1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роза на ветрот [СИТЕЛ ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 14 јуни 2013.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.539
  Пол:
  Женски
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Како и секогаш на сител се даваат само серии од редот на најдобрите. Не ми е јасно зошто не ги додадат прво оние серии кои ги почнале па после да даваат нови.Аси која е најгледана ја даваат три дена само а Бурни времиња два дена. Од две сезони од АСи тие ќе направат три. Можеби оваа серија е убава ама сепак можеа да почекаат да заврши Аси па после да ја даваат.
  И да не бегам многу од темата еве нешто и за серијата
  http://sr.wikipedia.org/wiki/Ружа_вјетрова_(теленовела)
  Има 2 сезони,340 епизоди
  http://www.natabanu.com/serija/ruza-vjetrova.html
   
 3. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.732
  Допаѓања:
  3.506
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допадна првата епизода.. :)
   
 4. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Јас не ја гледам :)
   
 5. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  интересна е ..
   
 6. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Jас гледав една епизода и видов дека е иста како “Будва на моската пена“. Двајца се секаат, фамилиите, едните поштени а другите мафијаши кои се занимаваат со градежништво и проблеми.........речиси исто сценарио. Е понатака како ке биде појма немам ама немам намера да ја гледам освен чат-пат ако нема што да се гледа.
   
 7. i...ja

  i...ja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  177
  Што и да ви пуштат ќе гледате :^) Глупави серии, баталете ги.
   
 8. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.366
  Пол:
  Женски
  Интересна е и јас ја загледав...
  Дали некој ја гледал, па знае што ке се случи понатака да ни раскаже? Добра е како за промена од досадните синхронизации.
  Што мислите кој е виновен за киднапирањето на невестата? Мајка и? Нели нешто судика, или адвокатка е како што разбрав? Наспроти овие од фамилијата на мажот и, дива лига ми изгледаат. :tmi: Без класа (нечесно заработени пари, бар така ми изгледа од првиве епизоди) типичен пример, на прост човек кога ке дојде до пари т.е да се збогати. :!:
   
 9. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  ^Мајка и и брат и се криви за киднапирањето на Инес.
   
 10. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.366
  Пол:
  Женски
  Ги имаш гледано епизодиве? Да не е цела серија барање на Инес?? Ако знаеш плус нешто раскажи у спојлер :D
   
 11. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Ќе се спаси Инес ...Брат и и Марко ќе ја спасат... во 13 епизода мислам дека беше... :)
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  Добра е
   
 13. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Интересна е серијата, мене повеќе ме привлече и од Будва, некако поинтересна ми е, а и главниот лик е поубав :$
  Само некој ако знае што се случува понатаму нека пишува :rofl:
   
 14. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Серијава е премногу долга.. Марко ќе дознае дека има син кој има 7 години од поранешната девојка со која раскинале пред 7 години.Со Инес долго време нема да можат да имаат деца.Новинарката Ана ќе остане бремена и нема да знае од кого е детето.. дали од Миливој или од Срѓан. Со почетокот на втората сезона се ќе се измени .. Марко ќе почине.Нивес ќе го пронајде синот кој бил плод на силување и ќе сака да му се приближи.Во почетокот на втората сезона има нови глумци кои ќе бидат главни ликови до крајот на серијата - Марија и Шимун .. колку што гледав некои сцени толку разбрав..
   
 15. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Да вистина е серијава ќе биде многу здодевна,единствено првата сезона е интересна...во третата сезона..ќе глуми Чомбе од луд збунет нормален...глупости |(
   
 16. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  Е да, на ОБН ја има таа сезона кај што глуми Чомбе.
   
  На Barca-Gril му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Патем многу си де допаѓа песнава
  http://www.youtube.com/watch?v=i2qr9pdU26Y
  Знам дека ја дааваат на Обн..а ја даваат и на Бн мислам.. :?:
   
 18. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Ана и Филип ќе умрат.Новата јавна обвинителка ќе се заљуби во Срѓан..и он во неа... убаво време ќе поминуваат заедно и на двајцата ќе им биде убаво..но Ана ќе биде многу љубоморна и ќе ја навредува..ама бидејќи Ана ќе биде бремена Срѓан ќе се ожене со неа...подоцна Сузана ќе дознае за Ана и Миливој..и Ана тогаш ќе умре..и после Срѓан ќе се обвинува за смрта на Ана..Но.покасно Сузана ќе му каже дека детето е од Миливој а не негово..Едо ќе умре..Сузана ќе се запознае со еден Иван..но тој нешто ќе мати со Нивес..
   
 19. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  :) 2 сезоа е појака со Сара и Јаков , а ова 1ва е малку досадна и глупа ама нема везе :)
   
 20. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Ако знаеш уште нешто .. пиши ;)