1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Романтична масажа

Дискусија во 'Секс' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

 1. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Хмм. Мислам дека не постои женско кое несака романтична масажа од саканиот.
  Јас и дечко ми многу често го практикуваме тоа т.е секогаш ТОЈ ме масира а ја си уживам.НО НЕ Е масажа како обична масажа туку некогаш комбинирана со топло чоколадо.Ммм. па така ти го размачкува низ целото телоо. полека те масира... потоа следи Лижење.Мњам. :mrgreen: :oops:
  Некогаааш со Мартини па Зелената маслинка ќе заврши кај мене у папук :oops: а на крај кај него во уста :P :P А целото тело и неговите рачиња имаат вкус на МАРТИНИ(просто неможам да одолеам) :D :D :D
  Ајде сакам да ми кажете дали ги практикувате романтичните масажии ии како се осекате после тоа!!? :mrgreen: :mrgreen:
   
  На Каваљер и Spiceyourlife им се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.635
  Допаѓања:
  59.706
  Пол:
  Женски
  Па еве едно женско што не сака масажа. Ама само од таа причина што целата сум напната и во јазли и прво морам да отидам на професионална масажа да ме опуштат. Поготово да ме пипне кај вратот почнувам одма да вриштам.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Зашто напната??
  Мислиш возбудена илии..??
  не го сватив баш тоа :mrgreen:
  Иначе вратот ти е слаба точка?? Хехе ..
  Позз :D ;)
   
  На Aleksandar94 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.635
  Допаѓања:
  59.706
  Пол:
  Женски
  Ахахах не не баш обратно. Многу ме боли и имам јазли, а со вратот не знам што ми е проблемот,мајка ми вика дека сум имам шилци :lol: ама не знам што е работата.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Офф.леле.
  Епа онда срцка обавезно пред тоа да идеш на професионална масажа!!
  па после на уше по професионална :P
  тоа чуство не се опишува !! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oops:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  8
  Ne e loso da otides na fizikalna terapija ,ke ti dadat terapii da te malku opustat i profesionalna masaza,dati dadat vezbi za vraten del,mozno da ti e od napnatost od nepravilno drzanje na telo ,navednata glava ako ucis ili nesto rabotis,podobro prezemi nesto na vreme,oti mozes da imas i glavobolki od toa.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.635
  Допаѓања:
  59.706
  Пол:
  Женски
  Фала многу на советот и стварно мислам дека е време да превземам нешто.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  8
  Romanticna masaza...mmmmmmmmmmmmm.....obazavam....celosno opustanje i prepustanje :)
  ama deckomi bas i ne saka da me masira:( a jas sum za remont :),ukocena sum celata..ama da mi e ziv i zdrav elektricniot asazer on e sekogas tuka :))
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nikolince22

  nikolince22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  12
  дали ја практикувате и што користите? Ние на пример млеко за тело
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tocka

  tocka Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  da ja praktikuvam mnogu cesto.pred toa zapocnuvame so najobicna masaza.ubavo e cuvstvoto koga ke bideme potpolno opusteni.znaete da se izbegne stresot od rabota i napnatosta.najceto koristime mleko za posle tusiranje ama i razni masla za masazi.moze da se kupat vo sekoja apteka
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.078
  Пол:
  Женски
  е па не е вешт со рацете
  а и грбот не ми е ерогена зона :D
  затоа јас често знам да го изненадам со така наречен тантрички секс , моја верзија која започнува со секси релаксирачка масажа , со миризливи свеќи и свилени чаршафи , еротска ноќница во жешка црвена боја :inlove:
  топло ви препорачувам да прочепкате низ youtube ќе станете професионалци од гледање :$
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  123
  не практикуваме ;)
   
 13. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  327
  Ова не сум го практикувала до сега,но сакам.Има ли специјални масла за таа намена :rofl:
   
 14. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.831
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  Јас ја практикувам. Многу често.
  Користиме млеко за тело со некоја убава арома, во последно време со чоколаден мирис.
   
  На Aleksandar94 и MarioCasas им се допаѓа ова.
 15. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.581
  Допаѓања:
  31.135
  Пол:
  Женски
  Практикувам...сакам да се опуштам и најчесто користиме масло, млеко за тело ;) Убаво ке ми дојде и сега една :lol: :lol: :lol:
   
 16. footlover

  footlover Нов член

  Се зачлени на:
  3 април 2012
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  2
  секс масажа...хм....кога и ги масирам стапалата на некоја девојка и мирисам истовремено тоа може ептен да ме запали.......може и да дојде до.... :)
   
  На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  279
  до сега само еднаш добив секс масажа и искрено уживав :$
  почна од нозете нагоре... полека полека до рамената а потоа сврати на делот меѓу нозете :lol:
  користевме бекутанче - тоа ни се најде при рака. непланирана беше масажата :)
   
  На Aleksandar94 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 18. tarzan

  tarzan Нов член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  12
  Обожавам
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.723
  Уфф не да обожавам! Тоа ми е омилената предигра, ништо не може да замени една добра секс масажа пред самиот чин. А често сакам да биде и малку погруба, тоа посебно го буди нагонот за секс во мене. :$
  Сакам да ме масира од грбот па се до долу, ништо да не пропушти... Секогаш користиме млеко за тело или некое масло со убава арома. Иии после тоа :$ совршениот секс ни е загарантиран.
   
  На Aleksandar94, cresa-jagoda, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.911
  Jaс не се разбирам многу од масажа. Но, тој како масира...немам зборови.
  Секогаш изненадува со некое миризливо масло кое опушта и атмосфера со пригушено светло.
  Прекрасно, прекрасно :))
   
  На cresa-jagoda, Lolo5 и Miss.M5 им се допаѓа ова.