1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сè за љубов (Sve za ljubav)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од inimini, 26 август 2011.

 1. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  70
  Се за љубов е најтоплото реално шоу и затоа со години е на врвот од гледаноста во повеќе земји.
  Скриени емоции, вистински приказни, романтични запросувања, спектакуларни изјави на љубов, приказни за нераскинливи пријателства, семејна моќ, првата љубов и спојување на оставените, како и многу други необични приказни на сосем обичните луѓе ќе ги видите во емисијата Се за љубов.

  Водители: Милан Калиниќ и Катарина Шишмановиќ.
  [​IMG]

  Дали сте ја гледале емисијата и дали ви се допаѓа?
  Многу убава реална и доста поучна емисија.
   
 2. Tedi16

  Tedi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  54
  Дали ви се допаѓа емисијата Све за љубав

  Ја имам гледано многу пати и ми се допаѓа има доста интересни работи... :inlove: :inlove: :inlove:
   
 3. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Mи се допаѓа емисијава. Често ја гледам и речиси секогаш успева да ме расплаче и натажи малце :D
   
 4. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Добра е идејава имаат променето многу животи , поврзат многу фамилии тоа е се ок...
  Ама јас лично не уживам во вакви емисии кои се занимаваат со туѓи животи разни животни приказни нит ме интересира ни сакам да служам за вакви ствари ме замараат некако |( .

  И никогаш не би сакала да сум дел од емисијава . Цела интима пред цел свет ? ! :shake: :shake: :shake:

  Ама мислам при крај е зенитот на емисијава Милан Калиник си оди од неа ... А тој е 70 % заслужен за популарноста на емисијава .
   
  На martinuska му/ѝ се допаѓа ова.
 5. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  70
  ДАЛИ И КАКО МОЖЕ ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕМИСИЈАТА ДА ДОЈДЕ ДО СКОПЈЕ А СЕПАК ЗНАМ МНОГУ ЛУЃЕ СТО САКААТ ПРЕКУ ЕМИСИЈАТА ДА РЕШАТ НЕКОИ ТАКА РЕЧЕНО ПРОБЛЕМИ. И ДАЛИ СЕ ПЛАЌА ТОА ШТО ОНИ ЌЕ ДОЈДАТ ОВДЕ АЈДЕ МАЛУ ДА ПОРАЗГОВАРАМЕ НА ТЕМАВА.
   
 6. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Па имаат меил за контакт мислам. Има и број али мислам подобро ти е преку меил. Гледај ја емисијата мислам дека барем еднаш ако не и повеќе пати го покажуваат меилот :)
  И може да се стигне во Скопје имаше неколку случаеви поврзани со Македонија :)
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.339
  Многу, многу ми е мила емисијава.
  Има многу добро смислен концепт и изборот на водители е одличен-претставителни, културни, интересни и баш си одговараат како водителски пар.
   
 8. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  секогаш кога имам мака само пуштам Пинк си и демек за нивната сторија јас си плачам за мене :) ама сепак има и многу приказни кои треба да си од камен да не би заплачал...

  На постот погоре одговор: не се плака (барем јас така мислам) за балканот а ако има некои приказни поврзани со еу земјите (баш вчера гледав) мислам дека се плака некој мал процент
   
 9. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  svezaljubav@emotion.rs

  Еве преку адресава може да се стапи во контакт со тие од емисијата :)
   
 10. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Првата сезона беше топ,после почнаа да се глупират и така,ја сменија водителката и ништо од емисија ;)
   
 11. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  986
  Прекрасна емисија, ја гледам кога имам можност. Има многу трогателни приказни и признавам дека неколку пати имам заплакано :$
  Јас лично не сум за тие изјави на љубов, запросувања и молења во јавност, додека пак приказните со пронаоѓањата на блиските личности уживам да ги гледам.

  Ја гледав емисијата кога си замина Милан Калинич...дефинитивно без него нема да биде исто :(
   
 12. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  ТВ Сител

  Што се случи во последната епизода од емисија „Се за љубов“ во неделата? Мислам со Марјана и Немеш, се смирија ли?
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.339
  Ќе има вечер или завршило веќе? :?:
   
 14. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Не можеле да допрат до Немеш, демек кажал шо имал и немало потреба да зборува пред камери. Ништо не кажаа посебно, незнам зошто така направија, а баш ме интересираше, се мислев дека Марјанчето наместено победи, ама којзнае, еве ја го бара преку емисијата, може ова е уште една лага, или па стварно го сака, нишо не кажаа, ваа само плачеше, како сака да зборуват, да и даде шанса, па ако сака тогаш крај нека кажел, али Немеш никогаш не се појави.
   
 15. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672

  Не се појави ама сепак се заедно, одма после таа епизода тој и се вратил на неа, по медиумите се вртат фотографии од неа и него, фотките се гледа дека се летово снимени, заедно живеат, вака така љубов е во прашање и на крај победи. Ајт на здравје нека им е.
   
 16. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  најинтересна емисија што досега сум ја гледала одвај чекам ново сезона да не знае некој кога ќе почне
   
 17. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  абе сакам сестра ми да ја пријавам ама не ја знам нивната е-маил адреса ке може некој да ми ја каже однапред фала
   
 18. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  935
  Пол:
  Женски
  СЕ ЗА ЉУБОВ!! :D

  најдоброто реално шоу морам да признам.. сега новава сезона е поинтересна и понекад коа гледам приказните ми се насолзуваат очите.. алал да им е :)
   
 19. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.577
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Ја гледам уште од 2005 година на пинк плус.
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Ја гледав од самиот старт,не пропуштав, но во последниве 2 години, многу ретко гледам, некако се немам време,се нешто...така излага а и не сум некако толку заинтересирана како што бев.
  Сепак многу убава емисија :)