1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рустичен мебел од дрво

Дискусија во 'Дом' започната од MamacitaBuena, 4 мај 2017.

  1. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.376
    Допаѓања:
    34.163
    Пол:
    Женски
    Ларо. Ама изгор скапи се. Ова е од фарбан мат медијапан. Било кој мајстор може да ти ја направи и ќе те кошта сигурно дупло поефтино од Ларо.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Претпоставував :) Се гледа и по сајтот, по кујните...одма знаеш дека се цени- плафон :)
    Здравје, реновирањето нема да биде годинава, на почеток сум со собирање искуства, па имам време да разгледувам и размислам убаво.
     
  4. umetnik

    umetnik Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Морам да признам дека сум фасциниран од твоето познавање. Генерално на нашите простори луѓето немаат мнпгу познавања за оваа проблематика а и рустикалното уредување не е застапено.
     
    На MamacitaBuena му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Не сум за класична рустика, ми делува премногу етно, сепак сакам да е помодерен стилот на уредување, модерната рустика изгледа многу поубаво и пософистицирано.
     
  6. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Не знаев во која тема да пишам, па ај тука, гледам нешто мебел од дрво, ваљда одговара.
    Еден кревет 10+ години, од старост му се скрши дрвената даската што го држи душекот да стои од страните. Кај би можела да најдам некаде да изработат нова и квалитетна дрвена даска за креветот по мерка? Може и во лп да ми препорачате. :)
     
  7. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Не знам да ти препорачам конкретно, но мајсториве што работат со изработка на мебел би можеле да ти завршат
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.