Роденденско изненадување

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од lovelife, 6 август 2011.

 1. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157

  Направи му букет од чоколатцата кои му се омилени, а уште подобро букет од омиленото пиво. Ќе ги стокмиш така повеќе на некој сладок и смешен начин и подари му ги. Немора пиво, може било кој алхохол, се зависи што преферира тој највеќе.
  Можеш да му направиш спот од тебе и бебето како му пеете некоја негова омилена песна - може да биде навистина откачено.

  Сега побарав на нет и еве неколку идеи:
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   62,1 KB
   Прегледи:
   324
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   22,4 KB
   Прегледи:
   319
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   17,7 KB
   Прегледи:
   322
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   20 KB
   Прегледи:
   321
 2. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  10.007
  Допаѓања:
  124.273
  Кога спомна букет од пиво ми текна на ова. Сепак не ми е некое изненадување за по возрасен човек, до душа зависи и што си љуби.
  Како и да е, може на некој ке му се најде како за идеја.
   

  Прикачени фајлови:

  На BeLLaDona23 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Секогаш тука е опцијата ролекс часовник. :)

  Плус феминката кажа дека скапите поклони не му се важни и дека бара интересна идеја.

  А види сакав да пишам и пиштолче на вода за да се прскаат ама и тоа не би било за повозрасни. Но доколку тие повозрасни знаат како да се забавуваат ите како може да испадне интересна идеја. И плус смешни ќе му бидат на бебенцето, ќе го развеселат. И плус на жешково ќе се разладат, ем ќе бидат целите така полумокри :D. Романтики.
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. jaam

  jaam Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  Сакам да приредам изненадување на кров на зграда, се ми е смислено само ми треба слободен кров на зграда. Некој таков низ Скопјево се наоѓа? :angel:
   
 5. Imini

  Imini Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  26
  Мене другарките ми имаат направено изненадување за роденден. иако не беше баш изненадување оти јас дознав за тоа :lol:
  ми рекоа да отидам до паркот да сум пречекала другарка демек и се слошило и кога стигнав имаше наредено свеќички, еден мал ковчег наполнет со железни парички и честитка.

  аа имаме направено и изненадување за 3 другарки.
   
 6. BeautyQueen

  BeautyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Не знаев каде да прашам но еве овде затоа што е поврзано со изненадување. Да ве прашам од каде можам да најдам големо платно за пишување? :)
   
 7. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  Идната недела една од најдобрите другарки има роденден. Ке го прослави во домашна атмносфера со 6 -7 најблиски другарки, онака баш опуштено во Недела на денот на роденденот.
  Саботата вечерта сигурно ке сме излезени и после 12 би можеле да и спремиме неколку другарки изненадување. Некоја идеја интересна.
  П.с девојчето што слави е уништено периодов , раскина долга врска и скроз онака тажна и многу би сакале нешто посебно. Фала. :*
   
  На RedButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RedButterfly

  RedButterfly Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  Следната недела на мојата најдобра другарка која е од друг град и е роденден.. Јас бидејќи одам таму секој викенд, за нејзиниот роденден сакам да и спремам изненадување.. Планирам со спреј на зид на некоја зграда да напишам Среќен Роденден, да ставам свеќи во форма на срце, да и дадам подарок убаво завиткан и колаче со свеќа на него.. Сакам уште нешто, но не знам што да направам.. може некоја идеја? :)

  Иначе мене за мојот роденден, моите другарки бидејќи знаат дека сум огромен фан на ФК Барселона, ми подарија дрес,чаша,слика,прибор за во школо и ланче со Барселона, и дефинитивно тоа беше најубавиот роденден до сега.. Многу ме изненадија со поклоните, многу ми значат и сеуште спијам со дресот до мене, а ланчето секогаш го носам со мене :angel: :rofl:
   
 9. RedButterfly

  RedButterfly Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  Има во Ѓорче Петров...:)
   
 10. RedButterfly

  RedButterfly Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  Може да купите балон со хелиум, да урамите слика како колеџ што се тие сите другарки кај што сте со неа, ии може да и направите хамер со некој текст,цртежи,слики... :) Иначе за сликите, може да однесете во некое фото студио да ви направат, јас така направив за моја нај другарка и многу ја израдував :angel:
   
