1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Руменило за лице

Дискусија во 'Лице' започната од eleni23, 10 ноември 2010.

  1. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Кристи какво беше руменилото?
    Вакво [​IMG] или вакво [​IMG]?
    Јас имам пробано од вториве (новата колекција) - и убави се.
     
  2. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    јас го имам овој истиот, го нарачав некаде лани октомври месец, многу е убав и нежен ептен природно изгледа, ќе ставам на рака и ќе сликнам овие денови да ви покажам!
     
  3. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Да лилит толку се 299 денари во наредниот каталог од 25.03, ќе си ги порачам и јас штом толку ги фалите , но ќе треба да се потрошам и за четка за руменило бидејки веќе ме греби , инаку имам на голдер роуз па не ми се лоши :$
     
  4. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Јас па каква убава четка имам нова си купив , ама руменило немам убаво :lol: Си ги порачав бронзените перли на Авон, ама не ми се допаѓаат ептен на кафено некако. Сеге сум во потрага по убаво руменило гледам ги фалите овие на Авон па ај може такво ќе земам и не е скапо.
     
  5. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.830
    Допаѓања:
    9.749
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    130 den.
    најдобра нијанса е 3-тата 006 Ч)
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
     
  7. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Мојата е од Орифлејм на Џордани и супер ми е. Ја фатив на попуст од мини каталог одамна, ама не сум почнала да ја користам само неколку пати што сум ставала со неа руменило и презадоволна сум. Чекам сега да си купам убаво руменило па да си ја користам секојдневно.
     
    На Zaljubena111 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.710
    Допаѓања:
    150.488
    Јас моментално користам перли Авон (и бронзените и тие розето и се премногу неприродни),аура руменило (премногу е пигментирано) и Буржоа (ова на многу им се допаѓа,мајка ми го користи добри 20 години,уште додека го немаше тука,а мене ми е грдо,не знам зошто.И чисто како куриозитет,скопските дами пред да го донесат тука официјални дистрибутери го набавуваа од пазар :D ).
    Е сега,откако Ана го стави она на Мејбилин тука,се опседнав.Отидов го гледав,го пробав,ама некако се двоумам,да не мрси многу после целодневно носење,да не исфрла.Да не го има некој користено,па да каже како е?!
    И овие на Мисс спорти,ги имам сретнато повеќе пати,ама се сомневам во нив.Некој има користено да каже збор-два?!Слатко изгледаат вака,интересни ми се.
     
  9. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    На Мисс спорти братучетка ми го имаше купено, ама ми кажа не и се допаѓало некако премногу вептачко и делувало штознам :?: И она ме прашуваше за овие од Авон, по се изгледа ќе ги пробам коа веќе се на промотивна цена.
    А и мене ме интересира за оние на Мејбилин , ако некој има искуство со нив нека каже :?:
     
  10. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Не знам дали е спомнато нагоре, ама ова руменило на Орифлејм во праскеста нијанса е многу убаво. Свежо и природно испаѓа, барем на мојот тен.
     
  11. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    јас го користам оваа руменило ок е дава убава боја на лицето слично ми е како оние од дебора или боржус го земав околу 330 денари а сега сакам и оваа да го испробам од есенце го користи ли некој оваа руменило
     

    Прикачени фајлови:

  12. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Хммм ми се допаѓаат многу овие праскести нијанси, јас имам блед тен вајда ќе ми одговараат.
    Иначе си користам перли Џордани, 100 години ги имам и никако не се трошат! А со тоа не ми текнало да си купам други додека не ја разгледав темава и добив желба за ново руменило :D

    Многу сакав розево и знам дека велат добро стои на посветла кожа, земав од мајка ми една одлична нијанса за да пробам и се осеќав како селско девојченце со румени обравчиња :$ :lol:
    Дали дека навикната на перли кои сепак ми се од кафени и розеви нијанси мешано, ама ова розевово барем јас не си го свиѓав.
    Али праскичево ќе биде мое наскоро. Само не ми се фрлаат пари, па овие од Аура во Зегин може да ги проверам супер цена :wasntme:
     
  13. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706

    Како тоа првото,имаше повеке нијанси
     
  14. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    и јас го имам ова сега си го порачав и мие мн убо, а инаку ги имам и перлите од орифлеим тие бронзените, и мн сум задоволна а ги користам неколку години :$
     
  15. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Девојки некое руменило ама да е убаво не знам колку имам пробано и се катастрофа :?: Значи да е убаво ама и да нема некоја астрономска цена зашто не планирам до толку да вложувам во перли а да и четка ? :D
     
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.710
    Допаѓања:
    150.488
    Ах...нешто преубаво.Инаку го нема тоа Ана што го постирала.Барем го немаше во Еликсир и карши Спицикато парфимеријата.А да,и во Космо.

    [​IMG]
    400 ден,мерак за секое денарче.
     
    На lily-prune, LivingGlam и Annath им се допаѓа ова.
  17. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    И јас го имам 006 Flirtatious од Miss Sporty и баш е ОК. Мислам дека за тие пари е екстра :) Дава убава природна нијанса за дневна шминка.
     
  18. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    Колку што јас знам на блед тен повеќе се препорачуваат розеникави нијанси, отколку праскасти тие пак повеќе се препорачуваат на потемни девојки.

    Сепак изборот е твој ;)
     
    На marama и Lilit им се допаѓа ова.
  19. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Девојки препорачајте ми некое убаво руменило (кое сте го испробале) но да не биде и мн скапо :) Морам да признаам дека не користам многу често руменила. Ги имам користено на Авон во розе боја, бронзена. Сега сакам да сменам малку, некои кои можам да ги најдам по парфимерииве :)
     
  20. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Го има некој користено руменилово??? Како сте задоволни ? :)
    Ги има во Бјути Шоп и се доста ефтини :)

    [​IMG]