1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сè за љубов (Sve za ljubav)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од inimini, 26 август 2011.

  1. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Се за љубов е најтоплото реално шоу и затоа со години е на врвот од гледаноста во повеќе земји.
    Скриени емоции, вистински приказни, романтични запросувања, спектакуларни изјави на љубов, приказни за нераскинливи пријателства, семејна моќ, првата љубов и спојување на оставените, како и многу други необични приказни на сосем обичните луѓе ќе ги видите во емисијата Се за љубов.

    Водители: Милан Калиниќ и Катарина Шишмановиќ.
    [​IMG]

    Дали сте ја гледале емисијата и дали ви се допаѓа?
    Многу убава реална и доста поучна емисија.
     
  2. Tedi16

    Tedi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    54
    Дали ви се допаѓа емисијата Све за љубав

    Ја имам гледано многу пати и ми се допаѓа има доста интересни работи... :inlove: :inlove: :inlove:
     
  3. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Mи се допаѓа емисијава. Често ја гледам и речиси секогаш успева да ме расплаче и натажи малце :D
     
  4. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Добра е идејава имаат променето многу животи , поврзат многу фамилии тоа е се ок...
    Ама јас лично не уживам во вакви емисии кои се занимаваат со туѓи животи разни животни приказни нит ме интересира ни сакам да служам за вакви ствари ме замараат некако |( .

    И никогаш не би сакала да сум дел од емисијава . Цела интима пред цел свет ? ! :shake: :shake: :shake:

    Ама мислам при крај е зенитот на емисијава Милан Калиник си оди од неа ... А тој е 70 % заслужен за популарноста на емисијава .
     
    На martinuska му/ѝ се допаѓа ова.
  5. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    ДАЛИ И КАКО МОЖЕ ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕМИСИЈАТА ДА ДОЈДЕ ДО СКОПЈЕ А СЕПАК ЗНАМ МНОГУ ЛУЃЕ СТО САКААТ ПРЕКУ ЕМИСИЈАТА ДА РЕШАТ НЕКОИ ТАКА РЕЧЕНО ПРОБЛЕМИ. И ДАЛИ СЕ ПЛАЌА ТОА ШТО ОНИ ЌЕ ДОЈДАТ ОВДЕ АЈДЕ МАЛУ ДА ПОРАЗГОВАРАМЕ НА ТЕМАВА.
     
  6. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Па имаат меил за контакт мислам. Има и број али мислам подобро ти е преку меил. Гледај ја емисијата мислам дека барем еднаш ако не и повеќе пати го покажуваат меилот :)
    И може да се стигне во Скопје имаше неколку случаеви поврзани со Македонија :)
     
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Многу, многу ми е мила емисијава.
    Има многу добро смислен концепт и изборот на водители е одличен-претставителни, културни, интересни и баш си одговараат како водителски пар.
     
  8. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    секогаш кога имам мака само пуштам Пинк си и демек за нивната сторија јас си плачам за мене :) ама сепак има и многу приказни кои треба да си од камен да не би заплачал...

    На постот погоре одговор: не се плака (барем јас така мислам) за балканот а ако има некои приказни поврзани со еу земјите (баш вчера гледав) мислам дека се плака некој мал процент
     
  9. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    svezaljubav@emotion.rs

    Еве преку адресава може да се стапи во контакт со тие од емисијата :)
     
  10. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Првата сезона беше топ,после почнаа да се глупират и така,ја сменија водителката и ништо од емисија ;)
     
  11. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Прекрасна емисија, ја гледам кога имам можност. Има многу трогателни приказни и признавам дека неколку пати имам заплакано :$
    Јас лично не сум за тие изјави на љубов, запросувања и молења во јавност, додека пак приказните со пронаоѓањата на блиските личности уживам да ги гледам.

    Ја гледав емисијата кога си замина Милан Калинич...дефинитивно без него нема да биде исто :(
     
  12. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    ТВ Сител

    Што се случи во последната епизода од емисија „Се за љубов“ во неделата? Мислам со Марјана и Немеш, се смирија ли?
     
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Ќе има вечер или завршило веќе? :?:
     
  14. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Не можеле да допрат до Немеш, демек кажал шо имал и немало потреба да зборува пред камери. Ништо не кажаа посебно, незнам зошто така направија, а баш ме интересираше, се мислев дека Марјанчето наместено победи, ама којзнае, еве ја го бара преку емисијата, може ова е уште една лага, или па стварно го сака, нишо не кажаа, ваа само плачеше, како сака да зборуват, да и даде шанса, па ако сака тогаш крај нека кажел, али Немеш никогаш не се појави.
     
  15. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    Не се појави ама сепак се заедно, одма после таа епизода тој и се вратил на неа, по медиумите се вртат фотографии од неа и него, фотките се гледа дека се летово снимени, заедно живеат, вака така љубов е во прашање и на крај победи. Ајт на здравје нека им е.
     
  16. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    најинтересна емисија што досега сум ја гледала одвај чекам ново сезона да не знае некој кога ќе почне
     
  17. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    абе сакам сестра ми да ја пријавам ама не ја знам нивната е-маил адреса ке може некој да ми ја каже однапред фала
     
  18. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    СЕ ЗА ЉУБОВ!! :D

    најдоброто реално шоу морам да признам.. сега новава сезона е поинтересна и понекад коа гледам приказните ми се насолзуваат очите.. алал да им е :)
     
  19. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Ја гледам уште од 2005 година на пинк плус.
     
  20. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ја гледав од самиот старт,не пропуштав, но во последниве 2 години, многу ретко гледам, некако се немам време,се нешто...така излага а и не сум некако толку заинтересирана како што бев.
    Сепак многу убава емисија :)