1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Руски песни

Дискусија во 'Музика' започната од srcence1607, 5 јануари 2013.

 1. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  2.470
  Пол:
  Женски
  Колку што видов, немаше ваква тема
  Ајде да видиме дали не има уште форумџики кои се фанови на руските песни..
  искрено Русите имаат мн убави песни,забегани спотови и прејаки текстови доколку ги преведете (ако ве интересираат)
  Едни од поомилените песни ми се:
  *Elka-Provans
  *Bahh Tee-Ti menja ne stois
  *Dima Bilan-Tak Tak Ne Biavet (NAJMNOGU JA SAKAM)
  *Pesnite na t.a.T.u
  *ah ira-pofig
  итн итн.

  Come to Vladimir's party and bring it own your VODKA... hah na ruski akcent e mn jako :rofl:
   
 2. Evdoxia

  Evdoxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
 3. Stylesh

  Stylesh Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Руски песни.. проверете

  Интересно....:))))
   
 4. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Руски песни.. проверете

  Зашто си имам руска жичка , а и имав веќе пишано,не слушам многу руски песни,ама една секогаш ке ми се свиѓа - Катјуша :inlove:
   
 5. katyimpossible

  katyimpossible Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ако на некого му треба превод на руски песни- тука сум :D Обожавам значи да преведувам. Е сега некои мои омилени песни
  http://www.youtube.com/watch?v=pMdvYgW-0cI
  http://www.youtube.com/watch?v=DN2pjsjjVvc * убав е овој Влад( во спотот иначе го има и Дима Билан)
  http://www.youtube.com/watch?v=xc3e_7qEAuA каков е овој Џиган, ептен ми е секси
  http://www.youtube.com/watch?v=pFgPoJwCnWg има и англиска верзија (Mirror,mirror)
  Јас ако почнам со руски песни, нема да застанам ... :rofl:
   
 6. Liiana

  Liiana Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2012
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  1
  во едно време тату ги сакав кога пеале на руска верзиа хахаха ми текна тие баби на еуросонгот
   
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.057
  Допаѓања:
  163.299
  Пол:
  Женски
  Koга ја прочитав темава за руска музика, прва асоцијација што ми падна на памет беше песната што лани ја пратија на Евровизија :D Бабичките ми беа уникатни и многу смешни, а песната беше онака, весела, симпатична :)

  http://www.youtube.com/watch?v=WKNRGc71hjc :lol:

  Ми текна и на оваа песничка, исто многу весела :)

  http://www.youtube.com/watch?v=XK13YWpK690
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.058
  Пол:
  Женски
  Во тој случај те поздравувам со мојата омилена изведба на Katyusha :* Секоја чест за хорот Црвена Армија! :clap:

  http://www.youtube.com/watch?v=2SLvtP6KMUM
   
  На LittleFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  2.470
  Пол:
  Женски
 10. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  3.940
 11. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  3.940
 12. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  3.940
 13. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.311
  Допаѓања:
  123.928
  Мојата омилена, којашто деновиве никако до глава не ми излегува. Се надевам дека еден ден ќе ја видам Москва.

  http://www.youtube.com/watch?v=KairmsARpyo
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pinkflower

  pinkflower Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  82
 15. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  8.463
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  8.463
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  8.463
 20. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  8.463