1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Руби (Rubi- La Descarada)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од brightness, 3 март 2013.

 1. brightness

  brightness Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Дали се сеќавате на оваа серија? ехх омилена ми беше,а и богами ден денес ми е според карактерот на Руби е една права жена :P совршена е :) Пред некое време читав дека во (2010 мислам дека) била болна од рак и сега е горда што успеала да ја победи болеста и живее во ЛА САД
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  :inlove: кај ме потсети на филмов....кога заврши спиев на јутјуб гледајќи го,инаку не сум ништо информирана за глумциве од шпанскиве серии..баш ми е мило што сега е добро...што е убава убава е ама што беше лоша тоа претерано :) Хекторче знае да ја смири :P Крајот ми беше малку разочарачки не очекував дека така ќе заврши,можеше и подобро.Песната беше прекрасна еве едно мало потсетување
  http://www.youtube.com/watch?v=N-K7hrMXJq8 :*
   
  На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Ауу ја обожавав ..да имам можност пак би ја гледала, многу ми беше јака.. штета што така заврши
   
 4. thevampirediaries25

  thevampirediaries25 Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Ayayayaya najubava serija mi bese dodeka bev mala,ja obozavav! Sakav da biam kako nea :D
   
 5. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Многу ја сакав :)
   
 6. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  Опасна беше 8)
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.898
  Допаѓања:
  32.463
  Пол:
  Женски
  Серијава ми беше омилена. Имаше интересна содржина. Пред 2 години ја даваа на СкајНет. И тогаш ја гледав.
   
 8. Gosspi-Girl

  Gosspi-Girl Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Да не знае некој кај мозе пак да ја гледам? :D
   
 9. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Лелееееееее, омилена ми беше серијава :D мислам, на кој не му била :lol: а многу беше лоша.
  Само потсетете ме таа плавата, беше ќерка и што му се пушти на Алехандро (црниот, ако така се викаше) Руби што го сакаше на крајот на серијата? Зошто нели ја покажаа Руби као упропастена целата во лицето, а оваа и помлада изгледаше.
   
 10. doll.a

  doll.a Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  3.110
  Пол:
  Женски
  Не плавуша таа и беше внука керќа и беше на Кристина сестрата на Руби :D
   
  На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Agawa

  Agawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  280
  Руби не само што беше упропастена во лицето туку и ногата и беше ампутирана ако се сеќавате :)
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.898
  Допаѓања:
  32.463
  Пол:
  Женски
 13. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  892
  Допаѓања:
  776
  Пол:
  Женски
  Баш сум сега во ек на гледање на серијава :lol: . Ги симнувам епизодите од Youtube, и си ги гледам.
  И мене ми е најомилена серија од сите, ми се свиѓа што главниот лик не е како што е во сите серии un anhelito. :angel:
  A дека е Руби преубава-така си е.
   
 14. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  1.988
  Ја гледав Руби уште прв пат ко ја даваја, бев многу мала.. после ја репризираа пак неколку пати и ја изгледав пак и пак. И еве сега пак си ја гледам на serije.biz
  Дефинитивно најубавата и најинтересна серија и мноогу поучна :!:
  Барбара Мори ми беше совршена, вистинска лепотица.
  А Хектор :inlove: Шпанскиот Бред Пит.. така го викале :D

  [​IMG]

  Лорена исто така ми беше многу убава

  [​IMG]

  и Соња.. подоцна што ќе му биде сопруга на Алехандро... ама ќе умри паѓајќи од стаклениот мост кога ќе се караат со Руби.

  [​IMG]
   
 15. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Ова се актери и ова е убавина, а не денешните турци.
   
 16. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски
  Слушнав дека има и игран филм , продолжение на серијата , но неможам никаден да го најдам. Ај ако знае некој каде може да го гледам нека ставе линк. Прекрасна серија.:D:l:
   
  На L.i.n.a.a му/ѝ се допаѓа ова.
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема девојка што не ја гледала серијата.
  Многу девојки денес мислат дека се Руби, па и се спонзоруши ама ми е страв на крај како неа да не завршат :D:D:D
   
 18. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Кога го прочитав ова La Descarada одма почнав да си ја пеам песната :D:D
   
 19. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  4.088
  Пол:
  Женски
  Омилена ми беше,ја гледав како мала :inlove::inlove: Штета што само на локалните телевизии даваат шпанско :(:(