1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденско изненадување

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од lovelife, 6 август 2011.

 1. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.721
  Значи врска неам дали има ваква тема или нема зашо искрено ме мрзеше да барам низ фемина ...Па ако има слободно префрлете ме таму :) Како и да е сакав да прашам какви роденденски изненадувања сте приредиле за да добијам идеа и јас :)
   
 2. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
  Изненадување мене ми приредиле..Бев на депилација дента :) И кога се вратив дома собата ми беше преполна со балони,имаше закачено HAPPY BIRTHDAY на целиот ѕид,убаво украсен подарок на маса со честитка.До подарокот торта со преубави свеќички..И тука бакнежи прегратки ово оно.

  А мојата најдобра другарка за нејзиниот роденден ја разбудив со колаче на кое што имаше свеќа во форма на срце на која пишуваше исто така HAPPY BIRTHDAY и мала честитка со преубав текст(на кој подоцна се расплака).Мало изненадување али не се сомневам дека премногу и значеше.Друга другарка и дојде со 583495 розеви балони.

  Знам и за еден случај каде што девојката ја чекаа пред врата 3 нејзини другарки со милион балони и посебно направена торта за да добие во фаца..ова е малку полудо изненадување.
   
 3. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Сега ми текна за мојот 12 роденден,дома ме разбудија другарките со колаче и свеќа ми честитаја се исгушкавме и ми ги врзуваат оците и сеа ме носат мене негде,јас цело време ги прашуваам тие не ми кажуваа, и сеа стигаме и само ми а одврзуваат шарпата и пошнува песната Happy B-day и од шталата излегува коњ со голема црвена панделка и таму сите мајка ми,татко ми ,поблиски пријатели,баба ми и дедо ми.Јас кога го видов почнав од среќа да плачам :')
  Tоа нешто нема никогаш да го заборавам!
   
 4. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  124
  Ме изнедуваат поклони како за роденден
  две другарки ми дадоја рамбовка и многу ми се допаднаа
  и другите две другарки ми дадоа паричник и тоа ми се допадна
  навистина бев пре прее среќна
  <33 :* :$ :inlove:
   
 5. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  оваа година добив прекрасно изненадување бидејки многу сакам џипови и мојте другарки кога дував свекички ми рекоа да ги затворам очите и ми го ставиа џипчето црвено бмв од многу срка дури и се расплакав
   
 6. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Најдобрата другарка за мојот 19 ти роденден ми приреди преубаво изненадување. Бевме договорени да одиме на коктели, но ми се јави дента и најде изговор за да отидам кај неа демек нешто требало да направиме заедно, бла бла. Се сомневав дека ќе ми направи изненадување, и отпрвин викав не не, ама беше упорна и отидов вечерта кај неа, само што влегов ми ги врза очите и ме одвлече во нејзината соба, само што влеговме почна Happy birthday и ми ја тргна марамата, а што да видам на масичката, две тортички со свеќи, а до нив прекрасно завитканиот поклон. Ми се насолзија очите, беше рекрасно навистина. Ти благодарам мила моја :*
   
 7. 7.7

  7.7 Активен член

  Се зачлени на:
  25 септември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Роденденско изненадување за најдобра другарка !!

  Луге дај кажете ми некое роденденско изненадување за мојата најдобра другарка. Во сабота и е роденден и со една другарка сакаме да и направиме некакво изненадување само некое по скромно .. Ве молам давајте идеиии !! Фалаа однапред. :* :angel:
   
 8. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  510
  Пол:
  Женски
  Како да ја изненадам?

  Здраво. Овој месец мојата најдобра другарка има роденден. Сакам да ја изненадам, но незнам како :| Може ли да ми дадете идеи како да ја изненадам? :?:
   
 9. LadyDPC

  LadyDPC Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Како да ја изненадам?

  vcera i bese rodenden na edna moja drugarka i mnogu vreme se mislev sto da i kupam, nisto ne mi tekna i na kraj se setiv deka mi se pozali deka nemala doma casi, site i bile razlicni i i kupiv casi od jambo vo vero... na kraj izleze deka taa na poveke luge se pozalila pa dobi uste nekolku :D
  ne vikam da i kupis casi na drugarka ti :) samo razmisli sigurno ti kazala sto i fali ili pak na sto se raduva
   
