Роднинските врски грев или не?

Дискусија во 'Религија' започната од pupi.girl, 31 декември 2011.

 1. Roxy1991

  Roxy1991 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Nz ama jas mislam deka postojano pravam nes pogresno vo vrska so ova daj nekoj sovet ?
   
 2. Roxy1991

  Roxy1991 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Da te prasam dali ako mojot decko se pagjame nekoa svatovska vrska dozvolen e brak do koe koleno postonegovata sestra e mazena za moj vtor bratucet dali e dozvolena vrska i brak megju nas odgovori mi koa ke mozes
   
  На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  3.209
  Пол:
  Машки
  Веќе одговорив. Немате канонска пречка. Слободно венчајте се.
   
  На Roxy1991 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ma4a

  ma4a Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  Здраво, се надевам дека нема да бидам погрешно сватена.. Сакам да ве прашам, се запознав со едно машко, пишувавме долго време и излеговме, низ муабети ми спомна дека е роднина со едно машко што јас знам дека и мене ми е роднина.. Не испаничив зошто тој беше премногу културен па воопшто не се случи ништо.. Подоцна се распрашав дома, ми кажаа дека сме биле некои далечни роднини, татко ми и татко му 4ти братучеди.. Што мислите?
   
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.840
  Допаѓања:
  26.168
  Пол:
  Женски
  Тоа според мене не е ни роднинство. И плус не сте се знаеле од порано, нема што да се грижиш, каков инцест. :D
   
 6. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  54.412
  Пол:
  Женски
  Ако гледаме така, со сите од твојот град ќе се најдеш роднини по некое далечно колено.
  Немаш гајле, не е страшно.

  И не ми се лути, ама се изнасмеав за изразот "едно машко" :D
   
  На ma4a му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ma4a

  ma4a Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  Хахаха, прилепски израз тоа е
   
  На Roxy1991 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.131
  Пол:
  Женски
  Зарем постои ваква тема:o ?