1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ролки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Maeeeee, 21 август 2012.

 1. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  104
  Девојки..Колку често носите ролки(и полу ролки)...Какви бои преферирате и по која цена ги земате?..Јас носам еднобојни полу ролки зошто целосните ме задушуваат... :x Инаку си ги обожавам полу ролкитее... :D :inlove:

  Ако има ваква тема канта... :)
   
 2. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.639
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  Ролки носам само во зима еднобојни најчесто ги купивам од пазар и цената и е до 150 денари.
   
 3. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  34
  Јас не сум јас ако во зимо на мене не носам боди и ролка. Ги купувам еднобојни од пазар за 150 .
  Имам црна, бела, сива, лилјакова, маслинеста е за годинава ќе си купам и една сина за со новите сини фармерчиња.
   
 4. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  104
  И јас полуролките ги носам само во зима..Но ролките ми се некако загушливи... :x
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  потпис
  а и не можам секој материјал на ролка. дури и ме нервираат што некогаш тие стандард броеви припрво перење се збираат ракавите |(
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gi.ir.ll

  Gi.ir.ll Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  60
  Јас често носам..( во зима )
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  јас ги носам само еднобојните и тоа само во зима....
   
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Ролките секој ден ги носам во зима.
  Тие бодите со долги ракави ги носам секој ден, па имаат и ролка.
  Нешто најубаво, мене пак ич не ми смета тоа во вратот, некои се жалат „ги давело“, мене ми се ептен симпатични, па и те топлат.
  Плус најлесно е со нив да направиш комбинација. Облечи го врз блуза со кратки ракакви, некоја штосна туника, под маичка да не ти студи итн. :)
  Во зима тие се моето секојдневие, едноставно ги обожавам и ги имам скоро во секоја боја. Мајка ми само ми тегне нови. :D
   
 9. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.986
  Допаѓања:
  4.846
  Пол:
  Женски
  ЈАс не носам и не поседувам ниедна
  Ме гушат. Сум пробала да се навикнам и не можам
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Ииил ич не сакам ролки се осеќам како некој да ме гуши :rofl:
   
 11. machhe

  machhe Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  951
  Јас сакам ролки и полу ролки во зима ги носам речиси секој ден! :D
   
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Ролки не носам зошто имам чувство како да ме дави нешто во врат баш ко што опиша Глоси, ама полуролки обожавам. Ги имам во кремава, кафеава, сива, црвена и црна боја. :)
   
 13. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Ааа јас зимно време без ролка или боди на долги не излегувам од дома
  сакам ролки, ги имам во розева, бела, црна, сива, црна, зелена....
  ги комбинирам најчесто со болеро или кошулка.
   
 14. Stefaniya

  Stefaniya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  70
  Неможам да носам јас нешто што толку ме гуши,незнам зашто. :lol:
  Имам само црна и бела ролка и ги носам ептен ако треба нешто едноставно да облечам и од горе елече/капутче/тие плетените џемперчиња..вака само ролка не.. :D
   
 15. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.014
  Допаѓања:
  3.362
  Во зима неможам без ролка :). Имам црна, бела, сива и некоја чудна боја како на кафена :D
   
 16. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.883
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Ејј неможам јас без ролки во зима.Па омилени ми се.Како помала ич не ги носев.Ми се чинеше дека ме гушат.
  А инаку повеќе носам полу-ролки,ролки не носам од причина што имам мало вратче и никако не ми стојат. :lol:
  А ги купувам од бутици а цената им е околу 200 денари,ги имам црна,лилјакова,сива :lol:
   
 17. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Јас не сум јас ако не носам во зимно време ролка. Ги земам по 150 денари и ги имам во различни бои: црна, бела, крем боја. Иначе морам нешто над нив да ставам никогаш не носам само ролка :D
   
 18. M..a.C..h.e

  M..a.C..h.e Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  1
  Ролките ми ствараат с'клет и во зимно време не можам да ги носам...
   
 19. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Јас ги сакам еднобојните и ги носам само во зима. Имам бела, црна, кафена, виолетова и виолетова темна. И за оваа зима сакам да си купам жолта и тегет :)
   
 20. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Ги сакам ролките носам многу често ролки и полуролки во зима ги комбинирам со некој долг дебел плетен џемпер