Форумџика на годината 2020

Романтичарот (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од princess5, 6 октомври 2020.

 1. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  Ќе замине
   
  На agnes му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  12.900
  Пол:
  Женски
  Со кого ќе заврши Осман?
   
 3. dade123

  dade123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  867
  Пол:
  Женски
  Осман ќе замине сам.
  Од моментот кога санем и џан ќе направат сообраќајка, без врска се настаните после тоа...
   
  На tinka-mace, tace73 и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 4. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Кој им ги синхронизира гласовите на Џан и Санем од нашиве глумци ?
  Се мислам не ми текнува на кој ми звучат, а се тие се главните гласовни улоги, во сите серии на сител :D
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 5. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  2.597
  Пол:
  Женски
  Во која епизода ќе биде сообракајќата?
   
 6. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  46ili 47...
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.011
  Допаѓања:
  131.552
  Пол:
  Женски
  100 епизоди да не видиш од серијава, па едно исто се дешава.
  И дадов шанса на почеток ама досадна ми се виде некако. Гледам вчера пак кратко ја фатив, пак се истото уште се дешава. Ништо не сум пропуштила :rofl:
   
  На Arianna, tace73, petrova89 и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Па да, така е со серииве, колку да се тепа време иначе ништо посебно.
  На оваа не ми се допаѓа како направиле на крајот да завршат две сестри со двајца браќа. Можеби во Турција е тоа ок ама тука ептен чудно би било. Дури глупо :sweat:
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  12.900
  Пол:
  Женски
  Па кај Турците се е можно. Ова кај нас нема смисла многу глупаво би било. :envy:
  Лејла и Емре се убав пар ама барем да ги ставеле Џан и Емре на пример како партнери, а не како браќа.

  Едит: сега ми текна во онаа серија "Нашата Дениз" што беше, Дениз и оној мажот не знам како се викаше беа заедно, после се појави синот на мажот и тој и ќерка и на Дениз на крајот се венчаа. И ова многу глупаво испадна.
   
  На tace73 и Fontana им се допаѓа ова.
 10. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  541
  Пол:
  Женски
  Изгледа дека само кај нас е чудно ова. Во мексиканската серија Pasion de gavilanes на крај три сестри завршија со тројца браќа. Не е честа појава ама и кај нас има такви примери.
   
  На Fontana и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 11. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  12.900
  Пол:
  Женски
  Па не знам, јас досега вакви работи не сум чула кај нас ама можда има и овде.
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  48.353
  Пол:
  Женски
  Не е ни чудно,ни одвратно.Сестрите се од една,а браќата од друга фамилија.
  Низ цел свет се случува.
  И не е дека ништо не се случува во серијата.Малку ликови се,ама мрдна дејството.
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  Да не ги цепкаат од 1турска на 3 наши епизоди нема да е толку споро дејствиево но сепак тоа е..
   
  На Mrs.Precious и nextredstyle им се допаѓа ова.
 14. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  48.353
  Пол:
  Женски
  Нашиве ко да не се живи ако не развлечат серија... :rofl:
   
  На princess5 и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 15. Осе

  Осе Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  2.197
  Пол:
  Женски
  На која страна ја гледаш...ептен безвезе ми се и двата термини на Сител а после 100 години загледав серија..сакам да ја догледам.
   
 16. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Машки
  Ptica Ranoranilica на youtube
   
  На dade123, princess5 и Осе им се допаѓа ова.
 17. joci26

  joci26 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Na yt ja ima li cela serija, so prevod?
   
 18. yildiz argun

  yildiz argun Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2020
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Да и мене тоа ме интересира ама не ми текнува кои ги синхронизира .
  Ликот на санем мислам дека го синхронизора една од народните македонски приказни но незнам точно која,ако некој знае нека каже:$
   
  На Fontana му/ѝ се допаѓа ова.
 19. yildiz argun

  yildiz argun Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2020
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не.
  Но ја има на google напиши Турски серии со превод кликли на првото што ќе ти излезе и најди ја серијата меѓу првите е,јас од таму ја гледам понекогаш кога ја пропуштам на сител,но ја нема целата таму туку епизодите што ги даваат на сител веднаш на оваа страница ги објавуваат.
   
  На joci26 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  12.900
  Пол:
  Женски
  Ги има сите епизоди мислам, со српски превод, пишете на јутуб ptica ranoranilica и епизодата која сакате да ја гледате, ќе ви излезе.
   
  На joci26 му/ѝ се допаѓа ова.