Руменило за лице

Дискусија во 'Лице' започната од eleni23, 10 ноември 2010.

 1. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  18
  Девојки би ве замолила да ми препорачате розево руменило за лице, само да не се перлите од авон и орифлеим

  Многу ви благодарам и поздрав до сите
   
 2. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Оди во Unique се надевам дека ќе си најдеш! :)
   
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  ЈАс имам СЕВНТИН и убаво ми е
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.843
  Допаѓања:
  114.987
  На Гош и Буржоа се преубави,меки се,убаво се нанесуваат и убави се боите,природни.
   
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.131
  Допаѓања:
  53.797
  Пол:
  Женски
  Gosh имаат преубави руменила. Имам едно од Deborah што не ми се свиѓа, некако е многу суво, мат, безвезно. Аура се исто убави, а и поефтини, само се многу пигментирани па треба внимавање при нанесувањето.
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 6. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  18
  Си купив руменило од деборах и убаво е, од тие што се испапчени 390 ден. од космо, само ептен помалку треба да ставаш зошто многу остава боја ама стварно е многу убаво и нијансата ми се погоди меѓу розе и лилаво. Фала на сите што ми одговоривте.
  Поздрав
   
 7. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.669
  Девојки каде да си најдам руменило со светки, така праска боја да е,ама да е мрсно не од оние ептен суви со се.ги купив светкавите перли од авон,ама некако не ми се по ќеф :(
  ФАЛА ОДНАПРЕД
   
 8. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  5.613
  Пол:
  Женски
  Побарај во парфимерија руменило на голден роуз,не е во перли,има повеќе нијанси и светка мн е убаво.
   
 9. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Го користам руменилото на Lancome и презадоволна сум. Ми одговара со тенот, а и сите ми го бендисуваат :lol: еве кој го интересира може да погледне овде :*
  http://www.lancome.fr/_fr/_fr/catalog/p ... =AXEMakeup
   
 10. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.669
  Ти благодарам,ќе побарам :)
   
 11. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  5.613
  Пол:
  Женски
  Извини не Голден роуз туку Габрини,баш проверив сега има дома.Габрини било,извини за погрешната информација.Побарај убаво е а не е воопшто скапо.позз
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.658
  Пол:
  Женски
  Никако не можам да си го погодам руменилото, па го користам тоа на мајка ми :lol:
  Инаку одамна е го нарачавме од Орифлеим, Џордани мислам се викаше и нежна праска нијанса е, не е многу нападно.
   
 13. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  јас како поцетник во шминкањето би побарала помош од вас имам средно темен тен и сакам да купам руменило но незнам кое би ми одговарало мислам на бојата,а иначе имам слуснато дека биле добри на менхетен поздрав
   
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  ова супер ми е,досега најубаво ми е,само што четкичето не е толку големо,ама врши работа :)
   
 15. viki85

  viki85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  21
  Gosh Multi Colour, огромна кутија, трае со месеци, преубав е, има на розево-праска, и на беж.
   
 16. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.540
  Колку се отприлика на Гош руменилата :?: И да ве прашам дали е убаво ова руменило на Орифлејм..Доста е намалено :?:

  Oriflame Beauty Blush
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Имам читано дека на девојките со темна коса, црна, темно кафена, повеќе им прилега руменило во розе боја. А на девојките со посветла коса - руменило со нијанса на праска. Така што внимавајте при изборот на бои.
  Јас одамна си купив една палета со руменила во различни бои и нијанси, па некогаш си правам комбинации. Бидејќи мојата боја на коса е светла, обично користам руменило во праска боја и имам едни бисери од Авон ама тие имаат сјај па ги користам обично за вечерни излегувања.
   
 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.131
  Допаѓања:
  53.797
  Пол:
  Женски
  Убаво е, дава нежен сјај.
   
 19. topce25

  topce25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  48
  мене ова руменило ми е супер мн е незна бојата
   

  Прикачени фајлови:

  • rum.jpg
   rum.jpg
   Големина на фајлот:
   48,5 KB
   Прегледи:
   489
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Jас користам перли на Џордани, кафено-розеви се боите, и сум задоволна многу, даваат свежина и потемен тен, дека јас сум со светол тен. А и еееептен споро се трошат со години ги користам.

  Иначе многу гледам една емисија за облека и шминка и таму препорачуваат розево или праска руменило, не кафено. И јас земав розе, си ставив и се газев од смеење колку бев смешна. Како селско девојче со румени обравчиња :rofl: и го избришав и си ставив од перлите кај кои доминира кафената боја :rofl: