1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Робот правосмукалка

Дискусија во 'Дом' започната од Tinushka, 16 февруари 2022.

  1. bella12

    bella12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2015
    Пораки:
    1.267
    Допаѓања:
    7.437
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20240311_143953.jpg
    Ја има некој? Доста ефтино како за робот правосмукалка.
    И дали џогира
     
  2. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.131
    Допаѓања:
    4.837
    Пол:
    Женски
  3. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.758
    Допаѓања:
    56.393
    Пол:
    Женски
    20230506_215837.jpg Презадоволна.
     
    На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.131
    Допаѓања:
    4.837
    Пол:
    Женски
  5. Dignidad

    Dignidad Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2022
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    748
    Пол:
    Женски
    Здраво. Се надоврзувам на тебе дека гледам ги знаеш опции е за xiaomi, јас ја имам s10 и сум задоволна како собира, но некако не ја гледам да мопира. Ја пуштам и на најако и баш проаѓам со прстите позади неа кај што поминува и суво е. Дали јас нешто грешам или ...?
     
  6. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.474
    Допаѓања:
    34.527
    Пол:
    Женски
    Дали имаш вода во канистерот?
    Дали ти е уклучено џогирање во апликацијата? Таму имаш опции за секоја соба посебно да наместиш дали сакаш да џогира, смука, двете заедно и да одбереш со која јачина да го прави истото.
     
  7. Dignidad

    Dignidad Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2022
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    748
    Пол:
    Женски
    Се е подредено како што треба . Последно приметив дека пушта малку вода но како една тенка линија позади него, не се познава целата крпа кај што проаѓа
     
  8. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.474
    Допаѓања:
    34.527
    Пол:
    Женски
    Не знам, навистина. Кај мене се е во ред.
    Дали користиш дестилирана вода? Или да се јавиш во сервис, па да те упатат они.
     
  9. Dignidad

    Dignidad Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2022
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    748
    Пол:
    Женски
    Си помислив нешто да не им е утка серијата. Гледам сега се 14.000 а јас пред неполн месец ја земав 20.000
     
  10. Gossipgirl31

    Gossipgirl31 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2023
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Таман работа да користи дестилирана вода, боље чистачка да си плати.
    Туку намокри ја крпата, да не е сува..јас така и правам и супер е мојава..
    Баш с10 ја фалат дека е со подобри функции.
    Искрено не можеш да очекуваш дека џогира како ти со џогер ама за површно е океј..
    Има боље серија од неа с10плус мислам што има како рачиња и многу добро џогира..
     
    На Dignidad му/ѝ се допаѓа ова.
  11. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.474
    Допаѓања:
    34.527
    Пол:
    Женски
    Па, не знам... јас дестилирана користам, 3 литра од макс 100 денари ми трае месец дена, може и повеќе, а секој ден чисти Буби :D Не се става којзнае колку вода и не е некој трошок страшен, а може да и го продолжиш рокот на правосмукалката.
     
    На Ula му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    157
    Здраво. Ми треба препорака за робот правосмукалка за куќа со 120м2 површина.
    70% е паркет (не ламинат) а 30% е плочки.
    Ми треба многу добро да џогира, а не само да усисува.
    Фала ви на сите предлози
     
    На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Cosmic Girl

    Cosmic Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    2.068
    Допаѓања:
    8.068
    Пол:
    Женски
    Моето искуство со робот правосмукалка заврши.
    Имав Xiomi и пред пола година ја огласив и ја продадов.

    Ако имате отворени големи соби кои немаат многу намештај тогаш може да ви користи.
    Нашиот стан не можеше да го исчисти сегде и тоа ме нервираше. Најчесто го користев за дневната соба и ходниците каде има поголем простор, но во спалните соби не можеше да влезе сегде, собите се мали и заради намештајот навистина се мачеше да пристапи во некои сегменти, главеше таму подолго и на крај не ги ни проаѓаше.

    Второ ако треба да преместам ствари пред да помине, не ми треба, сама ќе си поминам. Пр. за под трпезариската морав да ги тргнам столчињата за да исчисти убаво. Ме нервираше што останува неисчистено под каучите, туку е само околу нив...се осеќав како да не ми е исчистено.
    Крпата не ја користев во некои соби зошто имаше теписи, само во дневната и ходниците каде што немав теписи, а во собите сама бришев. Така да секоја работа од неа ми се чинеше дека е половично завршена.

    Секогаш ја надгледував зошто еднаш во детската соба додека чистела паднала маичка од закачалката и ја потфати со четката и по звукот препознав дека нешто не е во ред и дотрчав. Ќе ја прегореше... така да немав доверба да ја пуштам кога не сме дома или кога не сум во истата просторија.

    Генерално се осеќав како јас да работам за неа, а не обратно..

    Ако имате чисти простори без теписи тогаш земете си, во спротивно не ви препорачувам.

    И кучето многу се плашеше од неа, повеќе отколку од обична правосмукалка. Морав да го чувам до мене додека работи, зошто ја бркаше и лаеше и и го сечеше патот, па таа го регистрираше како пречка и не чистеше во тој дел. :D
     
    На SummerGirl, Antebellum, ElenaRbd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    995
    Допаѓања:
    503
    Пол:
    Женски
    Препорачајте ми некоја робот правосмукалка повеќето од површината ми e паркет и ламинат
    И да не е многу скапа некоја со пристапна цена
     
  15. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    543
    Допаѓања:
    836
    Искуство со Roborock Q5 pro правосмукалка?
     
  16. 28wix

    28wix Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2021
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    11
    Имав Mi Vacuum mop 2, скоро 2 години купена од Солун. Се беше супер ја утепав од користење, на 2 или 3 дена,некогаш на 4 дена ја пуштав и стварно топ ми средуваше. Многу ретко палам обична правосмукалка,само за некои делови. Ама па се расипа и ја однесов тука кај нас на сервис во раде кончар управната зграда имаат овластен сервис, рекоа дека и се расипала матичната плоча и дека немаат они делови, а и да имаат ќе кошта колку нова.
    Е сега бидејќи многу се навикнав на роботот и супер ми вршеше работа решив да купам нов.Земав Mi vacuum S10,па ќе видиме.
    Инаку гаранцијата е 1 година.
    Ги фалат IRobot многу ама некако 65000ден р превише мислам,некој ако има да сподели искуство нека пише.

    За роботот S10, пишува дека крпата треба да ја намокриш пред да ја ставиш за да помине со мокро.Резервоарот за вода е мал,па може затоа само линија ви остава мокро.
     
  17. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    7.845
    Пол:
    Женски
  18. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    4.412
    Допаѓања:
    23.837
    Пол:
    Машки
    Има ли некој искуство со Mi Mop s10, за простории со теписи, препреки, влакна од миленици и слично, значи не празни соби.

    Screenshot_20240729_233918.jpg
     
  19. marijasfumato

    marijasfumato Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2019
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Zdravo, dali nekoj ima iskustvo so ovoj robot? Dali se isplaka za tie pari???
     

    Прикачени фајлови: