Романтичарот (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од princess5, 6 октомври 2020.

 1. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  509
  Допаѓања:
  1.319
  Пол:
  Женски
  Разбрав, ама јас така си мислев. А месарот со кого ќе заврши?
   
 2. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.127
  Допаѓања:
  3.461
  Пол:
  Женски
  Само тебе.
  Различни се.
  Вљубениот ерген беше едно, ова е друго.
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mama*rose

  mama*rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  903
  Пол:
  Женски
  Мислам дека со никој од серијата ќе снима неколку реклами и ќе замине
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dade123

  dade123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  860
  Пол:
  Женски
  Како и кога, Џан ќе дознае дека санем е шпионот?
   
 5. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.970
  Допаѓања:
  13.235
  Пол:
  Женски
  Ќе ги слушне санем и емре и таа ќе му признае сама...
   
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Машки
  Која епизода?
   
 7. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.970
  Допаѓања:
  13.235
  Пол:
  Женски
  Ау нз точно која малку гледав што како би било
   
 8. dade123

  dade123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  860
  Пол:
  Женски
  Добро ќе почнат овие двајца некогаш или цела серија ќе се бркаат?
   
 9. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  637
  Допаѓања:
  11.833
  Пол:
  Женски
  Преводот на сителе крш, гласовите ич не ми се гледа заради тоа. Ја изгледав серијава пролетва на интернет, гледајте таму сто пати подобро по доловено е со турски гласови. Ова синхронизацијава им е ужасна и Санем и Џан кога разговараат тие двајца и со други скроз им се различни тоновите, хемијата која ја имаат еден со друг воопшто не е доловена на тв од страна на преведувачиве.
  И пола и повеќе од разговорите не се преведени како што треба.
   
  На mama*rose, tinka-mace, Mrs.Precious и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.987
  Допаѓања:
  12.072
  Пол:
  Женски
  Раскажи нешто во спојлер ако сакаш. :wasntme:

  Ме интересира во која епизода ќе дознае Џан за Санем дека таа е шпионот. Гледав синоќа една сцена на инста, Емре излегуваше од кај Ајлин и Џан дојде и многу му се дереше за нешто.
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.970
  Допаѓања:
  13.235
  Пол:
  Женски
  тоа што џан ќе му вика на емре е мислам 17 18 турска епизода а сега сме 8 9 кај нас.. на роденденот на полен санем ќе дознае дека тој е албатрос ќе бидат заедно па во луна пакр ќе ги чуе неа и емре нешто и тогаш таа ќе му признае.. (дефинитивно на интернет многу е подобра серијата со нивните гласови е поубаво...
   
  На Carolin. и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 12. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Во 16 та епизода по турски Џан ќе дознае дека Санем е шпиунот, после Лејла на Џан ќе му ги даде документите каде пишува дека Емре и Ајлин се партнери.
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dade123

  dade123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  860
  Пол:
  Женски
  Сигурно мн ќе се налути Џан? Многу време ќе се скарани? И јас ја гледам на нет...
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.474
  Допаѓања:
  6.873
  Пол:
  Женски
  Ќе биде лут, скоро 3 или 4 турски серии :) Ама изгледа цела серија ќе биде заедно сме не сме заедно :)
   
  На dade123 и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 15. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Во текот на цела серија тие двајца постојано ќе се караат и мират. Нема многу долго да се скарани, ама таман ќе се смират Џан ќе дознае дека Санем му го продала нејзиниот парфем на Фабри и тогаш пак ќе и се налути. Има сепак многу до тогаш. Кај нас премнугу ги кратат епизодите.
   
  На dade123, eliesaab, Carolin. и 2 други им се допаѓа ова.
 16. dade123

  dade123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  860
  Пол:
  Женски
  Кога и како ќе разбери џан дека санем го даде парфемот на фабри?
   
 17. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.970
  Допаѓања:
  13.235
  Пол:
  Женски
  И денес имаше епизода на сител... изгледа и саботи ќе даваат...

  понатаму...ќе сака она да му каже но ќе дознае од соработничката на фабри но нема да го кансира тој парфем ќе заврши во затвор...
   
  На dade123 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  8.143
  Пол:
  Женски
  Со синхронизацијата каква е таква е битно да се разбира. Инаку најубава серија ми е. Посебно Џан ми е во срцето. :inlove:
   
  На Mrs.Precious, princess5 и eliesaab им се допаѓа ова.
 19. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.970
  Допаѓања:
  13.235
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно!
   
 20. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.987
  Допаѓања:
  12.072
  Пол:
  Женски
  Ќе ги даваат репризите од вечерва и од синоќа?