1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роби Вилијамс (Robbie Williams)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од starbucks, 21 август 2011.

 1. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Роберт Питер „Роби“ Вилијамс (роден на 13 февруари 1974 год.) е англиски пејач – текстописец, вокален тренер и повремен актер. Тој е член на групата Take That. Вилијамс се прослави со првото појавување на групата на почетокот и на средината на ’90 - те години. По многу недоразбирања со менаџерскиот тим и одредени членови на групата, Вилијамс ја напушти групата во 1994 год. за да започне своја соло кариера. На 15 јули 2010 год. беше објавено дека тој повторно се враќа во Take Тhat.

  Вилијамс има продадено повеќе од 55 милиони плочи низ светот. Тој е најдобро продаваниот британски соло изведувач во Велика Британија и најдобро продаваниот нелатино изведувач во Латинска Америка. Шест од неговите албуми се наоѓаат помеѓу првите 100 најпродавани албуми во Велика Британија. Тој исто така беше почестен со петнаесет BRIT Awards (Британски музички награди) повеќе од било кој друг изведувач, како и со седум ECHO Awards. Во 2004 год. тој беше примен во музичката хала на славните на Велика Британија откако беше изгласан за ,,најдобар изведувач на ’90-тите”.

  Го слушате ли Роби и кои се вашите омилени песни од него?

  http://www.youtube.com/watch?v=Fl4q2WBCywg Мојата омилена

  http://www.youtube.com/watch?v=olYVnvfPDoI

  http://www.youtube.com/watch?v=qxn1MSCi0DI

  http://www.youtube.com/watch?v=US8cgUq_XBY
   
  На lovely91 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.935
  Постои ли по харизматично суштество? :inlove: Го љубам!!! И ја мразам онаа од Come Undone што ја бакна на концертот ]:)
   
 3. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.823
 4. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.103
  Допаѓања:
  8.149
  На Bright му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  The best!
  Ma го сакам, го љубам и сакам да ме љуби на негов концерт, сакам бе мене а не таа мочлата, нека ме фаќа и мене ко нејзе и да секако, ќе го стиснам за газето! :D
  Една од работите TO DO за иднина е присуство на негов концерт, но солистички, повеќе го сакам соло, него во Take That. Омилени хмм од Аngels, до She is the one, Eternity, Supreme, Feel, Let Me Entertain You ...
  Шармантно, прекрасно створење, само помалку да веруваше во НЛО :lol:
   
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.718
 8. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.478
  Допаѓања:
  2.926
  Роби. :rock:
  За човекот немам зборови. Има доста добри песни и убав глас. :!:
  Дефинитивно би сакала да се појавам на некој негов концерт.
  Човекот знае да ти даде инспирација бре. :D
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.061
  Допаѓања:
  77.436
  Пол:
  Женски
 10. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.501
  Дефинитивно Еternity ми е најнај :inlove:

  Луд човек со прекрасни песни :inlove:
   
 12. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
 13. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  ГО ОБОЖАВАМ !
  талентиран, шармантен, совршен .. сите песни ми се убави ♥
   
 14. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
 15. B.Waldorf

  B.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  33
  многу ми е харизматичен :) омилена :

  http://www.youtube.com/watch?v=9SkXA19g0OY

  песната е совршена, како и сите останати.

  The morning brings a mistery, the evening makes it history..
   
 16. Artist14

  Artist14 Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13
  Роби е ѕвер :)

  -Something beautiful
  -Love somebody
  -Coffee,tea and sympathy
  -Rock DJ
  -Come Undone
  -My way
  -......

  и уште Х други ...
   
 17. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Како мала многу го слушав. Не сакав ништо друго да слушам освен него, а прерадосна бев кога ќе начекав некоја негова песна на телевизија. Плус преубав ми беше ( и се уште ми е) и заљубена бев во него.

  Меѓу поомилените ми се Let me entertain you, Come undone, Feel, Sin sin sin, a од поновиве Bodies не е лоша. А како помала најинтересен спот ми беше оној на Rudebox и секогаш кога го даваа на телевизија а јас го гледам со мајка ми и женскиве тресат г*зови го тргав погледот, се срамев да ги гледам. :rofl: :rofl:

  http://www.youtube.com/watch?v=LQ3JuknOG6Q
   
 18. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Хмммм Роби.... :D шо да кажам друго дека е совршен музичар :*
   
 19. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  Mногу си го сакам! Само незнам како не се најде никој на балканов да го плати, се би дала да му одам на концерт!
   
  На LaBella му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.523
  Допаѓања:
  87.633
  Не ми се верува дека ваков лик излезе од група како Тејк Дет! Уште кога беше таму се гледаше дека не е за таму :D

  Има нешто посебно во него, има многу добри песни, ама за мене негова најдобра изведба е Мај Веј од Френк Синатра. Се наежувам и ми солзат очи секое слушање, а не сум баш некоја лигла :D

  Кој не ја гледал, многу пропуштил! Видете ја еуфоријата на крајот, душата би ја дала за ваков концерт!

  http://www.youtube.com/watch?v=XYLOAay_2MQ