1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Руски филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LegallyBlonde13, 15 март 2017.

 1. LegallyBlonde13

  LegallyBlonde13 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.961
  Не ми се веруваше дека можат да бидат добри, испаднаа подобри и од очекуваното.

  Дали гледате руски филмови? Колку сте задоволни?

  Погледнете ги, со српски превод се, се надевам сите разбираат:)

   
  Последна измена: 15 март 2017
 2. LegallyBlonde13

  LegallyBlonde13 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.961   
  На Руская му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LegallyBlonde13

  LegallyBlonde13 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.961   
  На Руская му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LegallyBlonde13

  LegallyBlonde13 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.961   
  На Руская му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.676
  Пол:
  Женски
  Јас додека истражував за руски легенди, митологија и народни приказни,прво наидов на два руски vintage филмови, односно филмови од Советската Унија. И искрено многу ми се допаднаа. Кога сум била помалечка на тв сум гледала уште такви руски филмови.

  Едниот филм беше за Василица Прекрасна...  Другиот беше руска верзија на бајката за Малата сирена, поделен во шест делови.
  Еве го првиот дел...  Бидејќи јас главно гледам винтиџ филмови, и овие ми се допадна...  Однапред се изнинувам доколку си мислела само на денешните модерни руски филмови и серии... :)
   
  На orevokrsacka и Руская им се допаѓа ова.
 6. LegallyBlonde13

  LegallyBlonde13 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.961
  Ич не е проблем темата е руски филмови и можат сите да се постираат:)
   
  На Руская и Briar Rose им се допаѓа ова.
 7. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  624
  Пол:
  Машки
  Кога сме кај руските филмови дали можам серијата „Матрјошки“ некаде да ја најдам со мк/ср/хрв превод?
  Мислам онлајн :)
   
 8. Руская

  Руская Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Јас во последниве години гледам исклучиво само руски филмови и серии. Активно го учам јазикот и тоа ми е најдобра занимација. Има преубави филмови и серии, актери, актерки, вистинско неоткриено богатство.

  Ќе постирам повеќе линкови, еве за почеток, инсерти од "Верни мою любовь", со омилениот Станислав Бондаренко, актер и танчер.

   
  На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
 9. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  2.338
  Допаѓања:
  8.179
  „Изгорени од сонцето“. Одличен филм од Никита Михалков, добитник е на Оскар.
  Burnt_by_the_Sun_Poster.jpg Иначе, со задоволство се сеќавам на долгометражните руски цртани филмови од детството. Повеќето не се ни сеќавам како се викаа, освен еден - „Три банани“.:)
   
 10. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Машки
  Еден од поубавите филмови коишто ги гледав оваа година. Се работи за една балерина која поминува секаков вид тортура за да стигне до својата цел. Топла препорака.

   
  На carangigia и Briar Rose им се допаѓа ова.
 11. игор.

  игор. Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2018
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Машки
  сталинград, топ воен руски филм !
   
  На orevokrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Од постарите ги издвојувам: Војна и мир во режија на Сергеј Бондарчук, ненадмината верзија, потоа бајките Каменен цвет, Снежната кралица, Приказна за цар Салтан... Од поновите ја гледав серијата Кујна, не знам до која сезона и многу ми се допадна. Би гледала уште нешто поново!
   
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.309
  Допаѓања:
  5.795
 14. MeowMeow

  MeowMeow Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.641
  Пол:
  Женски


   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.