1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Романтични филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LitlleGala, 21 јули 2010.

 1. LitlleGala

  LitlleGala Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Mislam deka temava odgovara za site romanticni i zaljubeni dusi. Dali gledate romanticni filmcinja? Dali toa go pravite so pratnerot? Eden zaednicki izgledan romanticen film so vasiot partner moze da vi ja promeni vrskata.
  Vi preporacuvam da gi gledate:
  1.A Walk to Remember
  2.500 days of summer
  3.The proposal
  4.P.S I love you
  5.The Heartbreak Kid
  6.The rider
  7. The Bounty Hunter
  8.Little Children
  9.Ever After
  10. The Other Boleyn Girl
  Gi ima uste mnoooogu drugi neli?
   
  На poi, Acka22, mileystar и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Темата треба да ти биде на кирилица... |(
  Инаку...
  50 First dates
  [​IMG]
  Игра на судбината..
  [​IMG]
  Девојката од Џерси..
  [​IMG]
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.598
  Допаѓања:
  31.682
  Пол:
  Женски
  How to Lose a Guy in 10 Days

  [​IMG]
   
 4. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  потполно се согласувам
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.598
  Допаѓања:
  31.682
  Пол:
  Женски
  Pizza My Heart

  [​IMG]
   
 6. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  The Ugly truth
  [​IMG]

  10 things I hate about you
  [​IMG]

  Casanova
  [​IMG]
   
  На mileystar, Emma.Sun и Noemi им се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.598
  Допаѓања:
  31.682
  Пол:
  Женски
  Pretty Woman
  [​IMG]

  The Wedding Planner
  [​IMG]

  She's All That
  [​IMG]
   
 8. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  На прво место - Notebook дефинитивно.
  Dear John
  Ten things I hate about you
  50 first dates
  Titanic

  Ги има стварно многу со оглед на тоа дека сакам романтични филмови и го терам дечко ми да ги гледаме заедно иако не му е по кеиф :D
   
  На peperutka20 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Темата треба да биде на кирилица :)
  Инаку мои најомилени романтични филмчиња се...

  The notebook-на прво место!!!
  [​IMG]

  27 dresses
  [​IMG]

  Valentine's day
  [​IMG]

  PS I love you
  [​IMG]

  Titanic :inlove:
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  1. THE NOTEBOOK
  2. A WALK TO REMEMBER
  3. PEARL HARBOR
   

  Прикачени фајлови:

  На peperutka20 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.024
  Пол:
  Женски
  Го обожавам 500 days of summer, филм што треба да се погледне.
  Инаку ме нервираат некогаш ваквиот тип на филмови. Има некои премногу нереални.
   
 12. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  „Перл харбор“ дефинитивно. Потоа „How to lose a guy in a 10 days“ и „Титаник“
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.024
  Пол:
  Женски
  Не би рекла дека Прл Харбор спаѓа во романтична комедија. Комедија?!
  Уууу темава не ни била за комедии :D
   
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Исто. :y: Вреди да се погледне, не е секојдневна , лигава, срцепарателна романса, туку баш онака реално и вистинито.
  Од другите лимонатки, како омилени би ги издвоила - She's all that, Love Story, Love Actually, Bridget Jones’s Diary - 1,2,
  Sweet Home Alabama, While You Were Sleeping, City of Angels.
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.598
  Допаѓања:
  31.682
  Пол:
  Женски
  Summer Catch
  [​IMG]

  The Bachelor
  [​IMG]

  My Best Friend's Wedding
  [​IMG]
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  LOST AND DELIRIOUS филм за хомосексуален пар, филмов како ме има расплакано, ни NOTEBOOK ни A WALK TO REMEMBER ме немаат :lol: ;(
   

  Прикачени фајлови:

 17. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  26
  Јас баш и не сакам типични холивудски романтични филмови затоа што се премногу нереални. Сепак еве неколку романтични филмови кои и не се така лоши: Knocked Up, A Lot Like Love, He's Just Not That Into You, Love Actually, 40 Days and 40 Nights, Life Is Beautiful.
   
 18. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Би го додала и Sweet November
   
 19. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Down with love.. :inlove: :inlove:
  [​IMG]
  Брилијантин...
  [​IMG]
  Хич :)
  [​IMG]
   
  На Palchica и mileystar им се допаѓа ова.
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ОБОЖАВАМ вакви филмови. Ме релаксираат.
  Омилен? Титаник :inlove:
  Иначе и P.S. I love you ми е еден од незаменливите.
  [​IMG]
   
  На firequeenn му/ѝ се допаѓа ова.