Роденденска торта

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од aNy-to, 24 јули 2010.

 1. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  Секогаш за родендените како за моите така и за најблиските посебно внимание обрнувам, тортата да биде украсена и вкусна.Посебно кога се работи за најмалите секогаш тортите се украсени со некој лик од цртаните филмови или друга интересна комбинација.
  Колку вие обрнувате внимание на роденденските торти и какви би требало да бидат според вас?
   

  Прикачени фајлови:

  На nenus16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Па пред се да се вкусни :lol:
  А изгледот треба да биде соодветен за видот на роденден..барем јас така мислам..Колкав е славеникот..Или пак нешто што е препознатливо за него..хоби и слично..
  Јас лично многуу сакам пеперутки...
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ова може за мојата струка :lol: :lol: 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На ana.8 и Saraa им се допаѓа ова.
 3. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390

  Да се согласувам дека треба да одговара на возраста на славеникот...заборавив да го напоменам тоа :)
   
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.992
  И за мали и за повозрасни :)
   

  Прикачени фајлови:

  • bday cake.jpg
   bday cake.jpg
   Големина на фајлот:
   64,4 KB
   Прегледи:
   4.364
 5. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.637
  За наредниот роденден ќе се помачам ваква да си најдам :) Само некако многу боја на неа, којзнае дали е вкусна :?:
   

  Прикачени фајлови:

 6. lav4ence.e.e

  lav4ence.e.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  244
  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На ana.8 и jadran4eto им се допаѓа ова.
 7. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.201
  Допаѓања:
  5.004
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   9,6 KB
   Прегледи:
   4.334
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Епа тоа... некако многу пластично делуваат :?:
  [​IMG] [​IMG]-бело чоколадо
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  Обожавам овошни торти.
   

  Прикачени фајлови:

 10. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Овие се интересни, иако јас повеќе сакам обични торти, без ништо на нив. :lol:
   
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  42
  ммм обожавам торти :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

 12. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  обожавам чоколадни тортииииииииииииии(со многу многу чоколадо да се загушиш :D ) и овошни. Би го издвоила и Шпанскиот ветар на мамааааааааааааааа(без престан можам да го јадам :$ ) :inlove: :inlove: :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] колку е слатко :inlove:
   
 13. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
 14. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] сега една ваква да ми дадат, само ружите ќе останат :) :inlove: :inlove:
   
 15. Tikve

  Tikve Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  Се се ама чоколадни и со јагоди мммммммммммммммм нјам нјам :wasntme: и бај д веј дали знај неко како се вика таа смесата цврста со се става на тортите?
   

  Прикачени фајлови:

  • .jpg
   .jpg
   Големина на фајлот:
   3,7 KB
   Прегледи:
   1.059
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   2,9 KB
   Прегледи:
   1.059
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   3,7 KB
   Прегледи:
   1.059
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   4 KB
   Прегледи:
   1.060
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   2,8 KB
   Прегледи:
   1.059
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  ^ Хахаха последнава! Море сите колку се убави на изглед!

  Иначе, за првиот роденден на внука ми, сестра ми и порача торта со Мини Maус - baby. И беше многу убава и ептен вкусна. Обично купечките торти ми се екстремно силни за јадење.. премногу шлаг и маргарин има во нив :worried:

  [​IMG]
  Oваа е многу практична - за сите по едно парче веќе пресечено :)
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Абе, оваа повеќе на свадбена ме потсеќа :D
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 19. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  Leleee kako bi gi izela site sea hahahha :rofl: Obozavam blago a od torti ke gi izdvojam pesok torta i slonovo oko :D
   
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.204
  Допаѓања:
  5.120
  Обожавам торти особено чоколадни.Сега за овој роденден што ми иде ќе се потрудам да најдам слаткарница во која ќе можат да ми направат торта во вид на гитара. :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] Поубава да биде не волку грдичка :lol:
  [​IMG] :inlove:
  [​IMG]