1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роже Федерер

Дискусија во 'Спорт' започната од OzzyAngel, 16 јули 2011.

 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Епа не може да нема тема за најдобриот тенисер во историјата!
  Рекордер по број на освоени грен слем титули, вкупно 16.
  Вимблдон-6
  УС Опен-5
  Аустралиа Опен-4
  Ролан Гарос-1

  Ова не е неговиот единствен рекорд, но ако ги пишувам сите ќе нема место :)

  Ќе оставам да ги кажете своите мислења.

  [​IMG]
   
  На MariaFederer, viki44e и Pelikuna им се допаѓа ова.
 2. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Роџер Федерер

  Го обожавам типот.Мој омилен тенисер,ама за жал во последно време му е падната формата и е 3 на АТП листата веднаш по Ноле и Надал.Длабоко во себе се надевам дека еден ден ке се врати онаму кај што му е местото. :) бев навикната на неговите победи ама сега не можам да се навикнам да го гледам во вакво светло.За мене секогаш ке биде број 1.
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Роџер Федерер

  Дефинитивно најдобриот тенисер, и голем спортмен, многу ми се свиѓа што секогаш си играе пристојно, добро нели сите си имаат некои испади, исто и Федерер, ама тоа многу ретко, за разлика од некои други тенисери коишто теренот го сфаќаат некако поинаку, а не место кај што се игра тенис (пример Мареј стално нешто пцуе, стално нешто не му е во ред, мн се нервира, со рекетот ги 4ука патиките...), јас за него од стално си навивам... се разбира и за Рафа, ама Федерер ми е дефинитивно број 1... :)
   
 4. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Роџер Федерер

  Федерер е најдобар и засекогаш ќе биде :!: .Многу го сакам и го почитувам како тенисер.Иако неговата форма опадна јас ќе го следам и ќе навивам за него засекогаш... :nod:
   
 5. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Роџер Федерер

  Леле ептен доцна кажувам ама ај нека му е 4естита на Федерер победата на Swiss Indoors Basel и на BNP Paribas Masters..... ај сега уште да има добри резултати на Barclays ATP World Tour Finals и ќе ја заврши оваа сезона супер... :) :) :)
   
  На Justice му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.193
  Пол:
  Женски
  Роџер Федерер

  Наај Добар Тенисеерр :D го обожавам
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SaraYah

  SaraYah Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Роџер Федерер

  Ааа Роџер,неам пропуштено негов меч. Едноставно е поразличен од другите особено во стилот на игра. Уживање да го гледаш :) Еве денес ги доби наградите за Fan Favourite & Sportmanship award(fair play) Стварно незнам како можат некои да не го сакаат :) Ај па да му тргне во Лондон :)
   
  На Justice му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lady-Cha

  Lady-Cha Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  23
  Роџер Федерер

  И мене ми е најомилен тенисер! Сметам дека е најдобар на сите времиња !
  Игра денес од 15 часот, против Цонга, против кого играше пред 1 недела и го растури со 6-1, 7-6 !!!
  Се надевам дека и денес ќе славиме !!! :D
   
 9. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  Роџер Федерер

  Па не сум приметила дека има ваква тема,сакав да отворам.
  Отсекогаш сум го сакала овој човек.
  Му се восхитувам,поседува неверојатна елеганција.
  Го сакам неговиот стил на игра,неговата упорност. Дефинитивно еден од најдобрите тенис легенди што ќе останат запаметени засекогаш.
  Голем број на успеси досега,а верувам дека следуваат и уште многу. Доживеа еден пад,можеби нема шанси да се врати на врвот,но којзнае...
  Се надевам дека ќе успее.
  Покрај тенисот,исто така и голем хуманитарен деец.
  Нешто најново во врска со него е што една улица во Базел,ќе го носи неговото име.
  Моментално игра на турнирот во Лондон и очекуваме триумф секакооооооо!
   

  Прикачени фајлови:

  На OzzyAngel и Lady-Cha им се допаѓа ова.
 10. Lady-Cha

  Lady-Cha Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  23
  Роџер Федерер

  Јеееее...Федерер е во полуфиналето во Лондон !!! Јеееес ! :D 8) :)

  6-3, 6-0 победа против надал.
  :D
   
 11. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  Роџер Федерер

  Па не да му оддржа лекцијааааааааааа,па не да му оддржаааааааа!
  Сепак барем нешто да покажеше Рафаелчо,да беше повозбудливо,да гледавме тенис повеќе од еден беден час...
  Браво мајсторе,одиме напред!
   
  На Lady-Cha му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Роџер Федерер

  Нешто не следам сега во последно време, знам дека во Лондон сега играат, но незнам до кај се,како се, шчо бидна :^) Чим Федерер влегол во полуфинале, најверојатно ќе биде и во финале, незнам со кога ќе игра :^) само претпоставка моја дека ќе победи, знаејки дека го бива.Ако Надал не успеал, сакам барем Федерер да победи сега ]:) нека среди таму некој :D Ама пропуштив да ги гледам Федерер и Надал, сакам да ги гледам кога тие двајца играат, интересно ми е што знаат и доста долго да играат, во зависност кој од нив води, а посебно дека и двајцата кога играат еден против друг, се строги :D не се даваат :rofl:
   
 13. Maacy

  Maacy Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Роџер Федерер

  Неам ништо против човеков. Стварно е ѕвер. Супер е. Најдобар тенисер на сите времиња. Неам зборови за него. Едноставно најдобар е. ]:) ]:) ]:)
   
  На Lady-Cha му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lady-Cha

  Lady-Cha Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  23
  Роџер Федерер

  По 6-ти пат во кариерата победник на завршниот турнир во Лондон, 70та титула од АТП категорија во кариерата...ЕДИНСТВЕН...НАЈДОБАР...нема зборови со кои би се опишала неговата супериорност... :D


  ФЕДЕРЕР ! :D
   
 15. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  Роџер Федерер

  Одличен меч,браво и за двајцата,приредија неверојатно финале!
  Не можев да ги задржам солзите,не можам ни да опишам колку сум среќна! Браво маестро,го заслужи сето ова!!!
   
  На Lady-Cha и Justice им се допаѓа ова.
 16. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Роџер Федерер

  Ццц...
  Капа долу, легенда бе!
  Не морате да го сакате, но морате да го почитувате!
   
  На OzzyAngel, BabyD0ll, Lady-Cha и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Роџер Федерер

  Браво легендо :clap: ....Им покажа на сите кој е Роџер Федерер.... ;)
   
  На Lady-Cha му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Роџер Федерер

  Никогаш не сум се сомневала во неговите квалитети.Знаев дека кога тогаш ке се вратии на старите патеки. :D
   
  На Justice, OzzyAngel и Lady-Cha им се допаѓа ова.
 19. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Роџер Федерер

  Мислам хелоу.. ако некој мислеше дека Федерер ќе се пензионира еве им доказ дека пак се разигра човекот, и на крај убаво им кажа: -Ќе се видиме следната година.. па ако ја по4не наредната година ко оваа што ја заврши, зна4и непоразен од Басел, 15 победи по ред без пораз.... хаха ќе се плашат сите од него.. :) :) И баш ми е мило што уште еден рекорд постави....
   
 20. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Роџер Федерер

  Денес во Вест прочитав дека Мирка била 4ти месец трудна со трето дете имало во некое списание швајцарско :) Незнам колку е точно ама во секој случај се радувам :*