсирано.

    Лично јас не го сметам за добар глумец затоа што во ниту еден филм не изгледа дека го разбира ликот. Мене ми остава впечаток дека глуми само онака затоа што ете му се пружила шанса. Имам гледано и неколку интервјуа со него и дечкото прашањата ги одговараше со да и не. Епа сега кога ќе те прашаат дали се пронаоѓаш во ликот не иде да одговориш само Ахам да.
     
  3. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    ^ Значи нема шанси човек да те предомисли хехехе :)
    Шала на страна, нормално е дека сите не можат да го сакаат.Штом ти оставил таков впечаток...тоа е нормална појава нели? Па ајде може ќе ти се смени мислењето со некој нареден филм, а можеби и не :) :)
     
  4. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Bel Ami е филмот што го чекам две години...Очекувам МНОГУ.
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  5. glenn

    glenn Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    43
    Искрено, откако го гледав самракот мислев дека Роберт е еден од најлошите актери кои постојат, дури и не сакав да гледам филм доколку тој игра во него :)
    Сепак, незнам што ме натера, дали препораките и убедувањата од поранешен пријател, или едноставно желбата да гледам филм за уметноста во кој се претставени Дали, Федерико Гарсија Лорка и Луис Бурнел (веќе добро познати личности кои оставија голем печат во минатото), го гледав Little Ashes. Одличен филм и сум многу изненадена од глумата на Роберт, да не кажам дури и фасцинирана. Можеби сепак залудно го потценив :)
     
  6. selly.gomez

    selly.gomez Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    42
    и јас истото го мислам :!: на емисии едно друга кај што е, цел забраден како од џунгла излезен ми е :lol:
     
  7. monalisa

    monalisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Роберт Патисон е кул според мене. Има нежно гласче, и совршен изглед. Сепак ми се чини како прибран дечко во приватниот живот. Што знам...
     
  8. monalisa

    monalisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    I'm so in love
     

    Прикачени фајлови:

    • 5730870.jpg
      5730870.jpg
      Големина на фајлот:
      180,6 KB
      Прегледи:
      139
  9. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Пред да го гледам Твијалт не го сакав Патинсон т.е не ни го мразев не ни го сакав,ама кога го гледав Твијалт многу многу го засакав,ии сега почнувам да ги гледам сите филмови во кои глуми и многу убаво глуми и секако многу е убав :)
     
  10. Lozanoska

    Lozanoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2012
    Пораки:
    361
    Допаѓања:
    133
    Преубав е.... :inlove:
     
  11. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Убав е али според мене не глуми баш најдобро. :)
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Типов ми е ненормално многу антипатичен. Во Твајлајт е како робот. Без емоции, нит се смее, нит плаче, нит па знае добро да ги пренесе чувствата на ликот. Не го бива за глумец ич.
    И ич, ама ич не знам како може да ви е убав. Нема ни црти убави, а нема ни шарм, ни харизма.
     
    На Srekicka, Anna-Banana, simon4etooo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    и јас исто но немам причина да го мразам....
     
  14. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Кревам два прста за НЕ! Дечково ми ајде да не речам антипатичен.Се чудам на тоа колку тинејџерки се палат по него.Немам ништо против него,не го мразам.Само ете не е мој тип,ич не ми се допаѓа ама ич. :puke: Oдватен ми е :puke:
     
  15. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Твајлајт не е филм според кој може да се донесе заклучок за каков глумец е некој. Погледни го Римембр ми на пример. ;)
     
  16. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Тоа што го видов од него не ми ни дава желба да погледнам уште нешто.
     
  17. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    ^ E па грешиш. :)
    Спушти си некое друго филмче со него, Космополис на пример, Remember me, Water for Elephants... да не набројувам, има што да понуди.
    А за тоа, одвратен или па тоа што не можете да разберете како лудувале девојките по него - секој со својот вкус. Сите не гледаме исто, како што вас не ви се допаѓа Роберт, така на некој друг не му се допаѓа вашиот омилен актер и т.н. За вкусови не се расправа, различни луѓе, различни погледи и разбирања. :)
     
    На ilipili и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
  18. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.745
    Не го сакам. Воопшто.
    Ни него, а ни таа Кирстен бре!
    Значи, полош пар и полоша глума немало и мислам оти ќе нема повеќе.
    Да не глумеа овие двајцата, може после првиот, ќе изгледав и некој друг дел од серијалов.

    Многу ми се антипатични и неубави. Значи не сакам зборот грди да го ставам, али и натаму одат.
    Кај ги најдоа, кај ги запустија со филмов за вампириве. Да беа добри глумци, може ќе поминеа и покрај лошите фацки што ги имаат, али не, и тоа им беше лошо.

    Го имам гледано и Remember me со Патинсон. Не ми остава впечаток човеков, што да правам, т.е лош впечаток ми остава, не го бива.
     
  19. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Ајде бе девојки гледавте ли друг филм освен Твајлајт? Ве нема долго на темава а го осудивте човекот според едно филмче. Ѕирнавте некоj друг негов филм? (Ова важи за оние што го критикуваа) ]:)
    Впрочем, сега беше премиерата на последниот дел од Твајлајт. Јас сеуште не сум го гледала но го планирам тоа во наредниве неколку денови. Го гледаше некоја? Impression? :)
     
  20. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Луѓе Роберт не глуми лошо, да се разбереме.Тоа дека Самрак е најглупавиот можен филм на светот, знам дека секој си има свој вкус ама филмот е тапа, нешто најглупо што излегло во последните години.
    Но нема врска тоа со Роберт, можете да кажете дека ви е антипатичен или дека не ви е убав ама за глума дефинитивно има ГОЛЕМ ТАЛЕНТ. Штета што загуби време снимајќи ги тие продолженија а можеше многу подобри филмови да сними.

    Досега го имам гледано и во Remember Me и Water for Elephants. И во двата филма ме освои, според мене предобро ги изглуми ликовите, баш на начинот на кој требаше. Во првиот мене многу ми се допаѓаат такви комплекси ликови а и реално не е лесно да се изглуми таков тип на емоции, таква личност.
    Се спремам сега и Bel Ami да го гледам. Во иднина нека се посветува на такви филмови, има дефинитивно потенциал.

    И не, не ми нешто претерано убав како што го прават, ниту пак има нешто совршена фаца или црти вака на слики да го гледаш. Ама некаде кога зборува ми станува симпатичен, па уште британски акцент, тоа ме освојува од прва :D. Не е лош, не ми антипатичен во никој случај, но не ми е ни г-дин совршен како што го претставуваат.
     
    На Libra19 му/ѝ се допаѓа ова.