1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

[СДК] Сакам да кажам...[Стара тема]

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Wild.Child, 26 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    СДК не ја разбирам песнава ама ме дрма добро, просто не можеш да не мрдаш додека ја слушаш. Отворете, You will not regret :!: http://www.youtube.com/watch?v=hcm55lU9knw
    И ајде бидете вредни, па да се изначитаме тука срцкасти постови :P постови достојни за читање, е така.
    П.С. ами ако ја затворат темата за бременост, како девојките од типот "Се смувавме, бремена сум?" ќе се едуцираат? Ма ајде ве молам, повеќе затварање на теми јок, не ми бркајте девојчиња од тука :)
    Подобро теми полни со оф топици, отколку празни теми - како што тргнала работава. ;)
    Ах, не се криви ни администраторите ни модераторите што има луѓе кои појма немаат ни самите што бараат тука :angel:
    Не сакам да мрчам и нема, затоа еден топол поздрав за добра ноќ :hug:
     
    На vitomir и martinuska им се допаѓа ова.
  2. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    СДК треба да станам во 6 а јас сеуште седам и дремам на комп. оффф....
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Rozovka

    Rozovka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    15
    СДК дека без разлика на се, среќна сум шо те запознав...
    You make me feel alive after a long.. long.. looooong time! :inlove:
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  4. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Многу мразам кога трошам зборови и време да и посветам на другарка која бара мој совет... и на крај не го ни пикнува во глава... излегува од другото уво.
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  5. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Сдк рано утрински станувам, го уклучувам компјутерот и што да видам. Сдк затворена. Си велам што па сега се слуши. Но сте отвориле друга? Ај нек се угоде со убави мислења, без оние последните во предходната.

    Имајте убав ден.
    И ја ко ај да напишам нешто овде во новата тема. Мерак е :wasntme: .
     
  6. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Мисс Ричи, еве ти што значи песната.
    Многу е заразна :wasntme:

    Ah when I get my hands on you...

    Wow, wow
    You're gonna kill me that way
    Ah when I get my hands on you, (poor you)
    Ah when I get my hands on you, (poor you)

    Delicious, delicious
    You're gonna kill me that way
    Ah when I get my hands on you, (poor you)
    Ah when I get my hands on you, (poor you)

    Saturday party night
    Everyone began to dance
    The hottest girl of the place passed me by
    So I got the guts up and began to say to her

    Wow, wow
    You're gonna kill me that way
    Ah when I get my hands on you, (poor you)
    Ah when I get my hands on you, (poor you)

    Delicious, delicious
    You're gonna kill me that way
    Ah when I get my hands on you, (poor you)
    Ah when I get my hands on you, (poor you)


    Самоиницијативно се разбудив во 8.
    Човек не може да спие мирно кога знае дека следниот ден го очекуваат многу обврски, а богами и убави работи. Си шмркам турско со лажичка шеќер и чекам да ми заѕвони алармот.
    Мачорот е станат пред мене, многу пред мене, е се растрчува низ станот, за да на крај ми заврши во кревет. Мазулче е.
    Не знам со која сила ќе го изгурам денов, веројатно ќе ми треба погон од 5 кафиња, али имам како се каже, леп осечај. :D
    Имајте убав ден феминки.
     
    На vitomir, Miss.Ricci и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
  7. MaxyMax

