Форумџика на годината 2020

Романтичарот (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од princess5, 6 октомври 2020.

 1. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  Денес да (околу 14ч)од вчерашната епизода а од завчера не би знаела
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Како овие нашиве преведуваат како ке им текне, ранобудна птица е преводот како тие си ја крстија романтичарот (facepalm)
   
  На IRBBB, Carolin., Mrs.Precious и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  48.353
  Пол:
  Женски
  Безвезе.Нема кој знае колку романтичност во ликот.
  Исто како со „Изајмена Љубов или Љубов под Наем“,што ја крстија „Вљубениот Ерген“,божем во таа серија се работеше за некој идиот. :rofl:
  И Србите прават утки. :D
   
  На Mrs.Precious и Fontana им се допаѓа ова.
 4. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  Баш... и прво Фикри харика (фирмана) а сега прекрасна идеа (што можеше од сам старт дали е точно прекрасна или сјајна идеа небитно)
   
  На nextredstyle, Carolin., Mrs.Precious и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  12.900
  Пол:
  Женски
  Имињата овде на сериите врска немаат со нивниот оригинален наслов.
  Само "Забрането јаболко" ја погодиле до сега.
  На "Една е мајка" оригиналниот наслов и е "Птици без крила". Ептен одлетале нашиве.|(
   
  На princess5, nextredstyle, Fontana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Зависи кој бил по креативен тој ден кога одредувале наслов :D:D:D
   
  На princess5, Mrs.Precious и IRBBB им се допаѓа ова.
 7. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  2.516
  Пол:
  Женски
  Колку епизоди има серијава? И што ќе се случува понатаму?
   
 8. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  51турска серија...
   
 9. Mom_3

  Mom_3 Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2020
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  264
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав на youtube и не ми остави нешто впечаток....воопшто не е толку убава како што изгледа,ке се случат ептен глупи работи
   
  На Lima24 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Симпатична ми е серијава, убави глумците, ама некои сцени... ептен беспотребни. Санем час е толку паметна, час толку припроста, да се чудиш! Кога и кажа Полен дека работи теориска физика ли рече, Санем како првпат за физика да чула, мислам без врска! И Дефне така ја правеа, час нема врска, час најпаметна е од сите :)
   
  На Lima24, Mrs.Precious и princess5 им се допаѓа ова.
 11. dade123

  dade123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  867
  Пол:
  Женски
  ја гледам на нет, 41 турска епизода уште 10 до крај... не можам да дочекам да видам како ке се смират санем и џан ? дали санем на крај ќе открие за игрите на јигит ? сега сум до делот после една година кога џан ќе се врати пак...
   
  На princess5 и tace73 им се допаѓа ова.
 12. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Што се досадни со тоа враќање после една година, и овие и Ергенот и Слатка одмазда... :)
   
 13. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  Ќе ги открие има и др нешта не само за тетратката...
   
  На dade123 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Машки
  Ај од 20 епизода до кај имаш гледано раскажи во спојлер ако сакаш
   
 15. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  Откако ќе му признае и раскинат Санем и Џан ќе бидат пријатели ,санем ќе мисли дека џан и приредува роденден а тоа ќе е фабри... но масло на ајлин,ќе одат на кампување -ќе се изгуби санем ќе ја спаси и извади од дупка џан... накај 23ќе се смират пак... потоа ќе се појави мајката на џан (нема да ја сака санем) Емре ќе има сообракајка ...
   
  На dade123, Mrs.Precious и Bzaubzz.xy им се допаѓа ова.
 16. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Машки
  Ова го знам, ме интересира што ќе се случи па ќе се разделат, па дејството ќе се премести по една година
   
  На dade123 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  Е тоа е накај 40та
  Ќе се верат на роденденот на Џан ама санем нема да работи веќе со него туку за издавачка куќа треба да напише книга...во меѓувреме спремаат свадба за лејла и емре и таа ќе сака да ги даде дневникот но ќе му го однесе на џан дали ќе дозволи... тој ќе го остави покрај оган и Јигит ќе го фрли да изгори,Џан ќе го турне...тој со помош на мајката на џан ќе глуми инвалид а Санем и Џан ќе се разделат зш ќе мисли дека Џан ја запалил и тој ќе замине до јахта...по 1год ќе се врати Санем ќе има промоција на книга ќе се сретнат на пристаништето...
   
 18. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Машки
  Ахам, глупости
  Ајлин како ќе ја снема?
   
 19. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  Ќе заврши во затвор
   
 20. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Машки
  А Ајхан?