1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сè за врати (внатрешни и надворешни)

Дискусија во 'Дом' започната од candygirl, 8 март 2011.

 1. candygirl

  candygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  99
  Видов нема вакав тема и оваа тема е дел од домот една од најбитните рабти во домот :) ...ме интересира дали знаете некој линк каде што би можела да видам врати и колку е нивната цена?
  И кои ги имате вие во вашите домови како влезни, безбедносни блендирани или си стојат првичните во вашите станови, во вашите куќи практикувате да има една врата на главниот влез или две ?
  Боја стандард бела или сакате кафеаво, црно можеби ?
  И како ги чистите , како се грижите за нив и со што ?
   
 2. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Се за врати

  Ние скоро купувавме врати за собите. Ги одбравме по каталог. Нашите се од чисто дрво и се со кафеава боја. Е сега цената зависи од квалитетот и од вкусот. Нас една врата не чинеше 210 евра.
  [​IMG] ;)
   
  На candygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dejana.M

  Dejana.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  411
  Се за врати

  Како добри врати и модерни во последно време се покажаа и блендираните врати....
  А исто имаат и пристапни цени....Некако ич не сакам дрвени врати или алуминиум во последно време |(
  [​IMG][​IMG]
   
  На Traveler91 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Се за врати

  Собни врати дефинитивно од дрво. Има толку добри обработки а и лесно се оржуваат. Има еден куп средства во поголемите маркети што се за дрво. За влезни врата би ви препорачала, доколку сте во стан нема да погрешите со блиндер врата. За блиндер врата најбитно е да не ги фаќа сонце затоа што со тек на време таа фолија што ја имаат ќе почне да се лупи. Не се скапи, цените се движат од 150 евра па нагоре.
  Доколку живеете во куќа во зависност од тоа какви ви се прозорците, ако се ПВЦ тогаш имате влезни врати од декоративен панел и цените се движат од 300 евра па нагоре во зависност од димензии дали се еднокрилни или крило ипол, а доколку се дрвени прозорците тогаш и дрвени влезна врата.
  Бар сега има многу избор и на дрвени и на ПВЦ.
  Алуминиумски не би препорачала затоа што каков и да биде алуминиумот тој слабо дихтува
   
 5. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Се за врати

  http://www.kete-sa.gr
  Еве еден линк. Имаат и кај нас но не знам каде точно се наоѓа, некаде во ѓорче кај црквата. Ова се надворешни врати. Блиндор. Имаат и со аларм. Исто така има можност и за дигитална шпионка. Но се малце поскапички. Над 300 евра е врата.
  Мене ми се допаѓа што се навистина сигурни, имаат и убави дезени.
   
 6. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.354
  Каде можат да се најдат убави и квалитетни внатрешни врати?
   
 7. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  ДРВЕНИ,АЛУМИНИУМ,ИЛИ ПВЦ ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ

  Споделете искуство кој е задоволен а кој не од било кој вид на прозори и врати
   
 8. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  386
  Го убедувам мм да не ги менуваме старите врати ,само да им ги смениме кваките и бравите и да ги ишмиргламе и обоиме да се освежат ,вратите се бели стар модел се но мене не ми сметаат освен кваките,е сега има некој искуство со некој мајстор да ми ја среди оваа работа бидејќи мм ниту сака ниту пак знае да го направи тоа најлесно му е да плати па и затоа се режава да купи нови.
  Мене не ми се даваат толку пари една нова врата 150 евра а за менување се 5, а ми треба и гардоробер голем кој реално ми е понеопходен ,а за тоа после ќе нема пари ,ако го направам ова ке отепам две муви за иста цена .
  Ако имате некој мајстор пишете ве молам.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  4.799
  Пол:
  Женски
  Има ли некој искуство со врати од оваа фирма од Велес https://www.facebook.com/doorsfromdreams/?fref=ts ?
  Вратите се убави на слика а и цените се баш пристапни.
   
 10. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.709
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Ај те молам кажи ми од каде ги местевте вратите.
   
 11. Ivi_

  Ivi_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2017
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  Сакам да прашам ако може да ми препорачате ми треба итно добар мајстор што монтира собни врати.
  Фала Ви однапред
   
 12. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.618
  Допаѓања:
  5.417
  Пол:
  Женски
  Не знам темава колку е активно, но да пишам.
  Ми треба место од каде може да се набави собна врата, ама цените да не се усвет појдени, барем докај 100 евра од врата, медијапан.
   
 13. Orchidea

  Orchidea Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  2.204
  Пол:
  Женски
  Искуства со Проспера собни врати?
   
 14. grunf

  grunf Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2019
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Машки
  Проспера се добри. Избегнувај ги Меркур и особено Полар.
   
  На Traveler91 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 15. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  10.924
  Пол:
  Женски
 16. grunf

  grunf Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2019
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Машки
  Овие се на Полар врати, овие Ројал ги продаваат само, избегнувај ги за да не те боли глава. Јас имам од нив надворешна, со две брави едната не функционира.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  7.873
  Во еко дизајн изработуваат многу убави врати. Цените се исти со оние на проспера, но квалитетот е подобар.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.409
  Допаѓања:
  5.853
  Здраво дали можам да најдам комплет врата в соба и врата лизгачка/клизна?
  ми требаат да се исти
  и по можност моја димензија.

  Позџ
   
  Последна измена: 7 септември 2021
 19. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  4.949
  Допаѓања:
  9.322
  Пол:
  Женски
  Каде има внатрешни врати со пристојна цена? Кој материјал е подобар, да не мора за 2,3 години пак да се менуваат..
   
 20. PoisonGirl

  PoisonGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  668
  Допаѓања:
  1.424
  Пол:
  Женски
  Имам дома дрвени собни врати. Кога се породив што ја украсувале вратата од детската соба лепеле со дуплофан и сега се познава остаток од лепакот. Со што да ја чистам вратата , а да не се оштети дрвото?