 11. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.934
  Допаѓања:
  39.478
  Пол:
  Женски
  Баш сношти бев на роденден и на славеничката и направивме преубаво изненадување! Беше многу возбудена и за изненадувањето не знаеше како да ни се заблагодари, сепак тоа беше само едно изненадување за неа кои и го приредивме од срце :D
   
 12. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139

  Што беше изненадувањето ?! :)
   
 13. famous-girl

  famous-girl Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  28
  Здраво.Вечерва и е роденден на мојата најдобра другарка,па не покани на торта кај неа.Јас и уште неколку другарки сакаме да и направиме изненадување но ништо не ни паѓа на памет.Некоја идеа кажете ви се молам.Стварно ништо не ми паѓа на памет.Ако ви текне нешто пишете. ;) Фала ви однапред.
   
 14. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  8.005
  стриптизер ;)
   
 15. elence132

  elence132 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  105
  Како оваа година што моите дома ме изненадија за роденденот никој така до сега ме нема изненадено. Значи беше вака....
  Вечерта точно во 12 , јас седам кај брат ми во собата , а тој , девојка му и мајка ми ги слушнав нешто спремаат , и само се насмевнав во себе и си помислив дека ќе влезат со торта во собата и тоа . 1 минута пред 12 брат ми , ми звони на моб и ми вика излези дојди во кујна , и јас одам ... кога да ја отворам вратата има што да видам , ... тие ги изгаснале сите сијалиции на патот од неговата соба до мојата , цел пат го украсиле со свеќички и цел пат беше постелен со слики од мене , од бебе па се до специјалистичката, сликите беа залепени на лист хартија и за секоја слика имаше нешто напишано .. Потоа на вратата од мојата соба имаше исто така залепено два листа на кои ми го честитаа роденденот и кој се е заслужен за идејата , и во мојата соба беше тортата со свеќички и прскалици , ги издував свеќичките , ми пееја happy birthday и така , после сите заедно ја пробавме тортата ....
  Бев стварно занемена од целото изненадување :rofl:
   
  На icona.pop му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lallly

  Lallly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  33
  Rodendensko iznenaduvane za nepodvizen

  Devojki za 5 dena i e rodenden na mojata drugarka koja pred nekoj den imase sobrakajka pa ja skrsi nogata :| . sega e vo depresija i mora da i napravam nekakvo iznenaduvanje za nejziniot rodenden. Aj pomos malce ke ve molam :)
   
 17. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  9.669
  Пол:
  Женски
  Лали, можеш да најдеш слики од вас и едно ЦД од омилениот пејач /пејачка/бенд. И напиши и некоја честитка од срце.
   
 18. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Ќе може ли малку помош за изненадување

  Па вака утре односно во среда и е роденден на мојата најдобра другарка што ја сакам како сестра но не живееме на исти места за да одам кај нејзе би сакала многу ама нема да можам имам братучетка на гости .. :// ке може ли да ми кажете некој начини како да ја изненадам сакам нешто + од тоа до сеа бидејќи 1 год више од коа се запознавме и се сакаме толку многу ја ценам многу најмногу во мојот живот тинејџерка е па на пример ке и направам видео друго пишував на листови на на секој посебен HAPPY BIRTHDAY така да ке се сликам со нив.. не и го знаев домашниот тел но ке и го дознаам и ќе и се јавам на роденденската забава потоа мислам да и се јавам во 12 саат точно на полнојќ прва да и честитам др идеја можете да ми дадете ?? Фала ви однапред многу ќе ми значи ако ми помогнетеееее :inlove: :)
   
 19. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  391
  Мене досега никој ми нема направено изненадување, можеби не сум заслужила (освен оваа година откако ги отрув мајка ми и татко ми дека сакам изненадување што всушност и не беше изненадување бидејќи знаев).

  Како и да е.. Секогаш ме прашуваат што сакам и ми го купуваат тоа што ми треба или што го сакам. А не сум многу практична личност. :^)

  Јас се трудев да му правам изненадувања на најблиските до пред некоја година, но, како што поминува времето губам мотивација за да му посветувам толку внимание на некој. Најчесто им давам пари на повеќето.
   
 20. Ludaaaa

  Ludaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Па сите за роденден обично подаруваат нешто за облека,некој украс и слично.. Јас би подарила нешто што никој не го подарува.. На пример некое папагалче,маченце,кученце.. :rofl: