Форумџика на годината 2020

Роденденско изненадување

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од lovelife, 6 август 2011.

 1. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  20
  луѓе наскоро е роденден на мојата сакана баба па би сакала да и направам некое изненадување..Ве молам помош:3
   
 2. lighteverywhere

  lighteverywhere Нов член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Епа вака јас лично го сторив изненадувањето,купив за мојата сестра поклон од 1Д пошто она ги многу сака и поклонот и го ставив во едно мало кутивче,потоа во поголемо па поголемо и се така ставив 5 кутии :) и и го оставив пред врата, таа отвараше и на крајот беше пресреќна :D
   
 3. Ane-99

  Ane-99 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Во понеделник на мојата најдобра другарка и е роденден. Но поради тоа што учиме во училишта во различни градови нема да бидеме заедно. Сакам да и направам некое изненадување но тоа треба да го направам или во недела навечер (во 00:00) или пак понеделник наутро (во 5h). Некоја идеа што би можела да направам??
   
 4. bubamara96

  bubamara96 Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Ве молам да ми кажете некое изненадување за мојата мајка. Утре и е роденден :)
   
 5. handball09

  handball09 Нов член

  Се зачлени на:
  6 јули 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  За три дена на најдобра другарка и е роденден. Па би сакала да ве прашам некоја идеја за изненадување. Слави 18ти роденден и ќе го слави на базент.
   
 6. malamoja

  malamoja Нов член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  На мојот сакан за 1 месец му е роденден ке ве молам дали ке можете да ми помогнете за неочекувано изненадување ? :rofl:
   
 7. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  249
  Пол:
  Женски
  Вечер сме на концерт, а на една од другарките и е роденден..Лани купивме од оние што прскаат,круна B-day girl и го дадовме поклонот, сите што беа околу нас и честитаа, но оваа година немаме идеа што да направиме?
   
 8. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Ве молам помогнете за една недела и е роденден на мојата другарка и јас сакам да и направим изненадување со уште неколку деца ве молам кажите некоја идеа., некое изненадување кое сте го направиле или ви било направено.
  П. С. Таа полни 13 години
   
 9. Bundaa

  Bundaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  13
  Испечатете блузи со некоја содржина,и појдете и точно во 00:00 пред куќа и пеете и ...
  и сето тоа нека биде зачинето со тортичка прскалици и дрн дрн
   
 10. Srce01

  Srce01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Здраво феминки . Сакам да направам вакво нешто,
  Ми треба вашата помош. Кој може да ми помогне нека ми пише ЛП. Многу ќе ви бидам благодарна. Поздрав,
   
 11. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.854
  Допаѓања:
  7.640
  Пол:
  Женски
  Мене за роденден другарките ми порачаа ташна од 1D прекрасно.. таму каде што правев роденден полно со балони украсено... прекрасно за тоа им сум благодарна до ден денес :D:D:D
   
 12. Ginger111

  Ginger111 Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2015
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Дали знаете каде можам да најдам вакво??
  *Поврзано е со роденденско изненадување
   
 13. neongirl07

  neongirl07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2015
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  Во Џамбо провери имам гледано:)
   
  На Ginger111 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.653
  Допаѓања:
  5.354
  Лaни имaв прекрaсен рoденден. Мислaм нaјдoбриoт. Си дoaѓaм дoмa oд фaкултет кaј нaс тетките сoберaни. Мaјкa ми ми звoни и мњ известувa декa сите сњ кaј нaс a имaa некaквa рaбoтa и велaм ќњ купaм рoлaт јaс. Oдaм дoмa сите тв гледaaт никoј не ми гo спoмњнувa рoденденoт,бaшкa се скaрaв сo дечкo ми. Тaткo ми викa oди види вo фриидер штo имa. Пдaм,тaму ништo биквaлнo. И ете јa мaјкa ми сo рoлaт штo гo прaвелa целo итрo влегувa, тетките беaт Среќен рoденде, менњ oчите пoлни сoлзи. И пo двa чaсa се. Рoди и мoетo внуче. Пoубaв рoденден не сум имaлa,мислaм.

  Мoјoв не сaкa пoклoни. Зедoв теснo ќесе вo негo чaшa сo сликa oд нaс. Јa стaвив вo ќесетo и вo неa мече и јa пoпoлни целa,тпa беше мaлo мече. А врз нив истурив чoкoлaдцa. Oдaм лaј негo велaм ете ти чoкoлaтцa кoгa.. Не сaкaш пoклoни. И вo тoј мoмент ќесaтa пукa и чaшaтa јa придржи,реaгирaше брзO. Бaш беше oзненaден. А јaс среќнa. Ете чaшaтa стoи бo негoвaтa сoбa. Сo мечетo кaкo штo беше дaденa.
   
 15. badgirl2

  badgirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Се ближи роденденот на дечко ми, во врска сме пола година и сакам да му приредам некое изненадување. Многу ги сака минионс и сакам да биде нешто поврзано со нив.. ке сакате ли да дадете некој предлог?
   
 16. neongirl07

  neongirl07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2015
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  Порачај од некоја слаткарница да направат cupcakes со минионс. Стави ги во некоја кутија или таа што ќе ти ја дадат. Стави машна на неа, а од страната ливче на кое пишува "me ti amo", што значи ТЕ САКАМ на јазикот на минионс. Баш слатко изненадување :)
   
  На badgirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.098
  Допаѓања:
  13.615
  Пол:
  Женски
  Многу убаво ти кажа феминката над мене, и нешто јас да ти кажам дека можеш и маица да му купиш со минионс, сигурно дека ќе најдеш. :)
   
  На neongirl07 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.116
  Девојки ми треба помош :) На дечко ми за роденден сакам да му приредам изненадување, од различни места од светот на лист да му напишат среќен роденден и така да направам мини филм од тоа и плус од негови блиски и драги роднини во странство што му се. Објавив на страни по фб каде има по 20000 членови,но само две слики имам добиено до сега. Ве молам,ако некој има некоја идеа или знае некоја посебна страна, би сакала да ми кажете. :)
   
 19. neongirl07

  neongirl07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2015
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  284
  Пол:
  Женски
  Вакво нешто има направено мој другар за брат му, но тој е во странство, затоа и се одлучил за такво нешто. Може да го направиш истото само со пријатели/роднини што го познаваат. Извини што ти се мешав во идејата :lol:
   
 20. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Јас оваа година добив многу пријатно изненадување од другарките. Веќе спиев кога беше 12 саат и мајка ми ми кажа брзо да сум отишла позади зграда и паднало нешто од балкон,да сум го земела да не го земел некој друг(беше крај на мај и многу луѓе имаше во паркчето). И јас со цел памет полу успана одам брзо се облакам трчам да и помогнам на жената и позади зграда,трите најдобри другарки ме чекаа на една клупа со колаче и свеќички,балони,подарок,пано со наши слики и спомени,омиленото цвеќе и лист со песна посветена на нашето другарство... Многу ми се допадна посебно затоа што воопшто не очекував и ни на крај памет не ми падна... :P:inlove:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.