1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Романтични ресторани

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Ale.Ambrosio4, 7 јануари 2012.

 1. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  46
  Романтични ресторани? Некои предлози може? Фала
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Зависи од вкусот, и длабочината на џебот.
  Сакаш пицерии,скара,тестенини?Ценички битно/небитно?
   
 3. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  46
  Па сакам пицерија или италијански ресторан. Ми рекоа Ексимо бил добар. Во Лептокарија е
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.328
  На Енрико мислиш. Можеш и Балила, Еквестријан :)
   
 5. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  46
  Да на Енрико мислам ама не ми е баш романтичен. А каде поточно се наоѓа овој Еквестријан? Првпат слушам за него. :)
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Ако си повеќе за пицерија, и јас дефинитивно ти го препорачувам Енрико (како поелегантна пицерија)
   
 7. O.l.e

  O.l.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Балила е поромантично место од Енрико и тоа многу и се е превкусно таму посебно Кари пица :) и амбиентот е многу убав,за Еквестријан незнам што да ти кажам освен дека се наоѓа во Скопјанка и дека изгледа убаво, отмено ама не сум била за да ти кажам како е.
  Балила и Енрико не се скапи според мене, но во случајов доколку бараш баш романтична атмосфера не ти препорачувам тоа да биде Енрико.
  Балканика е убаво место за романтична вечера ама не е пицерија ниту италијански ресторан.
  Во секој случај што и да избереш, каде и да одиш најубаво да си поминеш ;)
   
 8. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.861
  Пол:
  Женски
  Со вистинската личност кога сум секое место ми е романтично.

  За Енрико, ми се допаѓа атмосферата и услугата и се, делува романтично, ама таму понекогаш е премногу гужва што може да ја убие романтиката. Ова малку е прашање и на вкус. Мене на пример романтични ми се типични македонски ресторани ( како на пример тој на црквата горе од водно накај Нерези, не знам како се вика точно ресторанот)
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  46
  Фала за предлозите. Отидов во пицерија Енрико. Супер место. :D
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  А Балила каде се наоѓа? Сум ја слушала и од другарки дека ја фалат,ама никако да прашам каде се наоѓа,таман можам за роденден со дечко ми таму да излеземе.
   
 11. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  46
  Балила се наоѓа во Капиштец спроти кафаната Алтан. Оди во Балила, многу е романтично и поефтино е од Енрико. Еве ти лунк за да си видиш цели и слично. :D http://balilla2.com/index.php?
   
 12. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  534
  Балила изгледа фино,ама пиците ми се лоши.
  Кој уште прави пица со конзервирани печурки!?
   
 13. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  46
  Да тоа е точно. И мене не ми се допаѓа пицата во Балила, ама местото е топ, одлична атмосфера. Ама затоа во Енрико пицата е каде каде подобра и поскапичка :D
   
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Кинескиот ресторан Ѕвезден океан, оној позади хавана. Горрниот кат, баш е фино за со дечко. Ќе си изберете нешто интересно, па ќе си се трудите да си јадете со стапчињата. Убав амбиент, нема премногу гужва, одлична услуга. Мераци.

  Е сега, дали ќе се најадете или само ќе пробуричкате низ чиниите, тоа не знам :)
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.739

  Звезден Океан(спроти Руската Амбасада) веке не постои
  поминав скоро натаму
   
 16. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Не мислам на тој, туку на другиот http://www.kineskirestoran.com.mk/index ... zden-okean
   
 17. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  46
  Еднаш бев. Многу е убаво, ама скапичко е! :D
   
 18. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.428
  Допаѓања:
  2.327
  Пол:
  Женски
  Да се надоврзам на темава,Еквестријан се наоѓа некаде во близина каде што живеам. Местото е некаде на крајот од скопјанка, почетокот на кафичите и Палма.
  И да не бидам out од темава, ние со дечкоми скоро идевме во Ања, но не ни се допаѓаше услугата, односно келнерите, и колку да го фалат еден ресторан сепак треба да има културна услуга нели ;)
  А за италијански романтичен, Џино.Супер храна,само малце поскапичка :)
   
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Не знам кој ја фали Ања, ама дефинитивно е некој што нема отидено подалеку од таму. :lol:
  Да, точно порано често си одев во Ања, ама тоа беше пред неколку години. Сега секатастрофа жива. Ниту храната ми е вкусна, ниту келнерите се услужливи

  А и местото нема никаква врска со романтика :D

  На кеј подобар избор ми е Торос кога сум за пица или сендвич... А во Џино лазањите се многу поинакви од другите места. Ама вкусни се.
   
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.838
  На прво место ми е Балила, преубав ресторан, амбиент и храна за романтична вечера. Тестенините им се закон, а пиците лудница.
  Скоро го открив и Барбакан и премногу ми се допаѓа, имаат добро мени, жива свирка, секој ден мислам дека има различен бенд, баш е опуштено.
  Често поминувам покрај Драмски и гледам дека имаат и ресторан, амбиентот надвор е прубав со воденица, мандолини, само не знам како им се цените.
  И Виторија е убаво место, услугата е чиста 10ка, ама од цените за глава да се фатиш.