1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рокен рол места или Хипстерски места во Скопје

Дискусија во 'Слободно време' започната од Rock 'n' Roll, 1 мај 2022.

 1. Rock 'n' Roll

  Rock 'n' Roll Нов член

  Се зачлени на:
  1 мај 2022
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Ја отварам оваа тема да споделуваме добри места каде излегуваат одредена група на луѓе, бидејќи во Скопје има само неколку вакви места.
   
 2. anii-99

  anii-99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Imam slusnato za saloon deka e mesto kade se pusta rock, no nikogas ne sum bila, ako nekoja clenka bila neka spodeli
   
 3. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  167
  Van Gogh, Bravo bar, Rock kafana Rustikana, Rock Bar Garson, Balet, Custom Pub, MKC....
   
  На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sophitas

  Sophitas Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2020
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  1.207
  Глуво Куче,
  Вудсток(рузвелтова),
  рустикана,
  Beer tija паб,
  Маракана..