    MaxyMax Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    99
    Сакам да кажам...со оглед на доцнењето на еден од поважните состаноци во мојот живот утрово нема да ми донесе ништо убаво за душа...а ни пребукираниот ден...незнам дали луѓето некогаш ќе сватат дека неможам да се разделам на две и се да постигнам...неможете бе луѓе од мене и невозможното да очекувате возможно да го направам...не гледате ли дека незнам веќе кај терам?! Па ми треба некој да ми каже дека се ќе биде во ред, има време, ќе успееш, полека се ќе се среди....ама до ден денешен, колку што знам за себе, да не си го зборев ова сама на себе, постсетувајќи се дека и јас уствари сум битно суштество и вредам, немаше ни до овде да истуркам...така да Феминки сакајте се прво самите себеси за и тие околу Вас да Ве сакаат....!
    Имајте најубав есенски ден! :*
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  8. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    СДК дека вчера и беше роденден на баба ми-за мене најдобрата баба на светов(веке 14 години е почината)
    срекен роденден бабичке каде и да си, ми недостигаш многу ;(
    во Вторникот вечерта плачев ко мало дете за бабите и дедовците(од страната на мајка ми и татко ми)
    а најболна смрт имаа мојата омилена бабичка(се мачеше кутричка зена повеке од 1 година, ама на крај ракот победи, и ни ја зема :sweat: ;( (само да ја видевте коски и коза беше), дедо ми што почина лани-на место(мозочен удар пена од устата му излегувало-кога мајка ми ми казуваше не мозев да верувам)и другата баба(на мајка ми мајка и) испитување, анализи, не мозеле да и најдат што и е , за 3 недели во сандак, а таткото на татко ми беше неподнослив, само бељи, кавги и проблеми ни правеше, додека не умре
    (каков таков -дедо ми беше, ми недостига и тој) :sweat:
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски


    Многу ми е жал за твоите дедо и баба ;( мојот дедо почина пред 3 години од излив во мозокот ама сега ќе ги паметиме и спомнуваме по добрите дела што ги правеле и ќе знаеме дека секогаш ќе не гледаат од горе :*
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    СДК дека I'm looking forward to drinking that coffee later!!!
    [​IMG]
    :hug:
     
    На vitomir и Go-Girl им се допаѓа ова.
  11. Insanity

    Insanity Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    59
    сдк дека сум нова тука на форумов,и се надевам ќе биде интересно :)
     
    На Johny му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Па ние сме имале нова тема! Ајде аирлија нека е - пу пу пу! Да ја серат кокошките, да ја покакаат феминките - со миризливи гомца алиас постови :)

    Читам денес сабајлечки се и сешто во обид да ги ескивирам вестите за тоа како европските лидери се договориле да и простат 50% од долгот на Грчка а Папандреу вели - ова е голема победа за Европа - :@
    гомнари!
    И читам - чичко Стоилко заминува во историјата!
    Како бе?! :( Не знаете како ми надојде горчливо чуство некое, и како во оние филмовине каде што на главниот актер како на фотографски филм му проаѓа целиот живот ретроспективно низ мислите, така и на мене одеднаш ми излегоа пред очиве сите случки поврзани со чичко Стоилко.
    Тато ме држи за раче, надвор сонцето немилосрдно пече, си ги мијам рацете на чешмата а тато ме држи за да не се испрскам и ме носи кај чичко Стоилко. Со што сакаш хамбургер срце?
    Со компирчиња :wasntme:
    Со мама шетаме низ ГТЦ јас малку потпорасната, убав пролетен ден, одиме до кај тато на работа и ни вели, почекајте ме тука карши пред чичко Стоилко. И го чекаме тато да излезе од работа. Седнати на бетонските „клупи“ а мајка ми пцуе затоа што и капнал кечапот и мајонезот на сукњата а јас се кикотам скришум :lol: Пљас! И јас се валкам! Епа на здравје! Така ми е кога се смеам.
    Со другарките ни се јаде после град и застануваме пред чичко Стоилко. Чика! Дај еден комбиниран со многу кечап, мајонез и сенф. Јади, јади не се дојадува!

