1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роза за балерината (Лурлин МекДениел)

Дискусија во 'Канта' започната од nicole.sherzinger, 9 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. nicole.sherzinger

  nicole.sherzinger Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  3
  Мелинда и Џес се најдобри пријатели од прво одделение.Го делат детството,ја делат куќарката на дрво,ги делат тајните и соништата...се додека преселбата поради разводот на радителите на Џес не ги раздели.

  Мелинда сонува да стане прима балерина.Џес сонува да се врати кај Мелинда за повторно да бидат заедно.Иако меѓу нив стојат километри,ништо не може да ја раскине нишката на пријателството и љубовта која ги врзува.Ништо....освен суровата игра која животот ја подготвува за нив.

  Приказна за едно пријателство која не може да не ве трогне.
  Приказна за една љубов која не може да не ве расплаче.
  Приказна за една приказна која ќе ја прераскажувата со тага во гласот...
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.