1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рол-он депилатор

Дискусија во 'Тело' започната од dorinaa, 21 јуни 2012.

  1. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.443
    Допаѓања:
    34.263
    Пол:
    Женски
    Draga jas ne bev zadovolna od rolonot . Sega ima novo [​IMG]
    Go nemam kupeno ama mi deluva podobro od ova moevo . Kje go probam denes pak rolonot , mi stoi zaboraven negde ... i taka imam iznakupeno vosok .pa kje vidam
     
    На Bridget му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Го купив, се издепилирав, презадоволна. Ми требаше отприлика еден час, без греењето што траеше плус половина час, и акробации разни да се фатам насекаде ама задоволна сум. Прво се разочарав кога видов дека има само 10 ленти, мене ми требаат уште 20 најмалку (две пакетчиња вит ленти користев кога се депелирав со нив и тие не ми стигаа :tmi:), ама со една лента можеш повеќе пати, па така искористив само 5 или 6. На крај ми остана уште една третина, очекував дека ќе ми дојде кусо со оглед на должинава на нозеве и тоа што од одмор кога се вратив ги немам чепнато, така да @MacenceEna ти препорачувам да му дадеш уште една шанса.
     
    На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.443
    Допаѓања:
    34.263
    Пол:
    Женски
    Ajde mu davam vtora sansa :) da najdam vreme samo .
    Inaku jas si imav lenti isti od veet , tie se perea. Sea go ulkuciv . Trebase da svetne zeleno deka e dovolno zagrean taka ? Upatstvo oddamna go nemam
     
  4. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.604
    Допаѓања:
    151.814
    барај некој претставник што е за фарби восоци и такви чуда една жена ми донесе восоци со ваљак по 80ден и ленти цел топ за 300 денари
     
  5. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    13.400
    Ленти такви како платнени јас во Џамбо имам гледано.
     
  6. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Во џамбо се 50 ленти 100 денари...за апаратчето на вит ег лупаво што е скап патронот 400 денари и е помало од другите патрони што се продаваат по маркетите...па ги вадев капаците,ги греев во микробранова па претурав ....си земав исто такво апаратче од кај таа што ме депилира 1500 денри мислам а патроните ги купувам 80 денари ,во случај да нема кај неа си земам од маркет 120 денари и готово.
     
  7. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае каде де купува патрон од 50 мл?да го искористам и апаратчето од веет со поефтина варијанта
     
  8. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.214
    Пол:
    Женски
    1262E185-ADA0-4673-8A39-D1CE8B7D3B01.jpeg Девојки, за каков ролон депилатор зборувате? Ова ли е тоа? 6F87204B-4E0E-4EF6-A9B2-663C545CFC1F.jpeg Има некоја вакво користено? Добро ли е? Најдобро ми е да си се депилирам сама со восоциве ама ми досади веќе да ги пригревам во ѓезве це па последниот ролон цел го фрлив затоа што ја стопив пластиката. Од кај го земавте, препораки?
    Или можда па ваква е подобра? Хелп
     
    Последна измена: 11 септември 2020
  9. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    За второто зборуваме,тоа е рол он депилатор,а третата слика се патрони со восок кои се ставаат во него да се загреат и работи на струја.за 20 мин се топи восокот и почнуваш да го користиш.Кога ќе се подолади,пак го вклучуваш,а можеш и цело време во струја да го држиш да не се лади и да чекаш.Ефтина и практична работа да не трчаш и фрлаш пари по салони кога до негде можеш и сама.Јас одамна го купив од салон ама еве има и на нет.Патроните ги има по маркети околу 100 денари.Веет апаратчето од маркет не го препорачувам зошто мали патрони има а и се скапи за купување.
     
    На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Glowy

    Glowy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    6.312
    Пол:
    Женски
    Гледам мислењево е постаро, но уште си на форумов. И јас се зафркнав со тоа на veet, мали се патроните. Па ме интересира како ги отвораш, јас се обидував, но неуспешно.
    Ти благодарам однапред. :D
     
  11. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Со клешти и многу сила
     
    На Glowy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. I shto sega

    I shto sega Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Здраво, од каде набавувате ролон топилка? Барав низ продавниците нема
     
  13. Selena01

    Selena01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.339
    Допаѓања:
    4.981
    Пол:
    Женски
    Има во онлине продавници, еден период во Џамбо и Базаро гледав ама поодамна, не знам дали сега имаат и кој квалитет се
     
    На I shto sega му/ѝ се допаѓа ова.