babylove овошни кашички

Роденден на фирма

Дискусија во 'На работното место' започната од martina.kostoff, 29 мај 2014.

 1. martina.kostoff

  martina.kostoff Нов член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво, да ве прашам, одам утре на втор роденден на фирма на партнер на мажот ми, па дали се носи нешто?? Прославата е во ресторан.

  Фалаааа :D
   
 2. Theodora2014

  Theodora2014 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2014
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  23
  Секако дека се носи. Кој сака да слави, а гостите да му дојдат со празни раце ??? Бомбоњера или пијалок би било најприкладно, со посвета, односно честитка во која се објаснува која фирма поклонува, т.е. честита. :)
   
 3. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  3.396
  Ја пребарав цела категорија и не најдов соодветна тема во која можам да пишам.
  Се се сведува на негативизам (љубомора меѓу колешки, неправди, мобинг на работно место)... кај мене ситуацијава е следна - поради унапредување заминувам од фирма во која бев како претпоставена.
  Сега ми требаат предлози што да им купам да им остане онака од мене, за сеќавање... Слики веднаш да кажам дека отпаѓаат, цела канцеларија ни е полна со заеднички од прослави и слични собиранки.
  Ви благодарам однапред :*