1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роки (Rocky Balboa) [1975-2006]

Дискусија во 'Филмови' започната од blueeparadise, 12 декември 2010.

 1. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  5.848
  Серијалов ми е прекрасен и го обожавам. Уште прв пат кога го гледав ми прирасна на срце. Толку ми е некако и тажен и носталгичен. Најмногу ми е жал за смртта на Мики и Аполо Крид.. Прекрасна животна приказна и онака се што има во животот е внесена во неа. Има многу поуки од филмовиве. Роки не е само обичен боксер туку има и душа и срце, за разлика од скоро сите други. Има сила, но не толку како издржливост. Колку и да биде удиран, дали од противникот или од самиот живот сепак успева да се задржи на нозе! Најомилена изрека од филмот ми е оваа, што никако неможам да ја извадам од глава.

  - It ain't about how hard you hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. It's about how much you can take and keep moving forward. That's how winning is done!

  Ако некој го има гледано, очекувам мислења за филмов.. :*
   
 2. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  Роки (Rocky Balboa)

  сега уште малку ќе го гледаме Rocky Balboa Christmas
  [​IMG]
   
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  5.848
  Роки (Rocky Balboa)[1975-2006]

  Сум заборавила да ставам од која година е. Зар првиот филм од 1975 е? Не сум знаела. :?: Инаку не можам да ти ја видам сликата. :$ А што мислеше со ова Rocky Balboa Christmas? Да не мислеше дека ќе го гледаме Rocky Balboa НА Божиќ или? :lol:

  Eдит: Ауу, да не мислеше на овој последниов дел или јас пак сум во грешка? :)
   
 4. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  Роки (Rocky Balboa)[1975-2006]

  мислев дека на божиќ ќе го гледаме барем така мислам
  а иначе еве ја сликата
  [​IMG]
   
 5. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  5.848
  Роки (Rocky Balboa)[1975-2006]

  Aa, добро. :) Да, овој е тој последниот филм. Ваљда го давале на Божиќ и затоа е така напишано..
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Роки (Rocky Balboa)[1975-2006]

  Роки ко Роки. Не сум баш многу воодушевена од него, ама сепак океј ми е!
   
 7. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  Роки (Rocky Balboa)[1975-2006]

  предобарррррррр... :inlove: :inlove:
   
 8. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Роки (Rocky Balboa)[1975-2006]

  Не сум :inlove: некој преголем обожовател...
   
 9. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Роки (Rocky Balboa)[1975-2006]

  Кај што глуми Силвестер Сталоне мора да се гледа.Штом тој глуми значи филмот е навистина добар.И овој филм го гледав сите дела последниот ми е малку потажен со син му ама ај поминува :D
   
 10. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Уф, Силвестер Сталоне поточно Роки ликот е љубовта на мојот (тв) живот :inlove: Не знам по колку пати ги имам гледано првите 4 дела, а последните 2 не ми се баш по ќеиф, веќе е стар и не е тоа тоа...Се гледа дека некако со сила се снимани...Култен филм за мене, и кога ќе го начекам на тв никогаш не сум рекла-ах пак Роки, сто пати ми е гледан...Секогаш го гледам, ме враќа во некои стари добри времиња, и никогаш не ми здосадил...
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.452
  Jac Pоки го немам гледано :tmi: Cамо неколку сцени не знам, јас го сакам Pамбо, и не сакам таа слика да ми скрши, нечу да го глеам Cталоне како Pоки бе :wasntme: :wasntme:
  Aма јебозовен човек си беше на времето 8) Hе е толку убав како што има нешто во него бре :devil: Eптен ми е шармантен тој човек.
  Aјде чекам јас Pамбо 5, не можам да си дочекам. A Pоки не знам, може некогаш и ќе го гледам :)
   
 12. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Женски
  Предобар филм.. скоро ги гледав сите делови еден по друг да се потсетам, па уште повеќе се внесуваш кога ги гледаш така.
  дечко ми си го викам Роки, не може филмов да не го сакам 8) :lol:
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Филм кој мислам дека спаѓа во оние филмови како Титаник, кои ќе останат вечни и познати за сите генерации и доста популарен.
  Искрено според мене Роки е подобар филм од Титаник.
   
 14. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Предобар филм, се согласувам со Сноу, филмов ќе остане запаметен. Сталоне одлично си ја има сработено работата во сите делови. Баш ќе седнам да си се потсетам на филмов, одамна го немам гледано.
   
 15. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.564
  Пол:
  Женски
  Ааа мн интересен филм и мн го сакам, никогаш нема да ми стани досаден ;)
   
 16. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Роки ми е еден од омилените, сите делови сум ги гледала.
   
 17. Sandokan123

  Sandokan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
  5 и 6 дел не ми свиждаат многу многу
   
 18. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.068
  Серијалов е култен, греота е некој да го нема гледано. Зборам за постарите делови, тие ги памтам супер, поновиве, а поточно најновиот мислам дека го немам гледано.
  Се на се премногу фантазија и над природна моќ му се дава на Роки ама нема врска.
  Не сум голем фан на Сталоне, он за мене секогаш ќе биде запаметен како Рамбо. :D
  Музиката исто така култна и најмотивирачка на светот дефинитивно.
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.