Роденденски подарок за блиските

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WhiteAngel, 16 декември 2011.

 1. Daj te idea

  Daj te idea Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  nekoj unikaten set za crtanje
   
 2. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  652
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  poklon za rodenden za 4 godisno devojce, ne sme mnogu bliski
   
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  23.781
  Пол:
  Женски
  Некоја сликовница за таа возраст :?:
   
  На Marija_Magdalena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lollipop_123

  Lollipop_123 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Кукла, сликовница, некое комплетче, боички..
   
  На Marija_Magdalena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JustBeautiful

  JustBeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Предлог за поклон за 20 годишна девојка што има се, нешто уникатно ?
   
 6. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  640
  Допаѓања:
  8.418
  Пол:
  Женски
  Гравирање на мапа за местата кои ги посетила, книга нова, боенка за возрасни, испечатена маица со некој омилен лик, книга со посетени места.....не знам што сака девојката но ова ми текна во моментов.
   
 7. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  652
  Допаѓања:
  2.121
  Пол:
  Женски
  Поклон за другарка ептен ми е блиска 28 год полни
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.738
  Допаѓања:
  120.087
  Пол:
  Женски
  Убав накит, ташна, новчаник, подарок ваучер за у ДМ да си купи што сака или пак убава козметика, некоја палета, парфем, колекција...
  Зависи што користи и каква е, ти си ја знаеш подобро чим ти е блиска :)
   
  На cresa-jagoda, Marija_Magdalena и BlackMistery им се допаѓа ова.
 9. Arja

  Arja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Ова со ваучерот од ДМ е ептен добра идеја. Веќе неколку родендени со другарките си купуваме ваучери и супер ни е, секоја си зема тоа што и треба. Исто така имаат убави колекции од ДМ, во кошнички и што и не, со секакви цени, па штом е женско може и тоа, зошто да не.
   
  На cresa-jagoda, Marija_Magdalena и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 10. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.289
  Допаѓања:
  2.376
  Пол:
  Женски
  Kako se vikaa prodavnicine za personalizirani podaroci? Edna ima pozadi Kino Karposh, druga na prizemje vo Bunjakovec?
   
 11. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  12.144
  Пол:
  Женски
  Преплет.
   
  На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Cherryblossom9

  Cherryblossom9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Предлози за подарок за мајка? "44ти" е па сакам да го обележам на некој начин. Ќе направам чоко мафинчиња, но што друго?
   
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  3.398
  Пол:
  Женски
  Зависи колкав буџет имаш,а секако купи и нешто,некој сувенир вазна на пример со цвеќиња ,или нешто што таа го сака ,ако баш сакаш нешто друго,слики врамени од вас двете,плус некој адресар и убаво пенкало .
   
  На Cherryblossom9 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  5.716
  Предлог за 40 годишна жена? Марама, новчаник и има земено досега. Чаши за шампањ се мислам или чајник сет.
   
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.518
  Вибратор :inlove:
   
 16. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  5.716
  Е да сигурно :D
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.518
  Ќе и' се најде сигурно.
  Само дали е отворена за такви поклони? :?:
  :lol:
   
 18. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  5.716
  не е само од мене подарокот така да тешко вакви работи.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.738
  Допаѓања:
  120.087
  Пол:
  Женски
  Ваучер од ДМ од 500 или од 1000ден. Нека си купи шо сака. :D
   
  На cresa-jagoda и hermosa им се допаѓа ова.
 20. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  3.398
  Пол:
  Женски
  Дај и пари.Се шегувам,нешто накит на пример можеш или сет од убави чинии/чаши.Мебел може ,зависи од вкусот на жената и колку сте блиски .