1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Руменило за лице

Дискусија во 'Лице' започната од eleni23, 10 ноември 2010.

  1. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Исто и јас веќе со години ги употребувам,сум пробала да сменам ама на крај се враќам на нив,само што јас оставам само две розеви топчиња другите ги фрлам,не сакам ништо со розево,ама оставам две зошто поубава ја прават нијансата :D
     
  2. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Руменилово преубаво ми изгледа. Колку чини?
     
  3. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.562
    Пол:
    Женски
    Имам руменила, т.е перли, во кафена и розова нијанса. Имам и едно руменило кафено со златно. Ретко ги користам. Имам сега еден нов трик, барем за мене е нов. Купувам потемна камена пудра и од неа си ставам како руменило и изгледа многу убаво и природно.
     
  4. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Пробајте го на макс фактор е убаво руменилото,го има во повеке нијанси :)
     
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Јас ги користам перлите на Џордани од Орифлејм и сум задоволна...
     
  6. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    alverde многу добар руз имам и црвен и розов и двата се супер порано користев перли и катастрофа дури се исфрлував мали црвени мозолЧиња
     
  7. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    јас користам од Deborah и задоволна сум денес треба да си купам друго некое од Орифлејм пошто имам порачано
     
  8. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    ги користам перлите од авон , бронзените ама останати ми се од летово, сега сакам некој нов накај розово бисерен да си купам имам еден од мис спорти и убав ми е, ќе го потрошам па ќе видам каков ќе земам
     
  9. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    И јас ги користам нив,веќе многу години наназад,многу време траат а најдобри ми се.И сестра ми и мајка ми ги користат.
     
  10. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Имам розеви и кафени (добро какви се, праска боја :^) знаете што мислам нели :lol: ) руменила.
    Не се шминкам секој ден, но кога го правам тоа, од розевото руменило ставам обично преку ден и ми дава свежина и живост на лицето 8) , а кефеното (не ми замеравајте, јас така си го викам :tmi: :D ) го ставам навечер, макар што и не е правило, знам и розевото навечер да го ставам, у секој случај повеке користам розеви руменила отколку... тие другите :)

    користам едно руменило од севентин, мајка ми ми го даде одамнаааа и сеуште го користам, го обожавам

    [​IMG]

    розево со некаква златеста нијасна.

    и исто така користам и кремасто руменило од мејбилин
    ова го купив летово кога бев во Велика Британија, кај нас го нема.

    [​IMG]

    двете си ги сакам :inlove: :)
     
    На maja8 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Морав да те цитирам. Имам една камена пудра во потемна нијанса што ми е, и викендот ми текна да си ставам од неа како замена за перлите.Навистина добро изгледаше.Ќе го практикувам ова од сега :rofl:
     
    На marama и girl1985 им се допаѓа ова.
  12. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    колку е ова? баш изгледа убаво, супер му е бојата

    а јас последниве две години го користам на боржуа (незнам дали го погодив имево :) ) розевко и на кафеаво едно и задоволна сум
     
  13. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
  14. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
    во Unique има прекрасни руменила за лице моментално ми се потроши утре ќе појдам во Unique и ќе си

    земам
     
  15. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    153
    Здраво дами и девојки :hai: Би сакала да ме посоветувате за какво руменило да си купам.
    Имам ептен бел тен (како сирење сум во лицето) :) и светло-темно (некаде на средина) костенлива коса и немам појм какво руменило би ми одговарало бидејки не се разбирам многу многу од fashion makeup. Однапред ви благодарам доколку ми одговорите, а уште поблагодарна би ви била доколку ми пишете пред Нова година..хехе
    Фала уште еднаш, поздраВ :) :hai:
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.562
    Пол:
    Женски
    Секој ден ставам вака и мене ми е ем поприродно ем убаво.
     
  17. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Мој совет е да си земеш руменило т.е. перли во светла розова боја...Од нив помалку се лепи прашок на четката и така ќе нанесеш нежна светло розева нијанса и ќе изгледа сосема природно.Уште нешто би те советувала ако можеш да си дозволиш да одвоиш малку повеќе пари за добра четка за нанесување руменило бидејќи игра доста важна улога во нанесувањето.Значи влакната да бидат помеки.Се надевам помогнав барем малку :) :*
     
  18. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    153
    Фала LilMissBossy :) Да ми помогна и тоа многу. Фала ти, навистина. Туку само уште да те прашам, како и др. на форумот :) кое руменило и четка би ми препорачале ? Дали да земам на офирлејм или авон бидејки имаат добар избор..мислам де. Или некој друг бренд од парфимерија ? :) Фала уште еднаш
    ПоздраВ
     
  19. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
  20. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Во орифлејм се убави ама чим си толку бела ќе ти бидат темни,една моја другарка е многу бела и ги има од Авон СЈАЈНИ БИСЕРИ,значи има три нијанси,едните се златни,другите бронзени и овие сјајниве,тие с енајсветли,бронзените ќе ти бидат мн темни,а сјајниве и се малку розевкасти нежни супер.А четките од орифлејм се квалитетни јас имам една со години,а гледам сега има некои нови сигурно се убави и тие