    Не дека сум јадела нешто посебно таму и почесто од вообичаено ама чичко Стоилко е бренд бре! Име. Звучно и тоа. Чичко Стоилко е место на среќавања и сеќавања. Неминовен дел од Скопје. Симбол на градот бре. Камени мост, Кале, крстот и Водно и - чичко Стоилко! Нека зборува кој што сака јас си знам дека е така! И жал ми е. Сакам промена и нови калапи за оформување на животите кои ги имаме, но некои работи сакам да ги имам тука како и пред 30 години. Како на пример берберот на Максим Горки кој повеќе не постои, слаткарницата на влезот од чаршијата која што исто така повеќе ја нема и чичко Стоилко - кој исто така ќе го снема. За да можам да душнам како куче малку од историјата и да ги живнам старите спомени. Како кога го допирам Pearl Buck и старите пожолтени страници кои датираат од 20 години на минатиот век. А таквото чуство е моќно.

    Не ми го крадете, ве молам :(

    Патем ако некој знае каде може да се најде нешто повеќе за историјата на чичко Стоилко и за тоа кој всушност бил овој Стоилко - нека ми прати по ЛП, ќе му бидам благодарна :$
     
    На pavloska, Sparks, Neytiri и 10 други им се допаѓа ова.
  13. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Уау, веќе се напишаа неколку страни. :o :up:
    Еве и јас нешто ќе кажам. :!:
    Skinny ISN'T Preety!! :shake:
     
    На Lov3 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
  15. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Сдк дека веќе мозокот ќе ми се распукне од сите предмети!
     
  16. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.108
    Пол:
    Женски
    Само сакам да кажам, ете ме мене број три,ама и од последната имам примеси, не викам не.. и така уште три недели..
    [​IMG]
    Ми се спие.

    А убав денов денес, права есен.
     
    На Alesii, la-chicka, Strumfeta93 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Заразна е до 1000000 и назад! рипит, рипит, рипит, аген енд аген! :)) :P бтв пиши си го насловот и пејачот на гугл и + додај lyrics translation и ќе видиш што значи (ќе видиш и зошто тие така играат :lol: )
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  18. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Ми потемнале прозорчињава од каминов ко глупи и неможам да го гледам пламенот. А баш сум сум пиромански настроена.
    Се заебавам, само повеќе шмек ми има.
    Така..традицијата продолжува, во четврток филозофирам. Епа, добар ден !
    И сакам за возврат да добијам: СЕКОЈ ДЕН! Едногласно.
    Поминувам два дена прилично шити,омалаксана,настината..ама барем дома сум. Дур се шуњам по пижами од кревет на кревет, сигурно ќе произлезе нешто генијално.
    Инаку, уз болни синуси ми се влече насмевка на лицево зошто мило ми е за еден повик сабајлево. Се сетил на мене, а еј..релацијата беше службена. Ќеф ми е, стварно.
    Такоџе деновиве сонувам луцидно,глупости и неостварени тинејџерски желби. На моменти помислувам да си ги остварам, ама не иде да го направам тоа што знам дека ќе го повреди. Не зошто ми е сигурен, туку затоа што е прекрасен.Нај.
    Каминов е полн со дрва (раат сум) , Vh1 се задолжени за музичкиот дел и не се така лоши денес, јас мислам шо да јадам и ја чекам серијата.
    Е..
    http://www.youtube.com/watch?v=sgRb_lfIZ6A&ob=av2e
    ...нема :)
    Срамежливо сонце, јаболко со цимет..priceless!
    Прекрасен ден, дами :)
     
    На zhap4e и Phyramide им се допаѓа ова.
  19. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Аирлија нека ни е темата. :D Дефинитивно требаше, онаа 5000 страни, каша попара стане ако бараш мислење.. Супер чекор сте направиле.

    [​IMG]

    само ставете ја во ВАЖНИ како претходната... :)
     
  20. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    СДК...епа ај нека е со среќа новата тема ;)
    СДК2...не сакам да ги донесувам сите одлуки, не сакам да слушам за разни психопати, не сакам да ги гледам секојдневно луѓето што ме вадат од такт!Само сакам да сум сама, со мојот мобилен што во последно време си ја има само функцијата на I-Pod, книгата што со денови не сум ја читала затоа што имам еден тон обврски и перницата која не сум ја гушнала многу одамна...А можеби не ќе ми дојде лошо и еден краток разговор со него :^)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.