1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Романтика

Дискусија во 'Канта' започната од kristii, 18 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.705
  Што е со романтиката во врската????Колку е вашиот дечко романтичен??? И што ако тој воопшто не е романтичен,дали тоа значит дека не му значите многу???....И колку вие сакате да бидат тие романтични???...По што верувам малце се тие девојки сто не сакаат романтики :D
   
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.831
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  баш барав ваква тема, не знам дали има, ама твојата веднаш ја најдов.
  За мене романтиката е болна тема. :D
  дечко ми ич, ама баш ич не е романтичен. Абе , нема ни р од романтика. Не е дека не му значам, или дека не ме сака, ама не е во негова природа да земе да смисли нешто, или пак да ми купи цвеќе онака од чиста мира.
  А јас...колку би сакала, барем на некоја ситница да му текне, барем малку да има осет за романтика.
  еднаш дури му кажав , така индиректно, ама пак не разбира. Треба да го треснам со ченгел по глава па да разбере.
  :lol:
   
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.989
  Допаѓања:
  5.057
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.