1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за блиските

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WhiteAngel, 16 декември 2011.

 1. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Знам дека постои една тема во Врски, ама ми треба предлог за подарок за братучетка ми.
  Полни 27 години и појма немам што да и купам.
  Се што ми паѓа на памет веќе сум го подарила.
  Очекувам предлози.
   
 2. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Роденденски подарок

  Е па убав долен веш, некоја книга (ако сака да чита), кутија за накит, убав накит, парфем итн итн...
  Можиш скоро се’ да и подариш. :wasntme:
   
 3. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
  Роденденски подарок

  Шал, марама, ракавици, кутија за накит, за книга не сум многу сигурна зошто ако не чита така дома ќе и стои, а ако чита огромна е веројатноста дека ја има прочитано ( барем мене до сега никој ми нема погодено книга )
   
 4. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Роденденски подарок

  Бидејќи е зима за мене идеален зимски подарок е марама, ракавици и некоја баретка/шешир.
  Скоро сегде ги има сите три стварчици, и докај 1000-1500 денари може убав комплет да и наравиш. Поевтина варијанта ти се плетени шалче, ракавици и плетено капче, јас пред некоја недела од Шутка си купив преубави бели шалче, капа и ракавички за 400 денари.

  Можеш и некоја туника, џемпер и сл.
  Исто можеш да и подариш и пакетче, доколку имате послободен однос, и доколку е личност која сака чоколади. Ем ќе ја изненадиш, зошто верувам дека не очекува таков подарок, ем ќе биде поспецифичен, ем вкусен.
   
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Роденденски подарок

  Во чаршија кај што се златарите,има и продавнички за сребро.Има многу убави обетки(малечки) со сваровски камче.
  Има преубави модели а се движат околу 500 ден.
  Доколку сака ваков накит,има преубав избор за подарок.
  Потоа можеш убав паричник,во ферги има многу убави.
   
 6. Ilovefeminaverymuch

  Ilovefeminaverymuch Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Помош !!!

  Наскоро и е роденден на мојата мајка сакав да и купам нешто на што ќе се воодушеви но повеќе не сум сигурна дека можам да купам нешто што навистина ќе и се допаѓа почна да добива скапи подароци како што е накитот на свароски, убави и скапи алишта и оригинални парфеми бидејќе немам свои приходи не можам да си дозволам ништо од наведениве па ве молам за помош веројатно ви изгледам како хистерична тинејчерка но роденденот на мојата мајка е многу важен за мене однапрет едно големо благодарам.
  *Се извинувам за можните направени печатни грешки.
   
 7. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  Помош !!!

  ти си сеуште тинејџерка, на твојата мајка ќе и биде драго ако и подареш барем една ружа, не мораш да претеруваш со скапо подароци ..
  а да можеш и една чоколада, тоа повише ќе ја израдува :D
   
 8. Lallly

  Lallly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  33
  Помош !!!

  јас на мојата мајка и подарив 4 шољи за кафе,милка во форма на срце и сама и направив честитка со песна посветена а неа. Искрено честитката ја израдува највеќе,дури и ја расплакав :angel:
   
  На LittlePinky и buterfly.fly.away им се допаѓа ова.
 9. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  Роденденски подарок за најблиските

  Утре му е роденден на татко ми а јас појма неам што да му купам имам една идеја ама незнам дали е добра..
  Мислам да му купам една блуза и од ледена чоколада фо форма на срце да напраам колачии?
  Добра ли е идејава..?
  Дајте вие некоја идејаа!!
   
  На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.356
  Што да му/и купам..?

  Можеш да му купиш пижами, џемпер, ако сака алат и ако има доста можеш оние што се како куферчиња за чување на алатот, тренерки, каиш, паричник...
   
 11. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  Што да му/и купам..?

  За каиш паричник пижами не сум сигурнаа :rofl:
  Иначе фалаа... :*
   
 12. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Роденденски подарок

  На баба ми и е в среда роденден полни 70 год.
  Планирам да и направам голема торта,и да ги повикам комшивките и да ја изненадам.Сигурна сум дека ќе ми го памти ова :)
   
 13. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Роденденски подарок

  На баба ми и‘ беше роденденот додека лежеше на болница. И‘ отидовме сите внуци со торта и прскалици. Цел болнички персонал и останати пациенти беше воодушевен, така да погодок ти е ова со тортава и комшивките! :lol:
   
  На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Роденденски подарок

  Оваа недела и е роденден на сестра ми...Незнам што да и купам.Предлог :?: ?
   
 15. Ellena07

  Ellena07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  12
  Роденденски подарок за најблиските

  Луѓе утре сме на роденден кај една другарка и сакаме со другарките да ја изненадиме славеничката,но незнаеме како...дај предложете нешто што вие имате правено на другарките ;)
   
 16. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Роденденски подарок за најблиските

  може да и организирате нешто во спа центар-мислам дека нема девојка на светов која не сака да се разубавува, а како дополнителен подарок може да биде книгата жените се од Венера, а мажите од марс-бест селер е(во Матица, Икона би требало да ја има) една жена ми ја препорача мене :)
   
 17. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  Роденденски подарок

  за некоја недела на мајка ми и е роденден,немам некоја идеа што да и купам а воедно да е убаво и практично ако имате некоја идеа пишете :*
   
 18. milena96

  milena96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Роденденски подарок

  Епа можеш да и кѕпиш некоја блуза или нешто што навистина ке и користи и треба...нешто за во домаќинството...или некој парфемм... :*
   
 19. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  350
  Роденденски подарок за најблиските

  Јас треба да купам некаков подарок за 60-годишна жена.Но незнам што.
  Ако имате некоја идеја кажете ми,бидејки навстина незнам што..?! :)
   
 20. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Подарок

  Можеш марама ....