1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СГГУГС "Здравко Цветковски"-Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од dragan4eDR, 25 октомври 2011.

  1. ajovcevska063

    ajovcevska063 Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ovaa godina sum polumaturantka i se mislam za dve sredni skoli,lazar licenoski i zdravko cvetkovski.Vo lazar licenoski za graficki dizajner a vo zdravko cvetkovski za tehnicar dizajner za vnatresna arhitektura vsusnost i vo dvete skoli baraat po 45 poeni a jas imam 47.Pa drugarkite mi velat deka guc e za maski i povekje maski ima otkolku zenski..Shto e podobro? :)
     
  2. todeva02

    todeva02 Нов член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    • Не објавувајте две или повеќе мислења едно под друго, користете го копчето редактирај.
    Дали може некој да ми каже кој се предметите за внатрешен техничар-дизајнер??
    Благодарам однапред...☺

    Кој смер го избра?
     
    Последна измена од модератор: 29 мај 2017
  3. todeva02

    todeva02 Нов член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Дали некој ќе може да ми ги каже предметите на настава за Внатрешен Техничар-Дизајнер???
    Благодарам однапред
     
  4. anicka_m

    anicka_m Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2015
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    534
    Пол:
    Женски
    Дали има некој тука што е сега прва година во ова средно училиште, а не е од Скопје? И ако може нешто повеќе за образовниот профил архитектонски техничар и има ли интернат училиштето? Размислувам да се префрлам од општа гимназија во Здравко Цветковски па ме интересира нешто повеќе за училиштето, професорите, учениците таму... :wasntme:
     
  5. Elkaa57

    Elkaa57 Нов член

    Се зачлени на:
    27 март 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    After long time .... Moze nekoj od iskustvo ili sto ima slusnato (razbrano) od nekade koj predmeti se izucuvaat sto treba povejke da znaesh (math..)
     
  6. macence...k

    macence...k Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    5
    Здраво на сите!
    Се мислам дали да се запишам во школово
    Заинтересиран сум за гимназијата , геодезија или внатрешен дизајн..
    За гимназијата незнам ништо.. има ли обично втор упис оти немам бодови за во првиот? И кои насоки на гимназиско образование ги има?
    Не ми оди математика, па дали би се снашол во насоката геодезија? Што се учи таму?
    Ваше мислење плс
    А и дали има ученици што се од внатрешноста на мк или претежно од скопје?
     
  7. Breillri

    Breillri Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Да,има втор уписен рок.Гимназијата е општа исто како и останатите гимназиски училишта.Во трета година доколку се запишеш гимназија ќе имаш опција да одбереш понатамошно подрачје од кои две се математички две се општествено-хуманистички и две се јазични.За геодезија немам информации,а за учениците,има доста од Скопје но има и од другите градови.
     
    На Edna_ му/ѝ се допаѓа ова.
  8. tijana897_0

    tijana897_0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2017
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Здраво сакам да ве прашам за интернатот на оваа гимназија. Може да ми кажете каков е. И ме интересира на колку време ќе се враќаат дома од интернатот. Ви благодарам многу однапред. Позз.