Сè за автомобилите

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Doberman, 7 април 2011.

  1. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Има ваква слична тема за автомобили, но во таа тема повеќе беше наменета за тоа дали девојките се палат на дечковци со убави автомобили.

    А во оваа тема би сакала да зборуваме општо за автомобилите.
    Можете да кажете каков автомобил имате, која марка ви е омилена, која боја мислите дека најмногу им прилега на автомобилите, каков автомобил би сакале да имате, цени на автомобили, фотографии од автомобили и сл.

    Јас имам Мицубиши Лансер Спортбек со 109 коњски сили, црна боја.
    Го купивме пред скоро 2 месеци и воопшто не згрешивме во изборот, автомобилот изгледа одлично, има агресивен дизајн со лута маска напред и има многу богата опрема.

    Јас ги сакав германските марки на автомобили (Мерцедес, БМВ, Ауди, Порше, Фолксваген, Опел) али откога го купивме Мицубишито некако ги засакав и јапонскиве марки на автомобили (Мицубиши, Тојота, Хонда, Лексус, Мазда, Нисан, Сузуки...)

    Омилена боја ми е црната, некако црните коли ми доаѓаат до израз и поелегантно изгледаат, али маана на црната боја е тоа што многу често се прља, и бидејќи нашиот Лансер е црн на секој 3-4 дена го носиме на перење.

    Реална кола што би сакала во иднина да ја имам е Ауди А4 (кошта околу 45.000 евра)
    А нереална кола (кола од соништата) би сакала да имам Ферари (кошта околу 300-400 илјади евра :$ )

    И за крај неколку фотки од мојот автомобил Мицубиши (од интернет е сликава, моментално немам слики да поставам од мојот автомобил)

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    А вака изгледа од позади

    [​IMG]
     
  2. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Се за Автомобилите

    Имам Peugeot 308 и сум презадоволна :inlove:


    а ова е мојата омилена кола од соништата Aston Martin DB9 Volante :inlove: :inlove: :inlove: ахххххх дај боже да еден ден да го имам овој/а убавец/а (само најбрзо што може :D )
     

    Прикачени фајлови:

  3. Dejana.M

    Dejana.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    411
    Се за Автомобилите

    Ние дома имаме црн Pasat CC,ама моите зошто постојано не се дома се е во брат ми:
    [​IMG]
    Мене ми купија citroen C4 не е скроз нов од овие увозените е но врши работа:
    [​IMG]
    A инаку сонувам за едно BMW :tmi: (ама само сонувам тоа во реалноста нема да се случе)
     
  4. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Се за Автомобилите

    Автомобил од соништата... Немам ништо против едно црно фино Ферари или Ламбурџини.. :wasntme:
     
  5. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Се за Автомобилите

    Не сакам автомобил, се плашам од нив. Се си мислам дека сум една во толпа. :D
    За некој месец ќе треба да започнам со часови, а толку не сакам, тоа е чудно едно. :(

    Доколку веќе зимам автомобил сакам црна боја, бела евентуално.
    Некако најмоќно ми делува и ми претставува сила. :)
    Не сакам женски малечки автомобили, туку нешто машко.
    Големо, гломазно, силно. :D
    Џипче нема да е на одмет. :$

    Многу често си киснам на Auto Drawings и се палам како маж некој. :D
     
  6. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Се за Автомобилите

    Ние имаме ваква кола - Dacia Logan[​IMG]. Ја имаме веќе 6 и пол години и многу сме задоволни, посебно јас, уште кога првпат ја видов кога ја купивме ја засакав :) По боја е нешто измеѓу сива и зеленкаста, зависно од светлината се менува и нијансата, моторот има 1400 цм кубни и 75 коњски сили.
    Инаку јас сум заљубена во BMW и кога некогаш би имала доволно пари да бирам кола каква што сакам јас, сигурно би купила BMW и тоа или некаков џип или пак BMW 7-ма серија. Бојата по можност би била црна или сива ;)
    Од марките, повеќе ми се допаѓаат германските - Mercedes, Volkswagen, а убави ми се и оние количињата Minnie Cooper, многу ми се слатки.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  7. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    836
    Допаѓања:
    400
    Се за Автомобилите

    Незнаев каде да го поставам моето прашање, па ај се решив за овде... Само што земав возачка и сум во избор на автомобил да ми купат моите секако... Што би ми препорачале...? Јас сакав Peugeot 206, ама го гледам дека за разлика од други коли кои се реално и поголеми е доста поскапо, чудно ми е... Ваш предлог? Женско количе и несака да е големо и секако на старо ќе го земам... Фала на помошта однапред
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.336
    Се за Автомобилите

