Форумџика на годината 2020

Романтичарот (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од princess5, 6 октомври 2020.

 1. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  14.701
  Пол:
  Женски
  На Crnookata му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mrs.honey

  mrs.honey Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2020
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Знае некој како е на турски и каде можам да ја гледам со превод?
   
 3. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  14.701
  Пол:
  Женски
  Да провериш вака... 56031f0ce42.jpg
   
 4. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  710
  Пол:
  Женски
  Пиши Ptica ranoranilica на youtube
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  2.795
  Допаѓања:
  10.802
  Пол:
  Женски
  Уште кога ја снимаа гледав делчиња и сега знам како ќе заврши и не ми е интересно. :D
  Сладок пар се Санем и Џан. Ќе има хумористични работи. :inlove::D
   
  На Alishan30, edna_malecka и princess5 им се допаѓа ова.
 6. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  1.008
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледав цела на јутуб, преубава серија, со преубави глумци.
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  14.701
  Пол:
  Женски
  Може во спојлер нешто да споделиш :)
   
  На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
 8. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  2.795
  Допаѓања:
  10.802
  Пол:
  Женски
  Братот на Џан ќе биде заедно со сестрата на Санем. Санем и Џан ќе бидат заедно, ќе имаат сообраќајка(ова последните епизоди) па Џан ќе го изгуби памтењето. Ќе му се врати и ќе прават свадба и детенце мислам дека дадоа. :?: Вака некако заврши ако не се лажам :D лани летото беше последната епизода а од тогаш еден куп изгледав, се надевам не ги помешав настаните. :D
  Еве некои мои омилени видеа: :)


   
  На edna_malecka и princess5 им се допаѓа ова.
 9. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.338
  Допаѓања:
  48.230
  Пол:
  Женски
  Серијата е интересна,ама на Демет глупа улога ѝ дале.
   
 10. bebence456

  bebence456 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Која е Демет ?
   
 11. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.338
  Допаѓања:
  48.230
  Пол:
  Женски
  Така се вика глумицата која ја игра Санем.
   
 12. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  4.672
  Пол:
  Женски
  Интересна е.
  Не е монотона.
   
  На eliesaab и princess5 им се допаѓа ова.
 13. mama*rose

  mama*rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  903
  Пол:
  Женски
  На Демет супер и е улогата само кај нас лош е преводот .
  Јас лани ја изгледав цела серија и ми е една од подобрите до сега .
  Малку е комична но сепак како и сите серии љубовна но одлична.
  Гледајте ја Јутуб со српски превод само така ќе се долови вистинската приказна на серијата без синхронизација е сто пати поубава.
   
  На joci26, princess5, Mrs.Precious и 2 други им се допаѓа ова.
 14. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  4.672
  Пол:
  Женски
  Како да барам на јутуб?
   
 15. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.338
  Допаѓања:
  48.230
  Пол:
  Женски
  Ја гледав.Не е до глумата,Демет добро глуми.Ликот ѝ е глуп.
   
 16. darlingdragon

  darlingdragon Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2019
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  274
  Пол:
  Женски
  Пиши на Гугл, ptica ranoralica sa prevodim. Мислам дека ги нема сите на Јутуб.
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  4.672
  Пол:
  Женски
  Благодарам :hug:
   
  На darlingdragon му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  2.795
  Допаѓања:
  10.802
  Пол:
  Женски
  Колку ги уништуваат серииве со синхронизацијата. :x Колку преубави гласови имаат во оригиналот.
   
  На darlingdragon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mama*rose

  mama*rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  903
  Пол:
  Женски
  Ама подобра е од
  Мое мислење дека е подобра како Санем за разлика од Лале
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  12.875
  Пол:
  Женски
  Убава серија.. Пред да почнат овде да ја емитуваат, гледав неколку делови на јутуб.

  Инаку, личноста што ја синхронизира Санем е крш, воопшто не ми се допаѓа, не и личи таков глас.
   
  На edna_malecka, eliesaab, tinka-mace и 1 друга личност им се допаѓа ова.