Рок - слушате ли?

Дискусија во 'Музика' започната од s.t.a.r.s.h.i.n.e, 12 мај 2012.

 1. s.t.a.r.s.h.i.n.e

  s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  28
  Ја пред година-две си велев „Што е ова глупости - рок! Само се дерат ко луди“, но со текот на времето ми стана омилен вид на музика, и тоа нз зошто. Најомилени бендови ми се Аеросмит, Бон Џови и Ганз ен Роузес.
  Вие дали слушате рок и кои се ваши омилени рок - бендови? :rock:
   
  На ELIDavor, Ekstaza и anamarija..xD им се допаѓа ова.
 2. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  24
  Не слушам рок. Едноставно ме нервира. Повеќе сакам да слушам рап. :)
   
 3. B.Waldorf

  B.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  33
  и јас мислев вака како тебе, ама затоа сега текстовите на Бон Џови од уста не ми излегуваат :D
   
  На baby.blue и s.t.a.r.s.h.i.n.e им се допаѓа ова.
 4. femtinka

  femtinka Активен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  pa momentalno ja preslusuvam celata diskografija na queen - i mozam da kazam deka se fantasticni !
   
  На ELIDavor и Shoshanna им се допаѓа ова.
 5. anamarija..xD

  anamarija..xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Порано и јас го мислев тоа, а сега слично како и тебе омилени бендови ми се Аеросмит, Бон Џови Ганз ен Роузес и Скорпионс.. :D
   
 6. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  4.830
  Пол:
  Женски
  Слушам.И уживам додека слушам. :rock:
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Леле и јас мислев така ама сега не инаку омилен бенд ми е Modern Day Escape.. :inlove:
   
 8. TeaRock

  TeaRock Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  се познава по моето корисничко име :D
   
  На ELIDavor, Rock\m/girl и punkrocker-girl им се допаѓа ова.
 9. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  664
  Хаха, не дека порано ми сметаше, ама не слушав нешто премногу често. После имав еден дечко, кој само рок слушаше и јас таква :?: секој ден музика РОК, музика рок.така да, сега ако нешто слушам, да тоа е рок и му благодарам шо ми го всади тоа. ете едно благодарам до бившиот, многу касно ги открив убавините на рок музиката :)
   
 10. Miss-Depp

  Miss-Depp Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  32
  Обожувам рок :)
   
  На Rock\m/girl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.037
  Порано бев голем скептик за рок
  а сега едноставно се опседнав со рок...
  омилеи групи ми се
  Red hot chili peppers,Ac/Dc
  Led zeppelin ..deep purple
   
  На Rock\m/girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. FeatherCut

  FeatherCut Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2012
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  33
  пораснав со рок :) :) :) :)
  и сега сè уште си слушам рок супер ми е музиката иако најчесто слушам Ска во последно време (и панк секакооооооооо) :D :D
   
  На Rock\m/girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  10.560
  Слушам, колку да слушам. Бон Џови, Ганс енд роузес, Грин деј.
   
 14. aleksandra-gates

  aleksandra-gates Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  the pretty reckless - svirat pop-rock :)
   
 15. baby.blue

  baby.blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  32
  порано не слушав баш рок ама сега... Бон Џови, Simple Plan, Nikelback.. :)
   
 16. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.270
  Нормално дека слушам рок, што друго ќе слушам ако не рок? Денешнава музика е глупост. Значи под рок не подразбирам некои нови популарни бендови, туку The Beatles, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Pink Floyd, The Police, The Doors, Queen, AC/DC, Kiss, Van Halen, Skid Row, Def Leppard, Motley Crue, U2, Metallica, Bon Jovi, Guns n Roses, The Who, Slaughter, Winger, Danger Danger, Aerosmith, ZZ Top, Alice Cooper, Iron Maiden, Boston, The talking heads, Journey, Alias, Lynyrd Skynyrd, R.E.M, The Scorpions, Kansas, Europe, Extreme, Mr.Big, Dokken, Bad English, Kix, L.A Guns, Night Ranger, Ozzy Ozbourne, Ratt, Rainbow, The rolling stones, Shocking blue, W.A.S.P, Oasis, Tom Petty & The Heartbreakers, Poison, Cinderella, Gotthard, Motorhead, Korn, Iced Earth, Hanoi rocks, Whitesnake, Faith no more, The Runaways, Billy Idol, Tesla, Ramones, Yngwie Malmsteen, Twisted sister, Steelheart, Helix, и иако не сум голем љубител на grunge морам да ги спомнам Nirvana, Alica in Chains, Pearl Jam, Smashing Pumpkins, Mad Season, Screaming Trees.....
  Е, вака слушам јас рок. :wasntme: :rock: :)
   
  На Kostadinot, ELIDavor, Pepa B.. и 10 други им се допаѓа ова.
 17. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
  Многу слабо :|
   
 18. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Јас обожавам рок,ама не денешниов,туку оној good old school rock.Одам по примерот нa honorthyself и ќе ги набројам моите омилени бендови:
  GUNS N'ROSES,SKID ROW,BON JOVI-моите 3 нај нај омилени
  Др:Metallica,Poison,Warrant,Motley Crue,Def Leppard,Van Halen,Scorpions,Europe,Pink Floyd,Deep Purple,Led Zeppelin,Black Sabbath,Alice Cooper,Whitesnake,Twisted sister,The Police,The Who,Steelheart,Billy Idol,Iron Maiden,Extreme,Rolling Stones,W.A.S.P.,Mr.Big,ZZ Top,Dire Straits,Aerosmith,Lynyrd Skynyrd,KISS,Quiet Riot,Journey,Judast Priest,Foreighner,Genesis,Oasis,AC/DC,Doors,Queen,Nirvana...и мн,мн други !
   
  На Rock\m/girl, RockNroLLGirL и Natali.3 им се допаѓа ова.
 19. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Слушам, и тоа како. Добро, порано бев некако повеќе загреана особено за рок музиката од 80-те и 90-те ама и сега слушам, само што сум свртена повеќе кон алтернативен рок.

  Омилени бендови од оние класични рок ми се Бон Џови и Аеросмит. Има и многу други, ама овие би ги ставила како најомилени дефинитивно. Како и да е, за мене оние кои не слушаат барем малку рок не знаат што е убава и квалитетна музика.
   
 20. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  377
  Опседната сум со рок музиката од '70, '80 и раните '90ти години. Да не ги набројувам сега сите бендови што ги слушам, ќе ги издвојам само омилените.
  Guns N' Roses, Bon Jovi, Aerosmith, Scorpions, Led Zappelin, Queen, The Doors, Pink Floyd, Skid Row, Europe, The Rolling Stones, Pearl Jam, Metallica, Journey, Nirvana, Whitesnake .. Абе ајде, ме мрзи уште да набројувам, нема крај ова. :wasntme:
   
  На Shoshanna му/ѝ се допаѓа ова.