    Нема што да се чудиш француска измишљотина е тоа :D ( и ти не знаеш што е добро :) ) си држат цена француските автомобили. Зависи која класа сакаш е една работа, а друга работа е мисли утре и на сервиси колку ќе те коштаат, дали ќе е бензинец или дизел и нормално до која сума на пари располагаш за купување на автомобил.
    Од овие помали добра ти е Тојота Јарис, Опел Корса дизел ќе ти врши работа.
    Да не бидам офф топик, јас имам едно вакво и сум презадоволна. И да црна е тојотката, елеганција во движење. (само ме нервира што и најмала прашинка се познава и еднаш неделно обавезно на перење). Не би ја менувала во наредните 10 год. Фамилијарен автомобил и стабилен.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  9. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Се за Автомобилите

    A таман помислив дека нема ваква тема.
    Од 3 годинки сум со коли,израснав разгледувајки Auto Bild списанија по цели денови,на 3 години знаев да ги препознавам сите марки на коли,ме шетаа големите у маало и ме испрашуваа. Порано многу цртав коли,сега мрзата си го направи своето,језда сеуште би сакал некогаш во животот да станам автодизајнер. Кај колата највеќе ме влече изгледот и звукот на моторот,сакам нешто големо,широко и моќно. Од поприфатлививе би ги издвоил Mitsubishi Lancer,Honda Accord и Chevrolet Cruze. Мразам егзотични коли,едино Порше би ги издвоил од таквите,и чат пат по некое Ламбо. Исто така ги сакам постарите BMW-иња,новите повеќе се елегантни отколку спортски. Мразам Мерцедеси исто така. И на крај на постов да си ја споменам омилената кола,во стара и нова варијанта:Mustang!
    Еве и неколку слики

    http://autocarsnews.info/wp-content/upl ... icture.jpg

    Многу би ја познале убавицава од филмот Gone in 60 seconds(Eleanor). Исто и нејзината црна Супер Снејк варијанта.

    http://www.clutchd.com/wp-content/galle ... -x-1-1.jpg

    Мустанг концепт,американската авијација има замешано прсти во неговата изработка.

    http://www.roadandtrack.com/var/ezflow_ ... ss-302.jpg

    Fоrd Mustang Boss 302 Laguna Seca. Еден од најубавите Мустанзи во последно време.
     
    На Anacid му/ѝ се допаѓа ова.
  10. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Се за Автомобилите

    Би сакала Мерцедес ЦЛС 55, или Мерцедес ЦЛС 350... Скромна сум :$ :wasntme:
     
  11. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    Се за Автомобилите

    Изгледа сум единсвено машко што поседува и обожава помали возила ,незнам зошто но мн ми се привлечни и шармантни .Инаку копнеам по нешто вакво :inlove: :inlove:
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас сакам хечбек возила. Во превод, малите. Како голф, леон, фокус, фиеста и тн. Сакам такви коли.
     
  13. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Тркалам Peugeot 206 а иначе омилено количе ми е Passat B5, B6:inlove::inlove: љубител сум на VW Групацијата кој се Германски возила кој незнаат што е смрт.:D 8) [​IMG] B5
    [​IMG] B6
     
  14. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    И јас имам VW ама сега ќе ја мењам за јапонско.
     
  15. lore**dana

    lore**dana Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    13
    Mercedes a160 vozam.prethodno imav peugeot 206 i mozam da kazam deka mercedesov mi e kako igracka vo sporedba so peugeot.ne go menjam dodek ne zemam nekoe dzipce.merak imam na toyota rav4 ama od onie sto se so 3 vrati
     
  16. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    Ќе купувам автомобил, а не се разбирам воопшто. Се двоумам помеѓу WV Golf 5 и Seat Leon.
     
  17. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.240
    Пол:
    Машки
    http://www.autoexpress.co.uk/seat/leon/99376/seat-leon-vs-volkswagen-golf-vs-vauxhall-astra
    http://www.telegraph.co.uk/cars/seat/seat-leon-review/

    Тука имаш професионални рецензии, но се е индивидуално. Според мене Голф има подобри перфоманси кога е во прашање машина, електроника, а Сеат Леон убаво прилега на жени. Така женска кола е.
     
  18. Anacid

    Anacid Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    2.430
    Пол:
    Женски
    Сега си ја земав возачката и во план сум да купувам кола .. Па незнам како да се одлучам сакам по спортска кола.. Иначе кола од соништата ми е џип Range Rover .. Е сега ако некој знае од каде можам да најдам некоа добра кола , практична на старо докај 2000€ нека ми пише лп ..или нека пуште слика
     
  19. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.744
    Допаѓања:
    5.823
    Каде да најдам наметки за автомобил во Скопје? :)
     
  20. sexymama

    sexymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    84
    Би сакала ако може некој да препорача некој мајстор за Опел шо работи добро
    Благодарам