Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роза на ветрот [СИТЕЛ ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 14 јуни 2013.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Сакајќи да го фатат Стипе како пренесува дрога тој ќе го намести Срѓан...Тони ќе остане без очи од бомба..Едо и Тони ќе бидат повредени од бомби кои се наменети да го убијат Стипе...Марко ќе умре а Инес ќе биде бремена..Нивес ќе ја викне ова другата за да ги раздвои Марко и Инес...и ќе успее во тоа на еден начин Марко ќе умре...Марица ќе дознае за матните игри на Стипе и Нивес и ќе ја испади Нивес од куќата..Но Нивес на Стипе меѓу другите докоменти ќе му подметне и имот лист за ќуката и така ќе се врати во куќата...Анте не е син на Марко..
   
 2. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Како тоа Анте не е син на Марко ? :o
   
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Така таа лажела за пари...
   
 4. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  ^^ Очила фала многу за информацииве :) :*
   
 5. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Што ќе се случи со Тони , Леа и Миро? :tmi:
  Значи колку ми е одвратен брат и на Леа, што изводат? Пред малку гледав инсерти на сител нешто како и вика Миро на Леа демек да не зезне конечно го добил тоа што го сака, да не изводела нешто да му расипе се. :^) Зар од интерес била со Тони? :o
  И можеле поубава глумица да најдат, коа веќе толку и ги креваат акциите :!:
  *********
  А да и како сите ги врти малана Сара од кафичот. Realy? :^)
   
  На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Пак јас :lol: хаха ама стварно ме интересира што ќе се случи со Тони и Леа? Што е работава со девојчево? :x Само што ја изгледав последнава епизода и не ми е јасно зошто вриштеше без причина?! Кај клептоманка и манипулаторка ама ова дерењево низ цел Сплит :tmi: Само невинашче глуми, а уствари колку е покварена, го расипа Тони. А он глуп упорно дозволува да го мафта.

  Ајде anyone нека пише што ги гледал епизодите. :wasntme:
   
 7. Westsiderka

  Westsiderka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  21
  Серијава беше интересна на почетокот ама ептен ја завлекоа приказнава па уште и со втората сезона нови главни ликови, а пола од претходните им умреа,па се повторува истиот почеток како со Марко и Инес ма ајде.Некако ептен без идеја ко да биле сценаристиве. Незнаат веќе како да го развијат ликот и оп бомба, убод од змија, си оди, си оди во Велимировци, оп пак бомба. Ајде нови ликови...безвезе.
  Само поради Јаков и Сара почнав да ја гледам втората сезона и таму пак се врти истата приказна:
  оваа не може да има дете,овој има дете со друга.
  Јаков и Нивес со сигурност беа едни од најдобрите ликови,постојано беа прикажувани во ново светло.
  Сцените во кои Нивес шеташе со сукало на грбот :rofl:
  А Јаков од едно размазено,себично и своеглаво дете го развија во еден навистина емотивен и грижлив тип.
  Врв ми е во цела серија некој доаѓа се жали се дере сите го тапшаат по рамо а овој само ќути и гледа и на крај рамнодушно ќе дигне раменици и ќе си ја допие пијачката.
  Инаку Леа ќе заврши во лудница и повеќе нема игра во серијата...како и пола од другите ликови
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.