 10. girlonfire

  girlonfire Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  62
  На една моја другарка и е роденден наскоро па незнаеме што да и направиме за изненадување. Таа е во “криза„ за бакнување со машко па незнаеме што да и наравиме па ве молам искрено за совет ве молам да ми дадете предлог сто да и направиме за да ја изненадиме. :inlove: :D :) поздрав феминки
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  ^е само едно не ми е јасно, ова кризава што ја спомнуваш каква врска има со изненадувањето? :^)
   
 12. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
  И мене ме збуни :?: . Изгледа сакаат нешто во врска со тоа да биде изненадувањето :rofl:
   
 13. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.280
  Феминкиии ми треба некоја оргинална идејааа. За неколку дена на најдобра другарка и е роденден и сакавме нешто пооргинално и пооткачено да и спремиме..она не е некој романтичен тип,прази патетики.. ако имате некоја идеја пишете ми лп .. :D :D
   
 14. LikeDomino

  LikeDomino Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2012
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  25
  јаооо
   
 15. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Лани за мојот роденден другарките ми спремија преубаво изненадување :inlove: , еден месец пред роденденот немаше ден да не им зборам за Мануел Ноер, ги отеков значи и ми купија дрес,стегач од баерн, чаша и полно балони,навистина ме изненадија, 4 дена во дресот спиев не го соблакав значи :rofl:
   
 16. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Точно не ми текнува дали беше ова пред една или две години, ама не е битно. И' беше роденден на една другарка и да ја изненадиме, собиравме пеперутки во тегла (т.е две тегли) и кога стигнавме кај неа ги пуштивме пеперутките да летаат (една нејќеше да излезе ама ја избуткаа и излезе :lol: ) и и' го дадовме подарокот. Интересно беше, само требаше повеќе пеперутки да собереме. :rofl:
   
  На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
 17. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.257
  Пол:
  Женски
  Па ние оној пат на другарка ми и приредивме изненадување.И купивме подарок,купивме роденденски капи,балони и секакви ситници .Отидовме кај неа,таа не беше дома,се скривме и одеднаш изрипивме. :party:
   
 18. Forko

  Forko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  583
  Роденденско изненадување!

  На мојот сопруг му се ближи роденденот...
  Сакам да му приредам некое изненадување ама искрено немам идеја што.. :?:
  Тој секогаш ме изненадува дали без повод или не ..па ете сакам овој пат јас да го изненадам..
  Не планирам да викам гости тоа го направив минатата фодина..Сакам да сме само јас,тој и бебенцето..
  ама ете не ми текнува како :lol: Скапите поклони не му се пасија во животот многу повеќе го цени гестот затоа ќе ве замолам да ми дадете некоја интересна идеја :)
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Роденденско изненадување!

  ^направи убава фото сесија со тебе и бебушко, и на крај како некој мини фото бук.
   
  На Umbrella22, Cliona и Nati.P им се допаѓа ова.
 20. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Meне ми направија преубаво изненадување оваа година школските..
  Бевме на училиште откако помина првиот час овие се собраа со наставничката и нешто промрморија јас не ги ни забележав онака, а патем тука беше и директорката и педагогот.
  Мојата најверна другарка дојде до мене и ми рече дојди малце долу те барало некое дете и јас поверував се симнав долу.. Потоа еден школски само свиркаше со устата(тоа да ти биди знак за “готово е“) и другарка ми ми вели еееј заборавив нешто горе в училница иди да го земам пак ќе се вратиме.. и влегуваме во училница гледам хамер со мои слики и слики од другарки ми и другарите на него различни пораки и happy birthday најгоре, имаше и торта срце со свеќа... Почнаа сите да ми пеат happy birthday.. ( се расплакав од среќа, изненадување само мене ми направија во сите тие години прва бев јас ) После иди директорката ајде среќен роденден ми вика, после педагогот, наставничката и потоа сите другите се изредија :D
  Ми го направија денот најсреќен... Никогаш нема ова да му го заборавам :inlove: :*
   
  На karenin му/ѝ се допаѓа ова.